İçeriğe geç

İletişim

DS-160 Formu

DS 160 Formu, Amerika vizesi almak isteyen T.C. pasaport sahiplerinin Amerikan Konsolosluğunun resmi internet sitesi üzerinden online olarak doldurmaları gereken vize başvuru formudur.  DS-160 Formunun dikkatle doldurulması gerekir. Amerika Dış İşleri Bakanlığının resmi sitesi olan https://ceac.state.gov/ceac/ adresindeki online DS-160 Formu İngilizce dilindedir ve Türkçe versiyonu bulunmamaktadır. DS-160 Formu Göçmen Olmayanlar için Vize uygulaması kapsamındadır. Amerika’ya hangi amaçla seyahat ederseniz edin DS-160 Formunu doldurarak başvuru yapmanız gerekir.

**Eğer öğrenci ve değişim programı veya geçici çalışma vizesi için başvuruda bulunuyorsanız başka online ek formları da doldurmanız gerekmelidir.

Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır. DS-160 Formunda vereceğiniz bilgiler vize mülakatı açısından önemlidir. DS 160 formunda verdiğiniz ayrıntılı bilgilerin Amerika vizesi için konsoloslukta gireceğiniz mülakatta vereceğiniz bilgilerle çelişkili olmaması gerekir.  DS 160 formu, vize başvurusundan en geç 3 iş günü önceden doldurulup, online başvurunun yapılmış olması gerekir. Elektronik bir vize başvuru formu olan DS-160 formuna Amerikan konsolosluğunun belirlediği standartlarda dijital bir fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir. Fotoğrafın güncel olması ve son 6 aylık dönemde çektirilmiş olması önemlidir. Eski ve içerik bakımında kriterleri karşılamayan fotoğrafların kullanılması vize başvuru süresinin uzamasına sebep olur. UDK Dil Kursunin deneyimli danışmanları, bu tip ve benzeri sorunlarla karşılaşmamanız için Amerika vize başvuru sürecini profesyonelce yöneterek, arzu ettiğiniz vizeyi almanızda size yardımcı olacaklardır.

Göçmen olmayan Amerika vizeleri için elektronik DS-160 başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. DS-160 formundaki bilgiler elektronik olarak onayladığınız anda konsolosluğa girdiğiniz tüm bilgiler aktarılır. Amerika vizelerinde DS-160 formunun doğru doldurulması çok önemlidir. Amerika Konsolsoluğunun sizin için vereceği vizenin onay alması bu bilgilerin doğru olması ile mümkün olacaktır. Konsolosluktaki vize görüşmenize girebilmeniz için, gelirken mutlaka DS-160 onay sayfanızın çıktısını getirmeniz gerekmektedir.