İçeriğe geç

İletişim

Amerika Dil Okulu

Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk olarak Amerika dil okulu gelmektedir. Hem Türkiye’den hem de Dünya’nın çeşitli ülkelerinden uluslararası öğrenci ağırlayan Amerika’da, İngilizceyi en etkili şekilde öğrenip, konuşabilmek mümkündür. Amerika Birleşik Devletleri, farklı millet ve kültürlerden insanların birlikte yaşadığı bir ülkedir. Günümüzde bilim, teknoloji, sanat vb. birçok alanda bir dünya devi olan Amerika İngilizce dil eğitiminde de lider konumdadır.

Amerika’da hemen hemen her eyalet ve şehirde dil okulu bulmak mümkündür. Öğrenciler kendi ilgi alanları ve kişiliklerine uygun şehir tercihi yapabilmektedir. New York, Boston, San Diego, San Francisco, Los Angeles ve Chicago en popüler şehirlerdir. Coğrafi olarak dünyanın en çeşitli ülkelerinden biri olan Amerika’da öğrenciler dünyaca ünlü dağları, çölleri, milli parkları ve büyük gölleri keşfetme şansına sahiptir.  

Ülke genelinde birçok Amerika dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Birçok farklı bölgede bulunan zincir dil okullarının yanı sıra daha az okul mevcuduna sahip butik dil okulları da bulunmaktadır. Dil okullarının büyük bir çoğunluğu kendi binalarında eğitim verirken, üniversite kampüsünde eğitim veren dil okulları da mevcuttur.

Amerika dil okulu eğitimleri 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda yapılmaktadır. Amerika dil okulları sınıflardaki ulus dağılımına oldukça dikkat etmektedir. Kaliteli bir İngilizce eğitimi almanın yanı sıra, Amerika’da dil kursuna katılan kişiler aynı zamanda pek çok farklı kültürü yakından tanıma ve deneyimleme şansı elde etmektedir. Amerika dil okulları İngilizce eğitiminin kazanımlarının yanı sıra her bütçeye uygun program sunabilmektedir.

Amerika’da dil okulundan I-20 belgeniz geldiyse hemen size en yakın UDK Dil Kursu ofisini arayarak Amerika vize uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika Dil Okulları ve Eğitimi

Amerika, İngilizce dil eğitimi konusundaki köklü geçmişi ve modern eğitim standartları ile ön plana çıkmaktadır. Amerika dil okullarının hepsi akredite edilmiştir, bu da yüksek kalite standartlarını karşıladıkları anlamına gelmektedir. ABD dil okulları öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak kaliteli bir İngilizce eğitimi sunmaktadır. Amerika ana dili İngilizce olan bir ülkedir ve ülkede dil eğitimi ana dili İngilizce olan alanlarında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Tüm dersler öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmelerine odaklıdır.

Amerika dil okulları ve eğitimi öğrencilerin adaptasyonu kolaylaştırmak ve kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Öğretmenler ve danışmanlar öğrencilerin öğrenme ve ülkeye alışma adaptasyonunu kolaylaştırmak için destek vermektedir. Aynı zamanda her okulda yerel turistik yerlere geziler, sinema geceleri ve spor günleri gibi sosyal aktiviteler mevcuttur.

Amerika denildiğinde ilk akla gelen çeşitlilik Amerika dil kursu programlarında da bulmak mümkündür. Amerika dil okulları, farklı ihtiyaçlara uygun birçok farklı program sunmaktadır. Amerika’da hemen hemen her yaş ve her hedefe yönelik dil kursu bulunmaktadır. Genel ve Yoğun İngilizce kurslarının yanı sıra Amerika’da; sınav hazırlık kursları (TOEFL, IELTS vb.), mesleki ve lisans ve yüksek lisans eğitimleri için gerekli akademik İngilizce kursları da bulunmaktadır.

Genel İngilizce öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri üzerine genellikle haftalık 20 ders saati olan kurslardır. Yoğun İngilizce ise 4 temel beceriyi geliştirmenin yanı sıra seçmeli dersler de sunmaktadır. Tamamen profesyonel iş hayatına yönelik İş İngilizcesi kurslarında ise öğrenciler rapor yazma, sunum hazırlama, toplantılarda İngilizce kullanma gibi konularda kendilerini geliştirmektedir.

Amerika’da yetişkin İngilizce kurslarına minimum katılım yaşı 16’dır. Amerika’da aynı zamanda 10 ila 18 yaşları arasındaki öğrenciler için farklı şehirlerde yaz okulu programları da bulunmaktadır. Yaz okulu programları ile küçük yaştaki öğrencilere, iletişim kurma, problem çözme, takım çalışması becerileri aynı zamanda özgüven ve yaratıcılık aşılanmaktadır.

Amerika Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Amerika; eğitim, bilim, teknoloji ve sanatta dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Ana dili İngilizce olan ülke, İngilizce dil eğitiminde de akla gelen ilk ülkelerden biridir. Amerika’da her hedefe, bütçeye ve yaşa yönelik İngilizce kursu bulmak mümkündür. Amerika’da İngilizce kursu araştırması yapan öğrenciler Amerika dil okulu şartları olup olmadığını oldukça merak etmektedir.

Amerika dil okulu kabul ve başvuru şartları yoktur. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerde herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. Her yaştan ve her seviyeden öğrenci dil okullarına başvuru yapabilir ve kabul alabilir. Öğrencinin yaşı, akademik geçmişi veya dil seviyesi gibi kriterler önemli değildir.

Öğrencilerin dil eğitimi almak istedikleri şehre ve kurs türüne karar vermeleri yeterlidir. Ancak TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarında eğitim almak isteyen öğrencilerde minimum Intermediate (orta) seviye İngilizce seviyesi aranmaktadır. Yine aynı şekilde İngilizcesi ve akademik amaçlı İngilizce kurslarında da minimum Intermediate seviyesi olmalıdır.

Amerika dil okulu başvurusu yapmak isteyen öğrenciler öncelikle hedeflerine yönelik okul ve program araştırması yapmalılardır. Kabul almak için ekstra bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

En İyi Amerika Dil Okulları

Amerika’nın farklı şehirlerinde, her bütçeye ve her hedefe yönelik dil okulu bulmak mümkündür. İngilizce dil eğitiminin kalitesi ile ünlü olan ülkede, dil okulları arasında başarı konusunda bir rekabet vardır. Dolayısıyla Amerika dil eğitimi alacak öğrencilerin en iyi Amerika okulları araştırması yapmaları faydalarına olacaktır.

New York ve Los Angeles’ta 10 ila 18 yaşları arasındaki öğrenciler için Amerika yaz okulu programları da bulunmaktadır. Yaz okulu programı sayesinde küçük yaştaki öğrenciler dünyanın her yerinden gelen diğer öğrencilerle arkadaşlık kurma şansına sahiptir. Öğrenciler bir yandan İngilizce derslerine katılırken bir yandan da çeşitli etkinliklere katılmaktadır.

Amerika Dil Okulları Fiyatları

İngilizce dil eğitimi noktasında ilk olarak İngiltere ve Amerika seçenekleri öne çıkmaktadır. Dünyanın en büyük ekonomisine sahip Amerika, döviz kurunun İngiliz sterlinine göre daha düşük olması sebebiyle daha ekonomik bir ülkedir. Dil eğitimi fiyatlarının belirlenmesinde birçok etken rol oynamaktadır. Ancak Amerika’da her bütçeye uygun dil eğitimi programı bulmak mümkündür.

Öncelikle her okulda eğitimin kalitesi fark ettiği için fiyatlar da eğitimin kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Amerika dil okulu fiyatları genel olarak okula, okulun lokasyonuna ve öğrencinin satın alacağı hafta sayısına bağlı olarak değişmektedir. Dil okulu ile Amerika’ya gitmek isteyen öğrenciler ihtiyaçları ve hedeflerine göre diledikleri sürede İngilizce dil eğitimi alabilmektedir. Amerika dil eğitimi fiyatları da alacakları hafta sayısına göre değişmektedir. Eğitim programının içerikleri de fiyat kriterlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda yılın farklı dönemlerinde Türkiye’ye özel uygulanan indirimlere göre de fiyatlar değişmektedir.

Peki, Amerika dil kursu ücretleri ne zaman ödeniyor? Genellikle öğrenciler vize başvurularından önce okul kayıt ücretini ödemektedir. Geri kalan eğitim ödemesi ise öğrencinin vizesi onaylandıktan sonra yapılmaktadır.

Amerika Dil Okulları Konaklama ve Yaşam Masrafları

Amerika, döviz kurunun daha düşük olması sebebiyle İngiltere’ye kıyasla daha ekonomik bir seçenektir. Eğitim ücretlerinin yanı sıra Amerika dil okulları konaklama ve yaşam masrafları da İngiltere’dekinde olduğundan düşüktür.

Amerika dil okulları geniş program yelpazesinin yanı sıra zengin konaklama seçenekleri de sunmaktadır.  Öğrenciler kendi talepleri ve bütçeleri doğrultusunda uygun konaklama türünü seçebilmektedir. Seçenekler genel olarak aile yanı konaklama, yurt konaklaması ve öğrenci evleri olmak üzere çeşitlenmektedir.

Aile yanı konaklamalarda ev sahipleri okullar tarafından özenle seçilmekte ve öğrencilerin geri bildirimlerine bağlı olarak düzenli olarak izlenmektedir. Öğrenciler taleplerine göre tek veya çift kişilik oda ve yemekli veya yemeksiz konaklama tercih edebilmektedir. 18 yaşından küçük öğrenciler aile yanında konaklama zorundadır. Yerel bir aileyle konaklamak İngilizce eğitiminde oldukça önemlidir. Aileyle günlük iletişim kuran öğrenciler okul dışında da pratik yapma ve Amerika geleneklerini ve yaşam tarzını yakından tanıma şansına sahiptir.  

 Öğrenciler, daha özgür bir alan sunan öğrenci yurtlarında ise tek kişilik veya paylaşımlı odalarda konaklamaktadır. Yurtlar genellikle öğrencilerin eğitim aldıkları dil okulu binasına yürüme mesafesindedir. Amerika üniversite kampüslerinde dil eğitimi alan öğrenciler de kampüslerdeki yurt binalarında konaklamaktadır. Yurt konaklamasının en büyük avantajı öğrencilerin kendileri gibi farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle arkadaşlık kurabilmeleridir.

Ortak paylaşılan öğrenci evleri ise diğer konaklama türlerine göre daha az tercih edilmektedir. Genellikle 3 veya 4 öğrenci tarafından paylaşılan öğrenci evlerinde daire büyüklüğüne ve oda sayısına göre kişi sayısı artıp azalabilir. Öğrenci evi fiyatları evin büyüklüğüne ve lokasyonuna göre değişmektedir.

Öğrencilerin konaklama masraflarının yanı sıra ulaşım, katılacağı ekstra geziler, sosyal ve spor etkinliklerinin masrafları için yeterli cep harçlığı olmalıdır. Aylık harcama miktarı çeşitli durumlara göre değişkenlik göstermektedir. Bu noktada öğrencinin harcama alışkanlıkları, yaşayacakları şehir ve konaklamalarındaki yemek seçenekleri önemli bir rol oynamaktadır.

Amerika’da Dil Eğitim Süresi ve Avantajları

Amerika; İngilizce dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biridir. Peki, Amerika dil eğitim süresi ve avantajları nedir? Amerika’da dil eğitim süresi öğrencinin ihtiyaç ve hedeflerine göre şekillenmektedir. Öğrenciler diledikleri hafta sayısı kadar dil eğitimi satın alabilmektedir. Ancak vize alabilmeleri adına minimum 4 haftalık bir eğitim satın almaları tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda Türkiye’den vize başvurusu yapabilmek için maksimum 9 ay dil eğitimi satın alabilirler.

Eğitim süresinin öğrencinin isteklerine göre şekillenmesinin yanı sıra Amerika’da dil eğitimi almanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan şüphesiz en önemlisi öğrencilerin alacakları eğitimin kalitesidir. Gerek dil okullarında gerekse üniversite bünyesinde verilen İngilizce dil eğitimi kalitesi Amerika’da üst düzeydedir.

İngilizce öğrenmenin en etkili yolu ana dili İngilizce olan bir ülkede eğitim almaktır. Amerika bu ülkeler arasında akla gelen ilk seçeneklerdendir. Amerika’da İngilizce eğitimi almak öğrencileri hedeflerine en hızlı ve doğru şekilde ulaştıracaktır. Amerika’da dil eğitimi almak gramer kurallarını öğrenmenin yanı sıra konuşma ve dinleme noktasında da öğrencileri ileriye taşıyacaktır. Öğrenciler günlük hayatta da İngilizceyi sık sık duyup pratik etme şansına sahiptir.

ABD dil okulu eğitimi almak yalnızca somut sertifikalara sahip olmak değildir. Farklı bir ülkede eğitim almak öğrencilerin bakış açılarını da geliştirmektedir. Eğitim süresince tanışacağı farklı kültür ve geleneklerden, farklı görüşlere sahip insanlar öğrencilerin daha açık bir düşünce yapısına sahip olmasını sağlayacaktır.

Amerika’da dil eğitimi almak için çok fazla şehir opsiyonu bulunmaktadır. Boston, San Diego, San Francisco, Los Angeles, Chicago, Miami ve New York dil okulları en popüler lokasyonlar arasındadır. Amerika’da; büyük bir şehrin parlak ışıkları, bir sahil kasabasının sakin atmosferi ile veya nefes kesen dağlarla çevrili bir şehirde yaşayarak dil eğitimi almak mümkündür.

Amerika’da dil eğitimi almanın diğer bir avantajıysa öğrencilerin uzun vadeli kariyer planlarına olumlu katkısıdır. Öğrenciler İngilizce eğitim ile CV’lerinde büyük bir farklılık yaratmaktadır. Aldıkları eğitim ve kazandıkları yurtdışında yaşama deneyimi öğrencilerin iş bulma imkânlarını arttıracak, çalışan kişilerin ise kariyerlerini ileri bir noktaya taşımalarını sağlayacaktır. 

Amerika Dil Okulu Çalışma İzni

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte İngilizce bilme ihtiyacı da artmaktadır. İngilizce; bilim, diplomasi, havacılık, ticaret ve turizm gibi birçok alanda ortak dil olarak kullanılmaktadır. Profesyonel iş dünyasında en çok kullanılan dil olan İngilizce aynı zamanda akademik çalışmaların da evrensel dilidir. İngilizce öğrenme gereksinimleri ile birlikte artan yurtdışında dil eğitimi talepleri beraberinde farklı beklentileri de getirmektedir.

En popüler dil eğitimi merkezlerinden olan Amerika, İngilizce pratiği yapmak için biçilmiş kaftan gibidir. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bir yandan dil eğitimlerine devam ederken bir yandan da çalışmak isteyebilir. Amerika dil okulu çalışma izni de en çok araştırılan konulardan biridir. Ancak Amerika’da dil okulu programlarına katılan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Amerika dil okulları F-1 öğrenci vizesi ile dil eğitimi alan öğrencilere yasal çalışma izni sağlamamaktadır. Amerika’da lisans veya yüksek lisans derecelerinde eğitim gören öğrencilerin üniversite kampüslerinde haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri genellikle kütüphane, öğrenci işleri veya kafeteryalarda iş bulma imkânına sahiptir.  

Amerika Dil Okulu Vizesi

Amerika’ya geçici bir süreliğine seyahat edecek kişilerin göçmen olmayan vize kategorilerine başvurması gerekmektedir. Kişilerin ziyaret nedenleri vize kategorisini belirlemektedir. Üniversite lisans ve yüksek lisans, kolej, lise vb. eğitim programlarına katılacak ziyaretçiler Amerika öğrenci (F-1) vizesine sahip olmalıdır. Aynı zamanda Amerika dil okulu programlarına katılacak kişilerin de (F-1) Amerika öğrenci vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Amerika dil kursu vizesi alacak öğrenciler öncelikle bir dil okuluna kayıt olmalı ve I-20 okul kabul belgesine sahip olmalıdır. Öğrencilerin Amerika’daki bir dil okuluna kabul edildiğini gösteren I-20 belgesi; okul bilgilerini, program süresini ve başlangıç-bitiş tarihlerini içermektedir.

Kabulü gelen öğrenciler vize başvuru ücretini ödeyerek kendilerine uygun bir randevu günü belirlemelidir. Randevu gününe kadar da I-20 belgesinde yer alan SEVIS numarası ile SEVIS I-901 ücretini ödemelidir. Bu ücret, öğrencileri Amerika’da eğitim aldıkları sürece izleyen ve vizelerini korumalarını sağlayan SEVIS sistemini desteklemektedir Öğrencilerin, dil okulu vize başvurusu için gerekli evrakları ve I-20 belgesi ile ilgili Amerika Konsolosluklarına şahsen gitmeleri gerekmektedir.

Amerika dil okulları ve vizesi hakkında bilgi almak, gerekli evrak listelerine ulaşmak için Amerika dil okulu vizesi sayfamızı ziyaret edebilir veya +90 212 970 05 02 telefon numaramızdan UDK Dil Kursu Amerika vizesi uzmanlarına ulaşabilirsiniz.