İçeriğe geç

İletişim

Hollanda Denizci Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz,

UDK Dil Kursu’ne hoş geldiniz. Hollanda denizcilik faaliyetleri kapsamında Hollanda’ya seyahat edecek yolcuların başvurması gereken bir vize türü olan Denizci – Gemici vizesi için gerekli evrak listesine ve yapılması gerekenlere ulaşmak için müşteri temsilcilerimiz yanınızdadır. Çağrı merkezimizi arayarak detaylı bilgi edinebilir ve ülke uzmanlarımızın profesyonel desteği ile birlikte Hollanda vizesi kolaylıkla alabilirsiniz.

Hollanda Gemici Vizesi

Hollanda gemici vizesi başvurusu yalnızca Schengen bölgesine girmek için vize gerekliliği olan bir ülkenin vatandaşı olan ve Hollanda limanında bir gemiye dahil olmak isteyen denizcilerin ve gemi adamlarının başvuru yapmaları gereken bir vize tipidir.

Hollanda gemici vizesi gemi adamlarının başvurduğu kısa süreli C tipi vize türüdür. Başvuru sahipleri Hollanda denizci vizesi ile Hollanda’ya giriş yapılabilmektedir. Hollanda denizci vizesi başvurusu almak için aracı kurum olan başvuru merkezi internet sitesi üzerinde vize türünü tanımlanması gerekmektedir. Vize başvurusu için vize başvuru formu ve gerekli evrakları hazırlanmalıdır. İkamet edilen bölgeye en yakın başvuru merkezinden online randevu alınarak başvurular tamamlanmalıdır.

Hollanda Denizci – Gemici Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
 • Bir adet fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz bir adet biyometrik fotoğraf (35×45 ebat)
 • Vize ücreti: Vize ücreti nakit olarak ödenmektedir. 0-12 yaş arası ücretsizdir.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (Başvuru şahsen yapıldığında gerek yoktur.)
 • Denizci cüzdanı: Aslı ve fotokopisi.
 • İş vereninizden yazı: Antetli kağıda, yetkili tarafından imzalanmış.
 • Türk şirketinin imza sirküleri
 • İş sözleşmesi / kontratı: Gemi / armatör ile yapılm ış iş sözleşmesi veya SGK işe giriş ve hizmet dökümü.
 • Hollanda’daki şirketten garanti yazısı: Antetli kağıda yazılmış, imza lanmış, müracaatçının kişisel bilgileri (isim soy isim, doğum tarihi ve pasa port numarası) ve seyahat
 • tarihleri içeren resm i yazı.
 • Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve, varsa, eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik sürele ri, varsa vizeli ve
 • mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.
 • Yabancılar için ikamet belgesi: Türk vatandaşı olmayanlardan oturum izni 

Vize Kaç Günde Çıkar?

Gemi vizesi (denizci vizesi) işlem süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 15-20 iş günü sürmektedir. Hollanda gemici vizesi online randevu alarak başvuru merkezlerinden yapılmaktadır.

Hollanda Gemici Vizesi Ücreti

Hollanda gemici vizesi ücreti Konsolosluk harcı 80€ ve başvuru merkezi 25€ olmak üzere toplamda 105 € vize ücreti ödenmektedir. Başvurular online randevu alınarak başvuru merkezinden yapılmaktadır. Hollanda vize ücreti başvuru merkezinde Euro olarak tahsil edilmektedir.

Vize Başvuru Formu

Hollanda gemici vizesi başvuru formu Hollanda konsolosluğunun resmi başvuru merkezi sitesinden online doldurulmaktadır. Her başvuru sahibi için başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu olmayan dosyaların başvuruları kabul edilmemektedir. Formlar eksiksiz ve doğru olarak doldurulmalı ve dosyaya eklenmelidir.

Hollanda Gemici Vizesi Başvurusu Bölge Ayrımı

Hollanda gemici vize başvuruları Hollanda Konsolosluğunun resmi başvuru merkezi bulunan tüm illerden kabul edilmektedir. Hollanda vizesinde herhangi bir bölge ayrımı gözetilmemektedir.