İçeriğe geç

İletişim

Pakistan Çalışma Vizesi

Pakistan çalışma vizesi için gerekli evraklar koşullara göre değişkenlik göstermektedir. Pakistan çalışma vizesi ile olarak güncel evrak listesine ulaşmak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayabilirsiniz. UDK Dil Kursu danışmanlarımız Pakistan çalışma vizesi işlemlerinde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Pakistan çalışma vizesi başvuru işlemlerinizi UDK Dil Kursu aracılığı ile yapabilirsiniz. UDK Dil Kursu evrak takibinden dilekçe ve başvur formu gibi Pakistan çalışma vizesi başvurularında önemli olan belgelerin doldurulmasına kadar olan bütün süreçte size destek olmaktadır.

Pakistan çalışma vizesi başvurularında Pakistan’daki firmadan davetiye yazının alınması gerekmektedir. Pakistan’dan gelecek bu davetiye yazısı aynı zamanda Pakistan Ticaret Odası onaylı olması gerekmektedir. Davetiye yazısının olmaması halinde Pakistan çalışma vizesi alınamamaktadır.

Pakistan çalışma vizesi başvurularında davetiye iş seyahatinizin içeriğine, uçak ve otel rezervasyon tarihleri, konaklama bilgileri, davetiye gönderen şirket yetklisinin kimlik bilgileriyle beraber beyan edilmesi gerekmektedir.

Pakistan çalışma vizesi başvuru formu birden fazla sayfadan oluşup form tarafınızdan detaylı bilgi alınabilmesi için hazırlanmıştır. Başvuru formunda sizden ayrıntılı bilgi alınabilmesi için başvurduğunuz çalışma vizesinin özelliği, seyahat planı, kişisel bilgiler, iletişim ve mesleki bilgiler, pasaport bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir. Pakistan çalışma vizesi başvuru formu resmi bir belge niteliğinde olup üzerinde belirtilen bilgilerin doğru olması zorunludur. Dolayısıyla istenen bilgilerin hepsini yazmanız ve bunları tam, okunur ve doğru olması önemlidir. 

Pakistan çalışma vizesi başvuru formu Pakistan çalışma vizesi için istenmekte olan evrakların arasında bulunup vize başvurusu için ilk aşamayı oluşturmaktadır. Pakistan çalışma vizesi başvuru formu Pakistan yetkili makamlarının seyahatinizin içeriği hakkında bilgileri almalarını sağlamaktadır. Pakistan çalışma vizesi başvuru formu Türkçe ve İngilizce olup formda istenen bilgileri her iki dilde de yazılabilmektedir.

Pakistan Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

Pakistan çalışma vizesi evraklarına istinaden güncellemeler olabilmektedir. Güncel evrak listesine dair daha fazla bilgi almak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayarak öğrenebilir, hazırladığınız Pakistan çalışma vizesi evrakları ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Vize başvuru formu
  2. Pasaport. Seyahat sonrası için en az 6 ay geçerli pasaport
  3. İki adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf
  4. Kimlik fotokopisi
  5. Davetiye. Pakistan Ticaret Odası onaylı.
  6. Uçuş rezervasyonu veya uçak bileti
  7. İngilizce vize talep dilekçesi. Konsolosluğa hitaben şirketin antetli kağıdına kaşe ve ıslak imzalı.
  8. Güncel şirket evrakları. Faaliyet belgesi, sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri.
  9. Çalışanlar için son 3 aylık maaş bordroları ve SGK işe giriş bildirgesi.
  10. Güncel tarihli şirket banka hesap özeti. En az 5000 TL bakiyeli, ıslak imza ve kaşeli olarak banka imza sirküleriyle birlikte sunulması gerekmektedir.

Pakistan çalışma vizesi hakkındaki karar ve çıkış süresine dair yetki yalnızca Pakistan Konsolosluğu ve Pakistan Büyükelçiliği’nin inisifiyatindedir. Ankara Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul Pakistan Konsolosluğu’ndan yapılan başvuru işlemlerinin sonucu 3-5 iş günü sürürken, bu şehirlerin dışındaki illerden yapılan başvuru işlemlerinde evrak teslim süresi ve vize pasaporta basıldıktan sonra pasaportun sahibine ulaştırma süresini içermemektedir.

Pakistan çalışma vizesi başvurularıyla ilgili sonuca karar vermekte olan tek yetkili makam Pakistan Dış Temsilciliğidir. Konsolosluktaki vize işlemlerinin uzamasından UDK Dil Kursu sorumlu değildir.

Pakistan vize ücretleri Pakistan vize türüne göre değişmektedir. Pakistan çalışma vizesi ücreti diğer Pakistan vize türleri için uygulanmakta olan ücretten farklılık göstermektedir.

Pakistan vize ücretleri vizenin giriş sayısı ve geçerlilik süresi durumlarına göre değişmektedir. Pakistan vize ücreti Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. UDK Dil Kursu temsilcilerimizle iletişim kurarak vize işlem ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Pakistan çalışma vizesi için bizzat gelmeniz gerekmemektedir. UDK Dil Kursu konsoloslukta sizin için başvuru ve takip yetkisine sahiptir. Pakistan çalışma vizesi başvurularınız hakkında verilecek karar Pakistan Konsolosluğu’nun inisiyatifinde bulunmaktadır.

Pakistan vize başvurusu için randevu almaya gerek olmadığından Pakistan vize başvurunu bizzat yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Pakistan çalışma vizesi başvurunuzu UDK Dil Kursu aracılığıyla yapabilir, konsolosluğa ya da büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan çalışma vizesi için randevuya ve bizzat başvuru yapma zorunluluğu olmamasına rağmen Pakistan Konsolosluğu eğer gerekli görürse başvuru sahibini mülakata çağırabilmektedir. Pakistan vizesi başvuru işlemleri boyunca destek almak için UDK Dil Kursu şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz.