İçeriğe geç

İletişim

Cezayir Öğrenci Vizesi

Cezayir öğrenci vizesi hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Konsolosluk tarafından adınıza işlem yapmak adına yetkilendirilmiş olan UDK Dil Kursu tarafından sitemizde yer alan metinler bilgilendirme amaçlı hazırlanmış bulunmaktadır.

Cezayir öğrenci vizesi, Cezayir’de eğitim almak isteyen vatandaşlarımızın unutmaması gereken detaylar ile başvuru sürecinde dikkat edilecek tüm noktaları bulabileceğiniz gibi, konusunda uzman ve deneyimli vize danışmalarımız ile de iletişime geçebilirsiniz. Cezayir Öğrenci Vize başvuru işlemleriniz hakkında kapsamlı bilgi için web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. 

Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti gelişen ticari olanaklarıyla birlikte eğitim alanında da son yıllarda öğrencilerin gitmek istediği ülkeler arasına girmiş bulunmaktadır. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti dil veya akademik eğitim almak isteyenlere farklı olanaklar sunmaktadır. Cezayir öğrenci vizesi alarak Kuzey Afrika ülkesine gidenler, bunulan imkanlar sayesinde burada kendilerini istedikleri alanda geliştirebilme imkanları bulmaktadırlar.

Türkiye ile Cezayir üniversiteleri arasında son yıllarda artan iş birlikleri sayesinde ikili sertifika programlarında, öğrenci ve akademisyen değişimi ve bilimsel araştırma alanlarında iş birliği olanakları olabilmektedirler. Cezayir öğrenci vizesi alarak Cezayir’ de eğitim alarak farklı deneyimler elde etmenin yanında kariyer alanında da önemli kazanımlar elde etmek isteyen kişiler için önemli imkanlar bulmak mümkündür.

Uyguladığı vize politikası nedeniyle ülkeye yapılan girişler için vize uygulamasını birçok ülke vatandaşı için zorunlu koşmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da Cezayir’e yapacak oldukları tüm ziyaretler için vize almak zorundadırlar. Ülkeye yapılacak olan girişlerin kapsamı değişse de vize uygulaması zorunlu olup, sadece kapsamı ve türü değişmektedir.

Ticari amaçlı yapılan ziyaretler turistik seyahat ya da eğitim amaçlı yapılacak olan girişlerden farklılaşmaktadır. Başvurusunda bulunulmak zorunda olan her vize türü kendi içinde farklı evrak teminini gerektirmektedir. Cezayir’e yapılacak olan eğitim ziyaretleri ve bu nedenle başvurusunda bulunulmak zorunda olan eğitim vizesi, niyet mektubu ve başvuru formuyla birlikte alınacak olan eğitimi ispatlayan evrak sunumunu gerektirmektedir. 

Eğitim vize başvurusunda başvuru sahibinden istenilen belgelere, kişinin alacak olduğu eğitimi ispatlar nitelikte olmalıdır. Bu nedenle, kişi kabul aldığı okuldan ya da eğitim kurumundan kendisini kabul ettiklerini gösteren davetiye mektubunu hazırlamakla sürece başlayabilir. Kurumun yollayacağı davetiye mektubu kişi bilgilerini açıkça yazıyor olmalıdır. Kişinin alacak olduğu eğitimin kapsam ve süresi, kurumun antetli kağıdına kaşeli ve imzalı şekilde olmalıdır.

Konsolosluk bu noktada öğrencileri korumak ve ülkede sıkıntı yaşamamalarını önlemekle birlikte ülkeye yapılacak olan girişleri de kontrol altında tutmak adına belgeleri titizlikle incelemektedir. Bu nedenle toplanması istenen belgelerin doğru yazılmış ve eksiksiz olması gerekir. Cezayir Öğrenci Vize başvurusunun sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için bu alanda hizmet veren UDK Dil Kursu uzman vize danışmanlarından yardım alabilir, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumumuz aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Cezayir Öğrenci Vizesi ile ülkeye giden kişilerin çalışma veya ticari amaçlı bir eylemde bulunmaları yasaktır. Bunun gibi bir faaliyet tespit edildiğinde şahıs cezai işlemlere tabidir.

Cezayir Öğrenci Vizesi Sık Sorulan Sorular

Cezayir Öğrenci Vizesi Nedir?

Cezayir’e öğrenci olarak gidip eğitim görebilmek için alınması gereken Cezayir Öğrenci Vizesi ile bu ülkede bulunan bir eğitim kurumunda vizede belirlenen süre içerisinde öğrenim görebilir.

Türkiye Cumhuriyeti’ ne uygulanan vize nedeniyle Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne eğitim amaçlı gidebilmek için bu Türk vatandaşları da bu vizeye başvuru yapması gerekir. Normal pasaport sahipleri gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayarak ve doğru biçimde içerikleri doldurularak Cezayir Öğrenci Vize için başvurabilir. 

Cezayir Öğrenci Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir Öğrenci Vize talebini iletebilmek için önce hangi belgelerin toplanması gerektiğini bilmek gerekir. Bu zorunlu belgeler doğru yerden alınmış olması ve gerektiği takdirde bir yetkili tarafından imzalanmış ve kaşe ile onaylanması gerekir. Evraklar tam olduğunda Cezayir Öğrenci Vizesi için Konsolosluğa iletilir. Burada yapılan değerlendirme sonucunda ise olumlu veya olumsuz cevap verilir.

Konsolosluk gerekli gördüğünde ek bilgi, dolayısıyla evrak hazırlanmasını isteme hakkına sahiptir. Başvurular bu alanda hizmet veren uzman bir vize danışmanlık merkezi tarafından da yapılabilir. UDK Dil Kursu’ne bu konu ile ilgili başvuru yapılabilir.

Cezayir Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

 • Pasaport: Cezayir’e Öğrenci Vizesi başvurusu yapılacak olan pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekir. Ayrıca en az iki boş sayfa, hasarsız ve bitimine en az altı ay da olması gerekir. Bu şartları karşılamayan pasaportlara işlem yapılmıyor ve vize başvurusuna devam edilmesi için yenilenmesi gerekiyor.
 • Vize Başvuru Dilekçesi: Bu dilekçe başvurunun yapılacağı Türkiye’deki Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılması gerekiyor. Vizeye başvuran öğrenci hakkında genel bilgilerin yer alması gerektiği dilekçede, istenen ülkeye giriş izninin neden talep edildiği de yazılmalı. Bu belge başvuru sahibi tarafından imzalanmalı. Vizeye başvuran 18 yaşından küçükse dilekçe birinci derecede velisi tarafından doldurulur ve imza ile onaylanır.
 • Vize Başvuru Formu: Vize ile ilgili kişisel bilgilerin doldurulması gereken bu formdaki bilgiler sunulacak diğer evrakların içerikleriyle aynı olması gerekir. Bu evrak Bir nevi vize dosyasının özeti olarak da gösterilebilir. İki adet Form doldurulur.
 • Fotoğraflar: İki adet vesikalık fotoğraf 3×3.5 santimetre boyutunda ve arka planı beyaz bir fonda son üç ayda çekilmiş olmalı. Fotoğraflar Vize Başvuru Formunda ayrılan yerlerine yapıştırılmalı.
 • Gelir Belgesi: Cezayir’e eğitim için gidecek olan öğrencinin masraflarını karşılayacak olan kişi tarafından hazırlanacak olan bu evrak, bu ülkede bulunulduğu sürede öğrencinin ekonomik açıdan sıkıntı çekmeyeceğini gösterir. Sponsor varsa kişisel bilgileri de gerekli evraklarla desteklenmeli.
 • Okul kayıt belgesi: Cezayir’de öğrenim görülecek okuldan alınması gereken devlet veya devlet onaylı özel okul kayıt belgesi ile eğitimin nerede yapılacağını göstermek için alınır.
 • Öğrenci Belgesi: Öğrenci olduğunu kanıtlamak için eğitime devam edilen Türkiye’deki okuldan Öğrenci Belgesi de vize başvuru evraklarına eklenmeli.
 • Muvafakatname: Yolcu 18 yaşından küçükse ailesinin iznini belirtmek için alınır.
 • Seyahat Sağlık Sigortası, Nüfus Cüzdanı Örneği, Yolculuk ve Konaklama bilgileri gibi çoğu ülke için standart olan zorunlu belgeler de başvuru sırasında sunulmalı.

Cezayir Öğrenci Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir öğrenci vize dilekçesi Cezayir Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne hitaben yazılması gerekmektedir. Cezayir’de alınacak olan eğitimin tüm içerikleri, planı tarih ve yer detayları resmi belgeler ile desteklenerek hazırlanmalıdır. Cezayir’de alınacak olan eğitim faaliyetinin faaliyetin süresi ve ülkede ne kadar kalınacağıyla birlikte diğer evrakların da sunumu, kabul alınan eğitim kurumun kaşeli imzalı kabulü yer almalıdır. 

Cezayir eğitim vizesi başvuru sahibinin İngilizce dilinde sunmak zorunda olduğu dilekçe kişinin maddi durumunu belgeler evrakları da ekte barındırmalıdır. Cezayir eğitim vize dilekçesinin editörlerimiz tarafından hazırlanması ve diğer evrakların hazırlanması noktası yönlendirme alabilirsiniz.

Cezayir çalışma vizesi dilekçesi ile diğer evrakların hazırlanması ve vize başvurusunu sizin adınıza konsolosluk tarafından yetkili kurum olarak yapmamız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Öğrenci Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir öğrenci vize ücreti, konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, konsoloslukça vize başvuru işlemleri için talep edilmektedir. Öğrenci vize ücretleri ayrıca ülkede ne kadar süre kalınacağı ne tür bir eğitim alınacağı, kaç kere giriş çıkış yapılacağı gibi detaylara göre de farklılık gösterebilecektir.

Cezayir vize ücreti vizenizin kabul olmaması durumunda iade edilmeyecektir. Ücretin belirlenmesi, talep edilmesi, iadesinin yapılmaması gibi tüm sürecin tasarrufunun konsoloslukta olduğunu hatırlatmak isteriz. Cezayir vize ücreti 2022 yılında güncellenmiş olup, başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Cezayir’de ülkeye hangi amaçla gittiğiniz gibi detaylara göre vize ücretinde farklılıklar olabilecektir.

Cezayir vize ücreti hakkındaki tüm detaylara Cezayir uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Vize başvuru gerekli evrakları arasında yer alan Cezayir vize başvuru ücreti yatırıldığını gösteren dekontun da yer alması gerekmektedir. Dekontun başvuru sırasında sunulmaması durumunda başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi söz konusu olabileceğinden bu detayın önemini vurgulamak isteriz.

Cezayir vize ücreti farklılık gösterebilmekle beraber genel olarak; turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için 40 Euro’dur. Cezayir 90 günlük ticari vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ödemek durumunda olduğu ücret ise 100 Euro’dur. En güncel Cezayir vize ücreti konusunda Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Cezayir vize ücreti 2022 ve gerekli evrak listesi ile diğer tüm detaylar hakkında Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Öğrenci Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir öğrenci vizesi nereden alınır sorusunun cevabı, konsolosluk ve büyükelçilik olacaktır. Cezayir Devleti’nin Türkiye’deki temsilcisi niteliğinde bulunan büyükelçilik ve konsolosluk, Cezayir temsilciliği yanında dış ilişkiler, ticari ilişkilerde temsilcilik rolü üstlenmektedir. Bununla birlikte vatandaşlık hizmetleri, ölüm ve doğum işlemleri, Türkiye’de bulunan Cezayir vatandaşlarının her türlü işlemleri ile ilgilenmektedir. 

Kendi vatandaşları gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir seyahatleri ile alakalı her türlü işlemlerinde de konsolosluk ve büyükelçilikler hizmet vermektedir. Cezayir öğrenci vizesine başvurmak isteyen kişilerin konsolosluk ya da büyükelçilikle irtibata geçmelidir. Büyükelçilik ve konsolosluğun bölgelere göre hizmet verdiği unutulmamalı, bölge dışında ikamet eden vatandaşlara hizmet verilemeyeceğinin hatırlatılması gerekmektedir. 

Cezayir öğrenci vize işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmemiz için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş bulunmaktayız. Bu doğrultuda vize başvuru evraklarınızı tarafımıza iletmeniz durumunda tüm işlemlerinizi konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sizin adınıza yapabilmekteyiz. 
Cezayir öğrenci vizesi nereden alınır sorusu, gerekli evraklar listesi ve diğer tüm sorularınız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Öğrenci Vizesi Başvurusu Hazırlanması Gereken Belgeler

 • Vize talep dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
 • Davetiye veya Otel Confirmations (İlgili Cezayir belediyesi onaylı veya otel antetli kağıdına ödendi belgesi)
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaport ve Eski Pasaportlar (eski Pasaport yok ise Emniyet Şube Müdürlüğünden alınmış Protokol Belgesi)
 • 2 adet Biometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz)
 • Banka Hesap Özeti (en az 4.000 TL bakiyesi olan kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 • 2 Adet vize başvuru formu.

Önemli Notlar:
Cezayir Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir. Cezayir vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Cezayir Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır. Cezayir vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için web sitemizi ziyaret edebilir, dilekçe örnekleri, başvuru formları ve açılmayan her türlü linkler için gerekli olan tüm dökümanları edinebilirsiniz.