İçeriğe geç

İletişim

Ankara Büyükelçiliği

Türkmenistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Türkmenistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Türkmenistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için UDK Dil Kursu ofislerimizi arayın. UDK Dil Kursu ofislerimiz Türkmenistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Türkmenistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği

Ankara’da ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Türkmenistan vizesi başvurularınızı Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir.
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği, Türkmenistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Türkmenistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi
Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Türkmenistan vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Türkmenistan vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Türkmenistan Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler.
 
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Görevlisi
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi: Ishankuli Amanlyev

Vizesi Başvuru Formu

 Türkmenistan vize başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir vizesi alınmasında gereklidir.  Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Türkmenistan Konsolosluğunda vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir.  vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

 Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkçe – Türkmenistan dili ya da Türkmence-Türkçe şeklindedir.

Türkmenistan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği
Türkmenistan Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
 
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği
Türkmenistan Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
 
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Türkiye ve Türkmenistan resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.
 
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti
Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi
Türkmenistan vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-8 iş günüdür.
 

Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Pasaport Yenileme
Türkmenistan vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği’nde yenileyebilirler.
 
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri
Ankara Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Adres: Koza Sokak No:28, Çankaya, Ankara
 
 
Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe
İlçe / Semt: Çankaya
 
 
Ankara Türkmenistan Ankara Büyükelçiliği Posta Kodu
Posta Kodu: 06700