İçeriğe geç

İletişim

Almanya Sevgili Partner Vizesi

Almanya Sevgili Partner Vizesi İçin Merak Edilenler

Almanya sınırları Sevgili Partner Covid-19 artışlarından dolayı kapalı mı?

Almanya sevgili partner vizesi ile ülkeye seyahat etmek için sınırlar kapalı değildir. Almanya’nın güncel pandemi kurallarına göre değişiklik gösterebilir.

Almanya Partner Sevgili Vizesi Nedir?

Almanya sevgili partner vizesi 2020 Ağustos 10 tarihi itibaren Alman içişleri bakanlığı tarafından onaylanması ile sevgili partner vizesi yürürlüğe girmiştir. Sevgili Partner Vizesine başvuru yapmak vize başvurusu yapacak kişiler için konsolosluk tarafından bazı şartların yerine getirilmesi istenmiştir.

Almanya Sevgili Vizesi Şartları:

Bunun yanı sıra sevgili partner vize talebinde bulunacak kişilerin hakikatten ilişkilerin olup olmadığını konsolosluğa müracaatını yaparken ispat deliller sunması gerekmektedir.

Almanya Sevgili Partner Vizesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru yapmadan önce nelere dikkat edilmeli?

Almanya sevgili partner vizesi başvurusu için önemli dikkat edilmesi gereken hususlar ve şartlar bulunmaktadır. Almanya konsolosluğu sevgili partner vize başvurusu esnasında iki çiftin konsolosluğa sunacağı deliller, ispatlar şu şekilde:

 • Geçmişi anlatan dilekçe
 • Beraber çektiği fotoğraflar çıktısı
 • Daha önce seyahatleri bulunuyorsa uçak otel rezervasyonları
 • Sinema biletleriniz

Almanya Sevgili Partner vizesi kaç günde çıkar?

Almanya sevgili partner vizesi başvurunuzu ilgili kuruma teslim ettikten sonra 3 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Almanya Sevgili Partner vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Almanya sevgili partner vizeni Schengen kategorisinde Vize verildiğinden dolayı diğer Schengen ülkelerini girebilirsiniz.

Almanya Sevgili Partner vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

Almanya Schengen vizesi ile seyahat edebilmek için 2 doz Biontech Manufacturing, Moderna Biontech İspanya, SLAstraZeneca AB, İsveç, Janssen-Cilag Uluslararası NV aşılarından birinden 2 doz olmanız gerekmektedir.

Almanya’ya Sevgili Partner giriş için aşı şart mı?

Evet, Şarttır.

Almanya Sevgili Partner için tek doz Biontech ve Sinovac kabul ediliyor mu?

İki doz Biontech olması gerekmektedir.

Almanya’ya Sevgili Partner için ikinci aşı üzerinden kaç gün geçmeli?

2. aşınızın üzerinden 14 gün geçmelidir.

Sevgili Partner vizesi için başvuruda ya da ülkeye girişler için aşı kartı zorunluluğu var mı?

Evet aşı zorunluluğu var. aciliyet gerektiren bir durumunuz varsa cenazeye katılmak gibi, aşıdan muaf tutulabilirsiniz. Fakat karantinaya girmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Sevgili Partner vizesi aldıktan sonra ülke girişlerinde PCR Testi gerekli midir? Gerekli ise ne zaman yapılmalıdır?

Türkiye’den Almanya seyahati gerçekleştirecek kişilerden kapı girişlerinde çoğunlukla PCR testi istenmektedir. Testi ülkeye giriş yapmadan maksimum 72 saat önce yaptırmalısınız.

Almanya Sevgili Partner vizesi ile ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Almanya’nın kırmızı listeye aldığı bir ülkeden seyahat ediyorsanız 14 gün karantinada kalmanız gerekmektedir. Eğer kırmızı listedeki ülkeden transfer geçiş sağlıyorsanız karantina süreniz 10 gündür. Alandan çıkış yaptıktan sonra herhangi bir yere uğramadan doğrudan karantina adresinize gitmeniz istenir.

Acil Sevgili Partner vizesi almak için ne yapılmalı?

Almanya’da olan sevgiliniz-partnerinizin-duygusal ilişkiniz olan kişinin tarafınıza el yazısı ile yazılmış bir davetiye göndermesi gerekmektedir. Acil olan durumunuzu belgelendirmeniz ve seyahat evraklarınızı en kısa sürede tamamlayıp ilgili kuruma teslim etmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için UDK Dil Kursu ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Sevgili Partner vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

Konaklama ve uçak biletlerinizi vizeniz çıkmadan satın almamalısınız. Sadece rezervasyon istenmektedir.

Almanya Sevgili Partner vizesi başvuru evraklarında değişiklik olabilmekte ve ek evrak istenebilmektedir. Konsoloslukların istediği 2022 Almanya Sevgili Partner vizesi güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayınız

UDK Dil Kursu, Almanya Schengen vizesi için başvuruda bulunmadan önce size profesyonel danışmanlık hizmeti sunar. UDK Dil Kursu olarak telefon, e-posta ya da SMS üzerinden yapılacak bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemekteyiz.

Almanya Sevgili Partner Vize Başvurusu

Schengen üye ülkelerinden biri olan Almanya’ya seyahat etmek için başvuracak kişilerin seyahat amaç ve mesleki durumlarına göre değişen vize türleri vardır. Almanya’ya Sevgili Partneriyle görüşme amaçlı ve 90 güne kadar seyahat edecek bordo pasaport sahipleri T.C. vatandaşlarının Schengen vizesine ihtiyaçları vardır.

Almanya Sevgili Partner buluşması turistik ya da ziyaret başvurusu gibi kabul edilmekte fakat istisna durumunuz göz önünde bulundurularak öncelikli olmaktadır. Başvuru sahibinin vize başvurularını bazı özel durumlar haricinde (ölüm, cenaze, doğum gibi) direkt Almanya Konsolosluklarından gerçekleştirmeleri mümkün değildir.

Almanya Schengen vizesi başvuruları konsoloslukların yetkilendirdiği aracı kurumlar ve danışmanlık firmaları üzerinden alınmaktadır. Almanya kısa süreli vize başvurularınızı (90 gün altı) yetkili başvuru merkezleri üzerinden ya da Almanya vize işlemleri hizmeti veren seyahat acentelerinden yapabilirsiniz.

Almanya’ya Sevgili Partner vizesi başvurusunda bulunurken UDK Dil Kursu danışmanlarımızla iletişime geçerek, tarafınıza gönderilen gerekli evrak listesini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Evraklarınızı çalışma durumunuza uygun belgeleri hazırlayarak vize uyum şartlarına göre eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlamanız çok önemlidir.

Ayrıca son 5 yıl içinde verilmiş biyometrik bilgileriniz bulunmuyorsa biyometrik bilgilerinizin Schengen sistemine kaydının oluşturulması için başvuru merkezinde şahsen bulunmanız gerekmektedir. UDK Dil Kursu tüm bu adımlarda size eşlik ederek süreci kolay bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.

Almanya sevgili partner vize ücreti ne kadar?

Almanya Sevgili Partner vize başvuru sonucu vize çıkış kararı tamamen Almanya Konsolosluğu’na aittir. Almanya Sevgili Partner vize ücretleri 2022 yılında vize resmi harç bedeli ve danışmanlık hizmet ücretiyle birlikte 165 Euro’dur. Almanya vizesi için ret alınması durumunda ödenen vize işlem ücreti ve danışmanlık bedeli iade edilememektedir.

Sevgili Partner vize başvuru işlemleri ortalama başvuru yapıldıktan sonra 3 ila 15 iş günü süresi içinde sonuçlanmaktadır. Yabancı pasaport sahiplerine ait işlem sürelerine ek süre eklendiği durumlar olduğu unutulmamalıdır. Konsolosluğun tatil günleri ve yoğunluk durumlarına bağlı olarak süreç uzayıp kısalabilmektedir.(yabancı pasaport sahiplerinin pasaportlarında imzaları bulunmalıdır)

Almanya Sevgili Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya Sevgili Partner ziyareti Schengen vizesi kategorisinde olup 90 gün altı seyahatlerde alınan başvuru bedeliyle aynıdır. 170 Euro olan başvuru bedeli Konsolosluk, aracı kuruma ve danışmanlık bedeli toplam tutardır. Bu tutar her dosya için bireysel alınması gereken tutar olup Konsolosluk bedeli sadece Euro olarak alınmaktadır.

Almanya Sevgili Vizesinde Başvuru Harcı Nereye Ödenir?

Almanya Sevgili Partner vizesi için ödenmesi gereken başvuru bedeli Konsolosluğun tek yetkilisi olan aracı kuruma ödenir. Aracı kuruma yapılan ödemeler Euro ve TL olarak yapılmaktadır ve başvuru esnasında yapılması gereken bir işlemdir.

Eşinizin AB vatandaşı olduğuna bakılmaksızın bu ücret tahsil edilir, gerek görülen durum ve dosyalarda Konsolosluk ücret iadesi yapabilir. Fakat bu durum Konsolosluk inisiyatifinde olup başvuru esnasında UDK Dil Kursu’ne ücret ödemenizi tolere etmemektedir.

Almanya Sevgili Vizesi Başvuru Formu

Almanya partner ziyareti başvurularında kullanılan başvuru formu doğru eksiksiz doldurulmalıdır. Ziyaret edeceğiniz kişi Alman vatandaşı ise AB yakını kısmını doldurmalı ve yakınlık derecenizi belirtmelisiniz. Konaklama için adres telefon mail kısmını doldurmanız Konsolosluğun eşiniz ile yapacağı teyit aramalarını kolaylaştıracaktır

Almanya Sevgili Partner Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Schengen başvuru formu ( imza bölümleri başvuru sahibi tarafından imzalanmış olmalı )
 • Pasaport (Almanya seyahati sonrası dönüş tarihi en az 3 ay daha geçerli olmalı ve en az 2 adet boş sayfa olmalı)
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası belgesinin aslı: 30.000 Euro teminatlı uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp bir gün sonra sona ermeli. Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. İhtiyacınız olan sigorta poliçeniz için çağrı merkezimizi arayın.
 • Uçak rezervasyonu (gidiş dönüş maksimum 90 güne kadar adınızı yapılmış rezervasyon, lütfen vizeniz elinize ulaşmadan satın alım yapmayınız)
 • Almanya’ya seyahatinizi araç ile gerçekleştirecekseniz: Aracı kullanan kişinin geçerli ehliyetinin fotokopisi, Araç ruhsatının fotokopisi, Araca ait Yeşil sigorta gerekli olmakla birlikte güzergah planı da sunmanız gerekmektedir.
 • Konaklama belgesi: Konaklamanız Almanya’daki partnerinizin evinde olacaksa kendisi tarafından Almanca yazılmış ve imzalanmış bir davet mektubu sunmanız gerekmektedir. Mektubun içeriğinde kalacağınız tarih aralığı, konaklama adresiniz olmalıdır. Davet eden kişinin Alman oturum ya da pasaport belgesinin kimlik sayfasının fotokopisi ibraz edilmelidir.
 • Konaklamanız otel ise adınıza seyahat tarihlerini kapsayan otel rezervasyonu
 • Sevgili Partner olduğunu kanıtlayan ek evrakalar sunulmalıdır (sosyal medyada yayınlanmış birlikte çekilmiş fotoğrafları varsa beraber olduklarını kanıtlayan ortak gider harcamaları, birlikte çekilmiş fotoğrafları)
 • Tam vukuatlı e -devlet üzerinden alınmış nüfus kayıt örneği (nüfus aile olarak alınmış olmalı)
 • Çalışma belgeleri (gelir evraklarınızı ilgili bölüme bakıp tamamlayabilirsiniz)
 • Son 3 aylık banka dökümü
 • Varsa tapu ek gelir evrak beyanı
 • Çalışmayan kişilerden 1. Derece yakınının sponsor olması istenmekte ve seyahat için gerekli evrakların ilgili bölüme bakıp tamamlanması gerekmektedir.

Sevgili Partner vizesi ayrı bir vize türü değildir. Konsoloslukların ilgili bölümüne kişinin istisna durumu kapsamında olduğu belirtilmek amaçlı hazırlanan başvuru türüdür. Evraklarınızın eksiksiz hazırlanmış olsa bile konsoloslukların ret verme ihtimali olduğunu unutmamalısınız.

Not: Almanya vize başvuru işlemleriniz için konaklama ve ulaşım bileti satın alımı yapmayınız.

Almanya Sevgili Partner Vizesi için bilgilendirme yaptık. Almanya vizesi için başvuru yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Almanya Schengen vize başvurunuz için profesyonel danışmanlık hizmeti almak isterseniz bize 03822138660 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.