Aile Birleşimi Nedir?

Herhangi bir sebepten dolayı iki farklı ülkede yaşayan aynı aileye mensup iki kişinin Aile Birleşimi kapsamında bir arada yaşayabilmeleri için bireylerden bir tanesinin diğerinin yaşadığı ülkede yerleşim izni için vize başvurusu yapması işlemidir.

Ülkemizde aile yanı birleşim vizesi başvuruları yaygın olarak İngiltere’de ve ya Almanya’da yaşayan eşlerin yanına yerleşmek üzere yapılan vize başvurusu işlemlerinin sürecini kapsayan bir kavram olarak kullanılmaktadır. Bu süreç, başka bir ülkede yaşayan bir insan ile bir aile kurma kararı verdiğiniz andan itibaren başlar. Prosedür, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin “aile bireylerinin bir arada yaşama hakkı engellenemez” ilkesine dayanarak doğal bir hak mahiyetinde tanınmıştır.

 

Aile Birleşimi İçin Kimler Başvuru Yapabilir?

Aile bireylerinden en az bir tanesi başvuru yapılmak istenen ülkede bulunan herkes Aile Birleşimi için yerleşim başvurusu yapabilir. İnsanlar karısının, kocasının, babasının, annesinin, çocuğunun yanına yerleşmek üzere vize başvurusunda bulunabilir. Özel durumlarda yakın akrabalar, büyük anne ve büyük babalar, nişanlılar, evlilik dışı birliktelikler benzeri gibi ilişkilerde de başvuru yapılabilir.

 

Hangi Ülkelere Aile İçin Başvuru Yapılabilir ?

Dünyada bütün ülkeler için aile birleşimi hakkı bulunmaktadır. Ancak bazı ülkeler, insan haklarına ve uluslararası hukuka uymayı reddedebilirler. Genellikle aile yanı yerleşim başvuruları yoğun olarak Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve İngiltere üzerinde yapılmaktadır.

 

A1 Sertifikası Nedir?

Almanya Aile birleşimi ve İngiltere Aile birleşim vize başvuruları için yabancı dil bilgisi şartı bulunan iki ülkedir.

İngiltere, İngiltere’de bulunan aile bireyi yanına yerleşmek için başvuru yapan kişilerin temel düzeyde İngilizce bilmesini istemektedir. Zorunlu bir şart olan dil bilgisi için, İngilizceyi yeterli düzeyde bildiğinizi kanıtlamak için yalnızca İngiltere tarafından belirlenen sınavlardan başarıyla geçerek sertifika almanız gerekmektedir. Aynı şekilde Almanya da Almancayı yeterli düzeyde bildiğinizi kanıtlamak için yalnızca Almanya tarafından belirlenen sınavlardan başarıyla geçerek sertifika almanız gerekmektedir. Sertifika olmadan yapılan başvurular geçersiz sayılmaktadır.

Yabancı dil bilgisi uluslararası ortak dil çerçevesi programına uygun olarak 6 seviyeye ayrılır. Bu seviyeler A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviyeleridir. En düşük seviye A1’den başlar ve C2 en yüksek seviyedir. Aile yanı yerleşim vizesi için gereken dil bilgisi seviyesi en düşük seviye olan A1’dir. Hem İngiltere hem de Almanya aile vizesi başvuruları için ön şart olarak A1 sertifikası ister.

 

Nasıl Başvuru Yapılır?

Sınava yönelik hazırlık eğitimlerine başlamak için başvurunuzu online olarak web sitemiz üzerinden yapmak isterseniz buraya tıklayarak online başvuru formunu doldurabilirsiniz. Dilerseniz 0382 213 86 60 numaralı telefondan kayıt ile bilgi alabilir ve ön kayıt yaptırabilirsiniz ya da Aksaray Merkez Zincirli mahallesinde bulunan Aksaray Belediye binasının yanında Güney iş hanı içerisinde bulunan ofisimizde misafirimiz olarak kayıt ve danışma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sınav başvurularınızı eğitim aldığınız kurumunuz UDK sizin için gerçekleştirerek sizin için en uygun sınav tarihi için randevunuzu hazırlayacaktır.

Vize Başvurunuzu dil sertifikanız elinize geçtikten sonra diğer gerekli belgelerle birlikte dosya hazırlayarak online başvuru ve konsolosluk randevusu işlemleriniz için Aksaray Uluırmak Dil Kursu ile yapabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Belgeler

İngiltere Aile Birleşimi

İngiltere Aile Birleşimi Kursu, Sınavı, Life in UK Sertifikası ve İngiltere Aile yerleşim Vize Başvurusu hakkında tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

almanya aile birleşimi udk aksaray

Almanya Aile Birleşimi

Almanya Aile Birleşimi Kursu, Almanca A1 Sınavı, Almanca A1 Sertifikası ve Almanya Aile Yanı Yerleşim Vize Başvurusu hakkında tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.