LanguageCert Sınavlarına Kayıt Olmak İçin Tıklayın Ocak 2022 İngiltere Aile Birleşimi Sınav Takvimi
UDK AKSARAYUDK AKSARAYUDK AKSARAY
7/24/365
info@udk.com.tr
68100 / Aksaray

1 Ocak 2022 Hollanda Aile Birleşimi Uyum Sınavı

hollanda aile birleşimi uyum sınavı

1 Ocak 2022’den itibaren Hollanda’da ailesiyle birlikte yaşamak isteyen Türk uyruklu adayların öncelikle sınava girmeleri gerekmektedir. İmamlar ve din öğretmenleri de Hollanda’ya gelmelerine izin verilmeden önce Hollanda Aile Birleşimi sınavını geçmek zorundadır. Daha sonra Hollanda’ya entegre olmaya devam etmeleri gerekiyor.

Hollanda’ya gelmeden önce Temel Yurttaşlık Uyum Sınavı

Entegrasyon yükümlülüğü 1 Ocak 2022’den itibaren aşağıdakiler için geçerli olacaktır:

  • Hollanda’da ailesiyle birlikte uzun süre yaşamak isteyen Türk uyruklu yeni gelenler (Hollanda Aile Birleşimi);
  • Din görevlileri (örneğin imamlar ve din öğretmenleri) dahil olmak üzere Hollanda’ya gelen Türk uyruklu diğer yeni gelenler.

18 yaşında veya daha büyükseniz ancak henüz emeklilik yaşına gelmemişseniz Hollanda’ya gitmeden önce vatandaşlık uyum sınavına girmelisiniz .

2022’den itibaren, diğer birçok ülkeden Hollanda’ya gelen insanlarla aynı entegrasyon kuralları sizin için geçerli olacaktır .

Hollanda’da sığınma hakkı verilen Türk uyruklu kişiler ve aile üyeleri zaten entegre olmak zorunda kalmışlardır.

Entegrasyon yükümlülüğü aşağıdakiler için geçerli değildir:

  • Vasıflı göçmenler (Hollanda’da çalışmak için gelen yüksek eğitimli göçmenler);
  • Öğrenciler;
  • Halihazırda Hollanda’da yaşayan aile üyelerini 90 günden kısa ziyaret etmek isteyenler;
  • Hollanda’da geçici olarak çalışacak kişiler;
  • 1 Ocak 2022’de Hollanda’da ikamet eden ve oturma iznine sahip Türk uyruklu kişiler.

Hollanda Aile Birleşimi Sınavı

2022’den itibaren yurttaşlık uyum yükümlülüğüne tabiyseniz, 1 Ocak 2022’den itibaren Hollanda’ya (yani yurt dışına) gelmeden önce ilk yurttaşlık uyum sınavına girmelisiniz. Daha sonra Hollanda dili ve Hollanda hakkında bir şeyler öğreneceksiniz. Geçerseniz ve Hollanda’ya gelmenize izin verilirse, entegrasyona devam etmeniz gerekir. Ardından size uygun bir entegrasyon programı izleyeceksiniz. Aile birleşimi yapacak kişiler entegrasyon masraflarını kendileri karşılar.

1 Ocak 2022’de yürürlüğe girecek olan yeni Sivil Entegrasyon Yasası hakkında daha fazla bilgi için bkz: 2021 Sivil Entegrasyon Yasası .

Entegrasyon yaparak Hollanda dilini ve Hollanda toplumunu tanırsınız. Bu şekilde en kısa sürede Hollanda’ya katılabilirsiniz. Örneğin ücretli çalışma, staj veya gönüllü çalışma yoluyla.

Sınav Kaydı ve Hazırlık Eğitimi

İletişim bilgilerimizi kullanarak Hollanda Aile Birleşimi uyum sınavına kayıt yaptırabilir ya da hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Türkiye’de VFS Ankara’da sınava girebilirsiniz. Öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Sınav hazırlığı ve sınav kaydı için bizimle iletişime geçin.

Oturma izni ve vize

Hollanda’ya çalışmak, okumak, değişim için veya bir aile üyesiyle yaşamak için mi geliyorsunuz? 90 günden daha uzun süre mi? O halde önceden oturma izni başvurusunda bulunun. Bazen önce geçici oturma iznine (MVV) başvurmanız gerekir . Bu özel bir giriş vizesidir. Daha sonra Hollanda’ya gelme nedeninizi belirtmelisiniz.

Daha fazla bilgi için Göçmenlik ve Vatandaşlığa Kabul Dairesi’nin (IND) web sitesine bakın .