İçeriğe geç

İletişim

Amerika Vize İşlemleri

UDK Dil Kursu Amerika vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Amerika vize türlerinde yani Amerika vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Amerika vizesi için konsolosluğa ibraz edeceğiniz form ve dilekçe örneklerini web sitemizde bulabilirsiniz. Web sitemizden başvuru yapacağınız Amerika vize türüne uygun Amerika vizesi için gerekli evraklar sayfamızdaki bilgileri kullanabilirsiniz. Amerika vize başvurunuzu gerçekleştirirken özel ve mesleki durumunuzla ilgili bilgileri vize uzmanlarımıza aktarmayı unutmayınız.

Amerika vize işlemleri, seyahat tarihinize yetişmesi için 90 gün öncesinden işlemlere başlamak gerekir. Seyahat planlarınızın aksamaması için Konsolosluk resmi tatil günlerini ve olası yoğunluğu göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı mümkün olan en erken zamanda gerçekleştirmelisiniz. Amerika vize başvurunuz mülakat günü sonuçlanmaktadır. Amerika Konsolosluğu vize departmanı yetkilisi size başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını bildirmektedir. Vize başvurunuz onaylandı ise randevu alırken belirttiğiniz PTT merkezine ya da ikamet, iş adresinize ekstra ücret ödeyerek 3 iş günü içinde gönderilir. Amerika Konsolosluğu yetkilileri vize başvurunuz sonuçlanmadan otel ve uçak bileti satın almamanızı tavsiye etmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip tüm vatandaşları Amerika vizesi prosedürüne tabi tutmaktadır. Amerika’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, ülkeye seyahatleri öncesinde İstanbul’da bulunan Amerika Başkonsolosluğu’na ya da Ankara’daki Amerika Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunması gerekir. Amerika vizesi ile ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi size en yakın UDK Dil Kursu ofisine gelerek ya da Amerika özel hattımızı arayarak vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika’ya seyahat gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika vizesi işlemlerini seyahatlerinden 6 ila 8 hafta öncesinde başlatmaları önerilir. Amerika Konsolosluğu’na kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat gerçekleştirecekseniz, “Göçmen olmayan vize” kategorisinde Amerika vize başvurusu yapılmalıdır.

Amerika vize işlem başvurusunun konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınabilmesi için online DS-160 Göçmen olmayan vize başvuru formunun eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. DS 160 Formunun doldurulmasında randevuya gideceğiniz şehir ve vize kategorisini seyahat amacınıza uygun şekilde seçmeniz kritik öneme sahiptir.

Amerika vizesi almak için çalışma statünüze uygun olan evraklarınız Amerika vize uzmanlarımıza ulaştığında, Amerika vize işlemleri başlatılacaktır. Profesyonel ve deneyimli vize uzmanlarımız tarafından eksiksiz ve evraklarınızda bulunan bilgilere göre DS 160 vize başvuru formunuzu dolduracaklardır. Eksikler ya da güçlendirilmesi gereken evraklarınız varsa vize uzmanlarımız tarafından bilgilendirilme yapılacaktır. Amerika Konsolosluğu’nda yapılacak mülakat sırasında problem yaşamamanız için randevu günü vize uzmanımız sizi karşılayacak, mülakatta nasıl davranılması gerektiği konusunda detaylı bilgi verecektir.

Amerika DS-160 Formu Örneği

Amerika vize başvurunuzu yapabilmek için ilk önce Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden DS 160 Formu doldurulmalıdır. Amerika vize başvurusu için gerekli evrakların teslimi, Konsolosluk mülakatı ve parmak izi işlemleri için Amerikan Konsolosluğundan randevu alınmalıdır. Amerika Büyükelçiliği ve Amerika Başkonsolosluğu, Amerika vize başvurularını bölge ayrımı yapmaksızın kabul etmektedir. UDK Dil Kursu, Amerika Göçmen olmayan vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize işlem sürecinin takibini üstlenir. Temsilcilerimizle iletişime geçtiğinizde statünüze ve mesleğinize göre seçilen Amerika vize kategorisindeki gereken evrak listesi size e-postayla bildirilir ve vize başvurunuz hızla işleme konur.

UDK Dil Kursu Amerika vize başvurusunda, vize başvuru sahiplerinin verdiği bilgiler doğrultusunda DS 160 formunun doldurulmasından, Amerika vize randevu tarihinin alınmasına vize başvuru sürecinin her aşamasını takip ederek, Amerika vize başvurusu sahiplerini vize prosedürlerine uygun şekilde yönlendirir. Ancak bununla birlikte Amerika vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Amerikan Büyükelçiliği ve Amerikan Konsolosluğu’dur.

Göçmen Olmayan Amerika Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Amerika vizesi için gerekli evraklar Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir ve başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiler edinmek amacıyla talep edilmektedir. Amerika Göçmen Olmayan Vize için gerekli evraklar, seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat amacına, mesleki bilgilerine ve iş pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Her türlü Amerika vizesi başvurusunda DS 160 Formunun doldurulması gerekir. DS 160 Formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulan DS 160 Formunun Amerika vize randevusundan en az 3 iş günü önceden internet üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Form için gereken fotoğrafın güncel ve Amerikan konsolosluğunun belirlediği standartlarda, 5cm x 5cm olmalıdır. Fotoğrafın pasaportunuzda ve eğer varsa daha önceki vizelerinizde kullanılmamış olması, gözlüksüz olması, rötuşsuz ve arka planının beyaz olması zorunludur.

Örnek Fotoğraf

DS 160 Formunun bir çıktısını randevu tarihinde yanınızda getirmeyi ve elektronik imzanızı taşıması gerektiğini unutmayın! Elektronik imzanızı formun sonunda yer alan Sign Application (Formu İmzalayın) butonuna basarak atabilirsiniz. Pasaportunuzun seyahat sonrasında 6 ay geçerliliği olmalıdır. Amerika’ya seyahat sebebine göre belirlenen Amerika vizesi kategorisine göre, şirket sahipleri, şirket çalışanları, emekliler, devlet memurları, ev hanımları ve öğrenciler için gerekli vize evrakların listesine  “Turistik & Ticari & Transit” bölümünden ulaşabilirsiniz. Seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağına dair belgeler çok önemlidir. Bu noktada ev hanımı ve öğrencilerin seyahat masraflarını karşılayacak olan sponsorun kişisel bilgileri ve banka hesap dökümünün yanında sponsorluk yazısın da Amerika vizesi başvuru evraklarına eklenmesi gerekir. Amerika Konsolosluğu gerek görmesi halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Vize başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçin.

Lütfen Dikkatle Okuyunuz!

Amerika Göçmenlik ve Vatandaşlık kanunu kapsamında; Amerika göçmen olmayan vize başvurusu yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Amerika dışında bir ikametinin olması ve ülkesine yeterince güçlü ailevi, sosyal ve ekonomik bağlarının olduğunu kanıtlaması gerekir. Bu yüzden; Amerika Konsolosluğu, başvuru sahibinden istenen zorunlu dokümanlara ek olarak, Amerika’ya yapacağı kısa bir ziyaretin ardından ülkesine geri döneceğinin bir kanıtı olarak ziyaretin amacına ilişkin belgeler ile beraber ekonomik, ailevi, sosyal her türlü bağlarını gösteren destekleyici belgeleri de istemektedir.

Amerika Vizesi Başvurusu için Randevu Almak Zorunlu mu?

Amerika turistik vize, Amerika ticari vize, Amerika ziyaretçi vizesi, Amerika öğrenci ve değişim vizesi Amerika tedavi amaçlı ziyaretçi vizesi ve Amerika transit vize dâhil göçmen olmayan tüm Amerika vizesi başvuru işlemlerinde Ankara’da Amerikan Büyükelçiliği’nden, İstanbul’da ise Amerikan Başkonsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Her türlü vize randevusunda seçtiğiniz vize kategorisine uygun evrakların konsolosluğa teslim edilmesinin yanında parmak izi alma işlemi ve Konsolosluğunun vize yetkilileriyle mülakat yapılmaktadır. Daha önceden almış olduğunuz Amerika vizeniz varsa ancak kimlik bilgilerinizde değişiklik olduysa ve kimlik bilgileriniz ile Amerika vizenizi içeren pasaporttaki bilgiler birbiriyle uyuşmadığı takdirde yeni bir vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Ebeveynlerinden biri geçerli bir Amerikan pasaportuna sahip olan 14 yaş altı çocukların ve Türkiye’de ikamet eden ve daha önceden Amerika vizesi almış olan 80 yaş üstündeki vatandaşların vize randevusuna gelmelerine gerek yoktur. Vize merkezi temsilcileri evraklarınızı teslim aldıktan sonra konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak, çalışma saatlerini ve tatil günlerini göz önünde bulundurarak sizin adınıza randevu alma işlemini gerçekleştirecektir.

Amerika vizesine acil ihtiyaç duyduğunuz durumlarda süratle randevu almak için UDK Dil Kursu temsilcileriyle iletişime geçin.

Amerika Vizesi Mülakatında Neler Sorulur?

Amerika vizesi için yapılan mülakatta sorulan sorular, Amerika seyahatinin içeriğine göre değişiklik gösterir. Seyahat amacını anlamaya yönelik sorulan; Amerika’da hangi tarihler arasında ve nerede kalacağınız, seyahatte size kimin eşlik edeceği, seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı, Amerika’da tanıdıklarınızın olup olmadığı gibi sorulara, kısa ve net cevaplar verilmelidir. Konsolosluk vize yetkililerinin kafasında soru işareti oluşturacak cevap ve hareketlerden kaçınılması tavsiye edilir. Amerika vize mülakatı İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde gerçekleştirilir. Mülakat sırasında sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar DS 160 Formunda verdiğiniz bilgilerle çelişki içinde olmamalıdır. Amerika Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine mülakata gelirken yanınızda büyük sırt çantası, bavul, kamera, uzaktan kumandalı cihazlar, tablet bilgisayar, dizüstü bilgisayar, parfüm ve su şişesi gibi eşyaları getirmemeniz önerilir. Mülakata sizin adınıza kimse giremez. Vize başvurusunda bulunan kişinin bizzat kendisi Amerika vize yetkilisiyle yapılacak mülakatta bulunmalıdır. Parmak izi alma işlemi de Konsolosluktaki randevu günü mülakata girmenizden hemen önce gerçekleştirilir.

UDK Dil Kursu Amerika Vize Temsilcileri, vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Amerika Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilere ulaşabilmek için Amerika sitemizdeki “turistik & ticari & transit” bölümünden seyahat amacınıza ve statünüze uygun gerekli evrak listesini görebilirsiniz. Amerika vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu ofislerimizdeki vize uzmanlarımıza telefonla veya e-posta ile ulaşabilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile gönderin. UDK Dil Kursu ve Amerika vize uzmanlarımız başvurunuzun her aşamasında yanınızda olacaktır.

Amerika Vizesi Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Amerika vizesi başvurunuzu seyahat tarihinden en az 6 ila 8 hafta öncesinden yapmanız faydalı olur çünkü en yakın Amerika vize randevu tarihi Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir. Amerika vizenizin onaylanıp onaylanmadığı, randevu tarihinde gerçekleştirdiğiniz mülakatta Konsolosluk vize bölümü yetkililerince tarafınıza bildirilir. Amerika vizeniz olumlu sonuçlanırsa vizeniz basılmış olarak pasaportunuzu 3 iş günü içinde; İstanbul’daki Başkonsolosluktan başvuru yapanlar LEVENT PTT Merkezinden, Ankara’daki Büyükelçilikten başvuru yapanlar ÇANKAYA PTT Merkezinden alabilirler. Size en yakın PTT Merkezinden pasaportunuzu almak istiyorsanız 51 Türk Lirası, bulunduğunuz ofise ya da eve gelmesini istiyorsanız 60 Türk Lirası ekstra ödeme yapmanız gerekir. Tercih ettiğiniz PTT merkezi ile ilgili değişikliği vize belgelerinizin teslim edileceği konumu sadece randevunuzdan 24 saat öncesine kadar değiştirebilirsiniz. Eğer vize başvurunuz ret kararıyla sonuçlandıysa, mülakat günü pasaportunuz ret mektubu ile birlikte size iade edilir.

Amerika Vizesi Ücretleri

Amerika vizesi ücretleri, göçmen olmayan (turistik, ticari, aile ziyareti) ve göçmenlik vize türlerine göre değişiklik gösterir. Amerika vizesi ücretinin Türk Ekonomi Bankası şubelerindeki Amerikan Konsolosluğu’na ait hesaba yatırılmalı ya da Amerika Konsolosluğu resmi sitesi üzerinden randevu alırken online ödeme yapmalısınız. Vize ücretinin yapıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinal müşteri nüshasının vize başvurusunda sunulması gerekmektedir. Amerika vizesinin şartları hakkında bilgi edinmeden otel ve uçak bileti satın almanız sorun yaşamanıza neden olabilir. Amerika Konsolosluğu yetkilileri vize işlemleriniz sonuçlandıktan sonra konaklama ve uçak bileti satın alımlarını gerçekleştirmenizi tavsiye etmektedirler. UDK Dil Kursu temsilcileriyle iletişime geçerek Amerika vizesi başvuru işlemleri için gereken belgelerin listesinin yanında başvuruda bulunduğunuz vize türüne dair ücretler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Amerika Vize Başvurusuna Şahsen Gitmem Gerekiyor Mu?

Amerika göçmen olmayan ve göçmenlik vize başvurularında şahsen Konsoloslukta bulunmanızı istemektedir. Mülakat ve parmak izi uygulaması için Amerika Konsolosluğu başvuru sahibini bizzat gelmesini talep etmektedir. Ancak bazı istisnai durumlar vardır. 14 yaş altı, 80 yaş üstü ve süresi dolan vizesini yenileyen kişilerin Konsolosluk bölümüne giderek vize görüşmesi zorunluluğu yoktur.

Amerika vizenizin yenilenmesi için çalışma statünüze göre hazırlamanız gereken evrak listesini mail olarak almak için size en yakın UDK Dil Kursu şubemizi arayabilir, Amerika vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

UDK Dil Kursu Amerika Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

UDK Dil Kursu, tüm dünya vize işlemlerinde uzmanlaşmış kadrosuyla, vize danışmanlığını profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan Amerika vizesini kolay ve sorunsuz bir şekilde almanıza yardımcı olur. UDK Dil Kursu Amerika vizesi işlem sürecinde gerekli olan online başvuru formunun doldurulması, seyahat amacını açıklayan motivasyon mektubu ve dilekçelerin yazılması, başvuru merkezinden randevu alınması işlemlerini gerçekleştirir. UDK Dil Kursu sizi doğru vize kategorisinde vize başvurusu yapmaya yönlendirmekle birlikte, vize başvuru dosyanızı sonuç odaklı şekilde hazırlamanızda size danışmanlık hizmeti sunar.

Amerika vizesi için ilk defa başvuru gerçekleştiriyor veya Amerika vize işlemleri esnasında ortaya çıkabilecek zaman kayıplarını önlemek istiyorsanız UDK Dil Kursu ailesi olarak, vize sürecinde sizlere gereken hızı ve konforu sağlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Amerikan Konsolosluğunun belirlediği kurallar çerçevesinde hazırladığımız vize evrak listesine ve Amerika vizesi hakkındaki en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. UDK Dil Kursu olarak vize sonucunu olumlu yönde etkileyecek adımları atmanızı sağlamakla birlikte, Amerika vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurum Amerika Başkonsolosluğu,  Amerika Büyükelçiliğidir.

Amerika Vizem Reddedilirse Ne yapmalıyım?

Amerika vize başvurunuzun ret kararıyla sonuçlanması size mülakat günü yazılı bir açıklama ile bildirilir. Vize başvurusu eğer Amerikan Göçmenlik Yasasının 214(b) maddesi uyarınca reddedildiyse, aynı başvurunun yeniden işleme alınması mümkün değildir. Amerikan Konsolosluğu, Amerika vize reddi kararının neden verildiğine dair soruları cevaplamakla yükümlü değildir. Eğer Amerika vizesi almak istiyorsanız yeni bir vize başvurusunda bulunmanız ve vize işlemlerinize yeniden başlamanız gerekir. Bu durumda evraklarınızın Amerika Konsolosluğu’nun istediği kriterlere uygunluğunu dikkatle gözden geçirin ve DS 160 Formunda net ve doğru cevaplar verdiğinizden emin olun. Başvuruda bulunduğunuz vize kategorisinin gerektirdiği evraklar tam ve eksiksiz olmalıdır. Seçtiğiniz vize kategorisine göre DS 160 Formunun yanında, farklı vize formları doldurmanız gerekiyor olabilir. Amerika vize başvurularınızla dair her türlü sorularınızda UDK Dil Kursu danışmanlarını arayabilirsiniz. Amerika vize işlemleri ile ilgili her konuda size destek verebilmek için Türkiye’nin tüm büyük şehirlerinde bulunan ofislerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Amerika vize işlemleri ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçin. 0 382 213 86 60