İçeriğe geç

İletişim

Aile Birleşimi

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için UDK Dil Kursu ofislerimizi arayın. UDK Dil Kursu ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Pakistan Türkiye Aile Birleşimi

Türkiye aile birleşimi için bir takım yasal düzenlemeler ve istenen bazı belgeler gerekmektedir. Bu da oturum benzeri bir çalışma olup bir kısım farklı bilgiler içeren bir konudur. Türkiye’ye giriş ve orada ailesi ile birleşim için ilk önce bu konu ile ilgili evraklar sunulmalıdır.

Sizler için Pakistan üzerinden Türkiye aile birleşim vizesi ve izinleri için gerekli belgeleri aşağıdaki gibi düzenledik:

Aşağıda belirtilen belgelerin hem asıllarının hem fotokopilerinin ibraz edilmesi önemlidir.

 1. Eksiksiz olarak Türkçe doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki adet başvuru formu
 2. 18 yaşını doldurmuş olmak.
 3. Vize için 3 adet biyometrik fotoğraf (6 aydan eski ve rötuş olmamalıdır)
 4. En az bir yıl geçerli pasaport. 
 5. Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği (evlilik üzerine gidecekler için)
 6. Uluslararası evlenme cüzdanının fotokopisi
 7. Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği (evliler için ve her iki eş için) (Pakistan eşin daha önce Türk uyruklu olması durumu için de geçerli). Nüfus kayıt örneğinde özellikle Düşünceler bölümünün eksiksiz doldurulmuş olduğuna ve bütün nüfus durumları (örneğin önceki evlilikler, boşanmalar, çocuklar, anne-baba vs. vatandaşlık olayları ) yazılı olduğuna lütfen dikkat edilmeli.
 8. 16 yaşında evlilik yapanlarda, evlenebileceğine dair mahkeme kararı, Türkçe tercümesiyle birlikte,17 yaşında evlilik yapanlarda anne babanın yazılı muvafakati
 9. Eş Pakistan vatandaşı ise ve daha önce hiç Türk vatandaşı olmadıysa, bu nüfus kayıt örneği yerine Pakistan doğum belgesinin ibraz edilmesi istenebilir.
 10. Eşlerden her ikisinin daha önceki bütün evliliklerine dair kesinleşme şerhi ile birlikte gerekçeli boşanma ilamı ve Türkçe tercümeleri ve duruma göre ölüm kayıt örnekleri
 11. Türkiye’de yaşayan Pakistan eşe ait oturma müsaadesinin fotokopisi.
 12. Vize ücreti
 13. Varsa eski pasaportlar

Beraber gidecek bebekler-çocuklar için de bir dosya hazırlanması gerekmektedir.

Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği
Her iki eşe ait uluslararası evlenme ehliyet belgesi veya Türkiye’deki evlendirme memurluğundan evlilik başvurusunun yapıldığına dair teyit belgesi

Konsolosluk gerek görürse başka belgeler de isteyebilir. 

Bunlar dışında sizden ayrıca farklı bir durum yaşıyorsanız bu durumunuzla ilgili belge istenebilir. Umman aile birleşimi ve oturum hakkında bilmek istediğiniz başka bir şey olursa UDK Dil Kursu şubelerimize telefon etmenizden mutluluk duyarız.

Pakistan Aile Birleşimi

Pakistan’daki aileleri ya da akrabalarıyla buluşmak, onlarla yaşamak için Pakistan aile birleşimi yasalarından yararlanabilirsiniz. Bu vize türüne başvuru yapmak için aşağıdaki belgelere ihtiyacınız olacaktır:

 1. Aile birleşimi formu
 2. Pasaport
 3. 2 adet fotoğraf
 4. Kimlik kartları fotokopisi
 5. Türk adres bilgisi fotokopisi
 6. İkamet bilgileri
 7. Her hamiline ait pasaport fotokopileri
 8. Yurtdışında doğanlar için Uluslararası Doğum Belgesi
 9. Ücret ödendi dekontu
 10. Banka hesap dökümü
 11. Bankada ya da sponsor olan kişide yeterli maddi para durum belgesi
 12. Sağlık sigortası

Not: Form büyük harflerle ve siyah mürekkepli kalemle doldurulmalıdır. Sizden başka belge istenme durumu için hazırlıklı olmalısınız. Yukarıdaki belgeler dışında bazen başka belge gereksinimi de olabilmektedir. Bu konuda merak ettiğiniz başka bir şey olursa UDK Dil Kursu şubelerimizi arayıp daha fazla bilgi edinebilirsiniz.