İçeriğe geç

İletişim

Dubai Vize İşlemleri

Dubai vize işlemleri uzman kadromuz tarafından şahsınız adına en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Dubai vizesi 2022 yılı başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini ve seyahatiniz için en doğru vize tipini UDK Dil Kursu’nin size en yakın şubesini (İstanbul, Ankara, Edirne, Bursa, Adana, Konya) arayarak öğrenebilirsiniz.

Sayfamızda Dubai vizesi nasıl alınır, Dubai vize başvurusu, Dubai vize ücreti, Dubai vizesi kaç günde çıkar, Dubai giriş şartları ve Dubai vize işlemlerine dair soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 

Dubai Nerededir?

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten (Abu Dabi, Acman, Dubai, Resü’l-Hayme, Füceyre, Şarika ve Ummü’l-Kayveyn) birisidir. 2 Aralık 1971 yılında Arap yarımadasının yedi emirliğinin birleşmesiyle oluşmuştur. Birleşik Arap Emirlikleri’nde ihracatın ve petrolün keşfedilmesiyle birlikte ekonomik seviyelerde farklılıklar meydana gelmiştir. Özellikle Abu Dabi ile Dubai, zengin bir ticaret ve petrol merkezi konumuna yerleşmiştir. Gelişimde atılan hızlı adımlar ticaretin yanı sıra turizm sektörünün gelişmesine de yol açmıştır. Mevsim farkı olmadan hem kış hem de yaz ayları şehrin tadını çıkarmak için farklı imkanlar tanımaktadır. BAE, yurt dışına gitmek isteyen kişilerin günden güne seyahat rotalarında olmaya başlamıştır.

Şehri gezmek için öncelikle Dubai vize işlemleri tamamlanmalıdır.

Dubai’de gezilecek yerler nerelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri, zenginlikleri ve görkemli destinasyonları ile ön plana çıkmaktadır. Modern mimarisi ve petrol faaliyetlerinin gelişmesiyle Orta Doğu’da önemli bir yere sahiptir. Dubai, önemli çekiciliklere sahip turistik ve ticari bir ülkedir. 1996 yılında Orta Doğu’daki en iyi destinasyon olarak seçilmiştir. Bunu bölgedeki en iyi ikinci turizm ve konferans merkezi seçilmesi takip etmiştir.

Louvre Müzesi, Jumeirah Camii, Dubai Marina, Burj Khalifa gibi simgesel turistik mekanlar şehrin gözde yerlerinden sadece birkaçıdır. Dubai ve Abu Dabi’de yer alan devasa alışveriş merkezleri, özelliklede Dubai Alışveriş Festivali, turistler için çekicilik unsuru olmaktadır. Ayrıca ulaşımın kolay olması alışveriş severler için ziyaret edilecek en iyi yerler olarak nitelendirilmektedir. Tema ve eğlence parkları tatil yapan ailelere yapılacak çok sayıda eğlenceli şeyler sunmaktadır.

 • Burj Al Khalifa  / Burc Halife’yi’ Gezin

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 828 metrekarelik yüksekliğe sahip, dünyanın en uzun binası unvanına sahip Burc Halife kulesine ev sahipliği yapmaktadır. İnşası 2010 yılında tamamlanan kulenin 160 katı bulunmaktadır. Dünyaca ünlü filmlerin ve klip sahnelerinin çekildiği kule turistler tarafından ziyaret edilen popüler yerlerdendir.

 • Safari Yapın

Birleşik Arap Emirlikleri’nin büyük bir kısmını kapsayan çöllerde safari turları yapmak macera severlere eşsiz deneyimler sunmaktadır. Dubai’de 4X4 jeepler, develer, ATV ve motosikletler ile safari turları yaparak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

 • Plaj Molası Yapın

Birçok ziyaretçi için BAE tatili plajın etrafında uzanıp denizin tadını çıkarmak için tercih edilmektedir. Ekim ayının sonundan Mayıs ayına kadar, Avrupa ve Kuzey Amerika’da sıcaklıklar düşerken, BAE’nin can sıkıcı yaz sıcağının yerini kışın plaj havasına bırakması onu en çok talep gören sezon yapmaktadır.

Bu görkemli şehri ziyaret etmek için, Dubai vizesi başvuru adımlarına bakın.

Dubai para birimi nedir?

Dubai para birimi dirhemdir. BAE dirhemi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) resmi para birimidir. Dirhem adı, eski yunan para birimi olan Drahmiden türetilmiştir. AED, Dubai ve diğer Emirliklerin resmi para birimi olan Birleşik Arap Emirlikleri dirheminin kısaltmasıdır. Genellikle Dhs veya DH sembolü ile sunulur. Arap Emirlikleri Dirhemi, Dubai riyali ve Katar riyali gibi çeşitli para birimlerinin yerini almış olduğu 1973 yılından beri kullanılmaktadır.

Dubai Vize İstiyor Mu?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edebilmek için kişilerin uyruğuna bağlı olarak vize ihtiyacı belirlenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize şartı vardır. Dubai için zahmetli bir süreçten geçmeden online olarak vize alınabilmektedir. Bu noktada vize başvurusunda hangi unsurlara dikkat edilmesi gerektiği iyi tespit edilmelidir.

Ülkemizden, Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitmek için pasaport, biyometrik fotoğraf ve vize ücretini ödeyerek vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurular Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilmektedir. İlettiğiniz evrakların ardından kısa bir süre sonra (24-72 saat) ekibimiz vizenizi mail adresinize göndermektedir. Böylelikle vizenizi yazdırabilir ve Birleşik Arap Emirlikleri seyahatinizde yanınızda götürebilirsiniz. 

Birleşik Arap Emirlikleri bünyesinde yer alan ve 7 emirlikten biri olan Dubai’ye seyahat planı olan kişiler, Dubai vize işlemleri dahilinde bulunan adımları kurumumuz UDK Dil Kursu aracılığıyla oldukça kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilmektedir.

 • Ülkemiz sınırları içerisinden Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahibi olarak Dubai’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir.
 • Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi kişiler Dubai’ye yapacakları 90 günü aşmayan seyahatler için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Oturum ve çalışma izni gibi 90 günlük süreyi aşacak seyahatlerde başvurular doğrudan Dubai’de yapılmaktadır. Uzun süreli vize türü için ilk aşamada 90 gün tek girişli Dubai vizesi alınmalıdır. Yabancı uyruklu kişilerin uyruğuna bağlı olarak Dubai vize evrakları değişebilmektedir. Temsilcilerimizden destek alarak süreç hakkında detaylı bilgi alarak sizin için en doğru vize türünü belirleyebilirsiniz.

Dubai vize işlemleri için talep edilen belgeler ülkeye yapılacak olan giriş sayısına, seyahat nedenine ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. 30 günlük tek girişli Dubai vizesi, 30 günlük çok girişli Dubai vizesi, 90 günlük tek girişli Dubai vizesi, 90 günlük çok girişli Dubai vizesi, Cruise vizesi ve 14 günlük servis vizesi türleri bulunmaktadır. Standart Dubai Vizesi başvuruları 72 saat içinde Ekspres Dubai Vizesi, VIP Dubai Vizesi ve Acil Dubai Vizesi başvuruları 24 saat içinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Sonuçlanan Dubai vizesi mail adresinize iletilmektedir.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. İşlemler başlatılmadan önce Dubai sınırları içerisine yapılacak olan seyahat amacının belirlenmesi gerekmektedir. Bir sonraki adımda seyahat amacına uygun olan vize türüne ait gerekli belgelerin bir araya getirilmesi yer almaktadır. Her ülkenin kendine özgü vize prosedürleri vardır. Dubai’ye gitmek isteyen kişiler de seyahat amaçlarına uygun olan vize türüne başvurmalıdır. Dubai vizesi, vize türüne, seyahat amacına ve seyahat süresine göre düzenlenmektedir. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi yetkilileri Dubai vize taleplerini değerlendirme aşamasında gerekli belgeleri eksiksiz olarak görmek istemektedir.

Dubai vize işlemleri sırasında ibraz edilecek olan pasaportun seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaportun 10 yıldan eski olması, herhangi bir şekilde deformasyona uğramış olması başvurunun işleme alınmamasına veya ret kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Dubai vize başvurusu için biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Kullanılacak fotoğrafın arka fonu beyaz ve güncel olması talep edilmektedir.

Dubai vizesi için gerekli evrakları göndermeden önce temsilcilerimizi arayarak ön bilgi alabilirsiniz. Dubai temsilcilerimiz tüm belgelerinizi inceleyerek herhangi bir eksik veya hata görmesi durumunda şahsınıza bildirmektedir. Bu sayede başvuru dosyasının talep edildiği şekilde hazırlanmış olmasından dolayı vize talebinin reddedilme ihtimalinin önünde geçilmektedir.

Aynı gün içerisinde Dubai vize başvurunuzu yapıyoruz. Dubai vize başvuru talebi oluşturmak için +90 (212) 970 05 10 numaralı hattan bize ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlar, Dubai ile aralarında vize muafiyeti olmayan ülkelere mensupsalar Dubai sınırlarına girebilmek için vize başvurusunda bulunmalıdırlar. Türkiye ile Dubai arasında ki vize anlaşmasına göre vize muafiyeti sadece yeşil, siyah ve gri pasaport hamillerini 90 güne kadar kapsamaktadır. Bordo pasaport hamili kişilerin seyahat süreleri 1 gün olsa dahi vize almaları gerekmektedir. Üçüncü ülke vatandaşlarının Dubai vize işlemlerini başlatmadan önce Dubai ile kendi ülkeleri arasında ki vize anlaşmasına bakmalarını tavsiye ederiz.

Dubai, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına elektronik vize uygulamaktadır. Türk vatandaşları için pasaport, biyometrik fotoğraf ve kimlik ile başvuru yapılma kolaylığı bulunmaktadır. Sadece Dubai transit vize başvuruların da satın alınmış 3 ayaklı uçak bileti gerekmektedir . Yabancı uyruklu kişilerin ülkeye giriş koşulları farklı olabilmektedir. Vizenin onaylanması ve düzenlenmesi Dubai Göçmenlik Ofisi’ne bağlıdır. Başvuru onaylandığı tarihten itibaren vize süresi başlamaktadır. Vize tipine bağlı olarak vize süresini uzatma imkanı bulunmaktadır. Vize ücreti ise vize tipine göre belirlenmektedir.

Dubai Vizesi Başvuru Şartları

Dubai e vize uygulamasına mensup ülke vatandaşlarından biriyseniz, çevrimiçi başvuru yaparak Dubai vizesini alabilirsiniz. Online başvuru yapabilmek için aşağıda ki gereksinimleri sağlamanız gerekir:

 • Geçerli pasaport: Bu başvuru için en temel şarttır. Bu nedenle BAE’ye varış tarihi itibari ile geçerli ve seyahat sonrası 6 ay daha süresi olması gerekmektedir. Pasaport süresi 6 aydan az ise Dubai vizesine başvurmadan önce pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, BAE e vizeniz reddedilebilmektedir. Buna ek olarak her şeyin açıkça okunabilir ve görünür olması için yüksek çözünürlükte taranmalıdır.
 • Fotoğraf: Biyometrik fotoğraf standartlarında ve güncel olmalıdır. Fotoğrafı iletirken beyaz bir arka planda çekilmiş ve mat yüzeye sahip olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Geçerli e-posta adresi: Online başvuru formu üzerinden işlem yaptığınız takdirde e-posta yoluyla vizeniz tarafınıza iletilmektedir. Bu nedenle başvurmadan önce geçerli bir e-posta adresiniz olmalıdır.
 • Kimlik: 18 yaşından küçük çocukların Dubai vize işlemleri kimlikleri iletildiği takdirde yapılmaktadır. Ayrıca yabancı uyruklu kişilerin Türkiye oturum kartları ile kendi ülkelerinde ki kimlik kartlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Ödeme: Başvurunun işleme girebilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Turistik amaçlı Dubai seyahatlerinde 30 gün içinde tek giriş veya çift giriş başvurusu yapmış kişilere 60 günlük süre zarfında 28 günlük konaklama izni verilmektedir. Dubai’de kalış süresi 28 günü aşıyorsa kişilere ağır cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Belirtilen süreden daha uzun kalmak isteyenler vize uzatma talebinde bulunabilmektedir. Süre aşıldığı takdirde 3.000 USD para cezası uygulanmaktadır.

Uzun süreli Dubai turistik vize başvurularında ise ülkeye giriş yaptığınız tarih itibari ile 90 gün konaklama hakkınız olur. Lütfen seyahat planını maddi kayıp yaşamamak için bu doğrultuda yapın. Süreç hakkında sormak istediğiniz her soruya bizleri arayarak veya  vize@udk.com.tr adreslerinden iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Hızlı Dubai Vize Başvurusu Yapın!

60 saniyede Dubai Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz. Dubai e-vize sadece 30 gün tek girişli Dubai vizesi için yapılmaktadır. Aşağıda ki adımları tamamlayarak başvuruda bulunduğunuz takdirde uyulması gereken prosedürler doğrultusunda temsilcilerimiz tarafından başvurunuz yapılmaktadır. Mesai saatleri içerisinde yapılan başvurular aynı gün işleme alınmaktadır.

Doldur çevrimiçi form.
 
 • Evraklarınızı hazırlayın

Başvuru evraklarınızı hazırlayıp, scan ederek yükleyiniz. Hazırlamanız gereken Dubai vize başvuru evrakları: Pasaport, Kimlik, Biyometrik Fotoğraf, Taahütname Formudur.

 • Uygun formatta yükleyin

Dubai vizesi için evrakların uygun formatta olması gerekmektedir. Yükleyeceğiniz dosyaların .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olmasına dikkat edin.

 • Başvurunuzu tamamlayın

Evraklarınızı yükledikten sonra başvurunuz temsilcilerimiz tarafından yapılacaktır. Dubai vizesi pasaporta işlenen vize değildir. Sonuçlandığında e-mail adresinize gönderilir.

 • Vizenizi aldıktan sonra kontrol edin

Vize onayınız geldiğinde ilk önce onay tarihlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Vize onay süreniz ne kadar, üzerinde ki fotoğraf size mi ait, isim soy isim doğru mu yazıyor gibi bilgileri teyit ediniz. Dubai vizenizde eksik olması durumunda UDK Dil Kursu temsilcileri ile iletişime geçerek bilgi veriniz.

Dubai Turist Vizesi

Dubai turist vizesi, BAE’ye vizesiz giriş hakkı olmayan kişiler içindir. Dünyanın her yerinden vize için uygun olan turistler vize başvurusunda bulunabilir. Dubai vizesi, turistler için basitleştirilmiş ve kolaylaştırılmış vize prosedürleri ile tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. Planınıza göre, 30 gün süreli veya 90 gün süreli vize alabilirsiniz. Her türlü Dubai turistik vize, başvuru yapıldıktan sonra yetkili makamlar tarafından uzatılabilmektedir. 18 yaşından küçük çocuklar, ebeveynleri ile birlikte seyahat etmedikleri sürece bu vize türüne başvuramazlar.

Dubai e vize nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri’ne kısa süreli konaklamak için uçma izni sağlayan resmi bir seyahat iznidir. Bu belge elektronik olarak pasaportunuzla bağlantılı şekilde düzenlenmektedir. Dubai vizesi, pasaporta basılan vize türlerinden değildir. Dolayısıyla başvurusu sonuçlanan tüm yolculara vize yerine geçen seyahat belgesi verilmektedir. Planladığınız kalış sürenize göre Dubai vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Süreçte gerekli olan tüm belgeleri hazırlayıp gönderdiğiniz takdirde süreç sorunsuz ilerlemektedir.

Dubai Vize Başvuru Bölgeleri

Dubai vize başvurusu için bölge ayrımı yoktur. Dubai sınırları içerisine yapılacak olan kısa süreli vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Bürosuna yetkilendirilmiş olan vize merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Dubai turist vizesi, Dubai ticari vizesi, Dubai Cruise vizesi ve diğer vize türleri için başvurular online olarak gerçekleştirilmektedir.  Bu sebepten dolayı evrakların kargo ile gönderilmesine gerek duyulmamaktadır. Pasaportunuzu ve biyometrik fotoğrafınızı renkli scan ettirerek başvuru işlemlerini bölge sınırlaması olmadan başlatabilirsiniz.

Dubai vizesi İstanbul

Dubai Vize İşlemleri İstanbul / Ankara

Dubai vize işlemleri İstanbul ve Ankara ofislerimiz aracılığıyla gerçekleştirilebilir. İstanbul ve çevre illerde ikamet eden kişiler İstanbul ofisimize iletişim adreslerimizden ulaşarak bilgi alabilirler. Dubai vizesi işlemleri için bölge ayrımının olmaması kişilere konfor alanlarının dışına çıkmadan vize almalarını sağlamaktadır. Türkiye’nin hatta dünyanın neresinde olursanız olun kolaylıkla vize alabilirsiniz. Dubai vize başvuru sürecinin çoğu ülkeye kıyasla oldukça kolay olması Türk vatandaşları için vize talebini arttırmaktadır.

Dubai vizesi Ankara

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesinin online başvurunun yapılmasıyla birlikte sonuçlanması ortalama 24 saat ile 72 saat içerisinde gerçekleşmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinin yoğun ve kapalı olduğu tarihler olan Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı vb. öncesinde süre uzayabilmektedir. Ayrıca ek evrak talep edilmesi, başvurunun soruşturmaya takılması gibi durumlar Dubai vize işlemleri süresinde değişiklikler meydana getirebilmektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına Dubai vize başvurusu işlemlerinin en az 10 gün öncesinde tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. 

Bizlere iletişim adreslerimizden ya da vize@udk.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai vize ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. En çok tercih edilen Dubai 30 günlük vize ücreti 110 USD’dir. Dubai vize ücreti 2022 yılına dair fiyat listesini öğrenmek için ofisimizi +90 (212) 970 05 10 arayarak bilgi alabilirsiniz. Size sunulan vize ücreti; vize harcı (vize türüne göre), udk dil kursu hizmet bedeli ve danışmanlık hizmetimizi karşılamaktadır.

Dubai vize ücreti nasıl ödenir?

Dubai vize ücreti dolar olarak ödenmektedir. Ayrıca güncel kurdan TL karşılığını banka havalesi veya EFT olarak ödeyebilirsiniz. Dilerseniz ikamet adresinize en yakın şubemizi (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Konya) ziyaret ederek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Dubai vize ücreti, başvurunuzun işleme alınması için ödenmesi gereken ücrettir. Bu ücret başvuruda bulunacağınız vize türüne göre değişmektedir. Vize bedeli ödenmediği takdirde başvuru işleme alınmaz. Dubai vize başvuruşu Dubai Göçmenlik ofisine yapıldığı takdirde ücret hiçbir koşulda geri iade edilmemektedir.

Dubai vize başvurusu ne zaman reddedilir?

Dubai vize başvurusunun reddedilmesinin birçok nedeni olabilmektedir. Reddedilmesine olanak sağlayan başlıca nedenler aşağıda belirtilmiştir:

 1. Başvuru sahibinin kendi ülkesinde veya BAE’de sabıka kaydı varsa.
 2. Daha önce vizeyi kötüye kullanmışsa.
 3. Pasaport fotoğrafı herhangi bir nedenden dolayı bulanık ve net değilse.

Dubai vize işlemleri ile ilgili gereken belgeleri iletmeden önce çağrı merkezimizi arayarak +90 (212) 970 05 10 işlemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) – Dubai Vize Türleri

 • 30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

Dubai kısa dönem tek girişli turistik vizesi, 30 günden kısa sürecek seyahatlerde tahsis edilmektedir. 30 günlük tek girişli vizenin izin verdiği ikamet süresi uzatılamamaktadır. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

 • 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

Dubai kısa dönem çok girişli vize, ülke sınırları içerisine çoklu giriş hakkı tanımaktadır ve ilgili konaklama süresi uzatılamamaktadır. 30 Günlük Çok Girişli Vize ile ülke sınırları içerisinde 30 gün konaklama izni verilmektedir. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

 • 90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi

90 gün tek girişli uzun dönem vizesi, Dubai sınırları içerisinde 90 güne kadar konaklama izni vermektedir. Bu vize türü turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi amaçlarla verilmektedir ve ülkeye yalnızca bir defa giriş hakkı tanımaktadır. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

 • 90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

90 gün çok girişli uzun dönem vizesi, Dubai sınırları içerisine 90 güne kadar konaklama amacıyla seyahat edecek ve ülkeye birden fazla kez giriş yapacak kişilere tahsis edilmektedir. Bu vize türü veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır.

 • Dubai Cruise Vizesi

Dubai Cruise Vizesi, çok giriş hakkı tanıyan bir vize türüdür. Vize onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. İlgili vize türünü seyahat rotasında Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) bulunan veya seyahatleri Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinden başlayacak olan Cruise turları yolcularına tahsis edilmektedir.

 • 48 Saatlik Dubai Vizesi

48 Saatlik Dubai Vizesi, tek giriş hakkı ile verilmektedir. Dubai Havalimanı Terminali 1-2-3’ten yapılmakta olan aktarmalı uçuşlar için kullanılmaktadır. Bu vize tipi çin 3 ayaklı uçak biletine sahip olunması gerekmektedir. Vize onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. Bu vize türü ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapıldığı an itibariyle 48 saat konaklama hakkı tanınmaktadır.

 • 96 Saatlik Dubai Vizesi

96 Saatlik vize tek girişli olarak verilmektedir. Vize onay tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerli olmaktadır. Bu vize türü ile Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine giriş yapıldığı an itibariyle 96 saat konaklama hakkı tanınmaktadır.

 • 14 Günlük Servis Vizesi

14 günlük Dubai vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Vize onaylandığı tarih itibari ile 14 gün içerisinde ülkeye giriş yapılıp 14 gün konakla hakkınız olmaktadır. Bu vize tipinin süresi uzatılamaz. Belirtilen süre içerisinde ülkeden çıkmanız gerekmektedir.

Dubai vizeleri hakkında detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 10 numaralı hattı arayarak merkez ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Dubai Transit Vize Başvurusu

BAE üzerinden diğer ülkelere aktarmalı olarak seyahat edecek kişilerin bekleme sürelerinin 24 saati aşacak olması durumunda Dubai 96 Saatlik Transit Vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai Transit vizesi sahiplerinin Dubai üzerinden aktarmalı olarak gidecekleri ülkeye (onward flight) 96 saat içinde uçmaları ve gerekli izni gösteren evrakları beyan etmeleri gerekmektedir.

Dubai Vize İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 • Seyahat tarihlerini iyi belirleyin: Cuma, Cumartesi ve resmi tatil günlerinde BAE Göçmenlik Ofisi hizmet vermemektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına söz konusu duruma uygun olacak şekilde hareket edilmesi oldukça önem arz etmektedir.
 • UDK Dil Kursu ile önceden iletişime geçin: Online Dubai Vizesi, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri aracılığı ile alınabilmektedir. Dubai vizesi için ülkeye giriş yapacağınız tarihten en geç 10 gün öncesinde başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması tavsiye edilmektedir. Acil Dubai Vizesi başvuruları için kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. 
 • Vizenizi yanınızda bulundurun: Dubai vizesi elektronik ortamda sahip olunabilen bir vize türüdür. Onay mektubu şeklinde hazırlanan Dubai (BAE) vizeleri başvuru aşamasında belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Dubai elektronik vizesi üzerinden bulunan barkod (seri no) ülkeye giriş iznini sağlayan bölümdür. Barkod özelliği (seri numarası) olmayan vize belgelerine itibar etmeyiniz. Onay mektubu vize yerine geçtiğinden dolayı seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurmalısınız.
 • Seyahat gereksinimlerini öğrenin: BAE’ye seyahat etmeden önce güncel seyahat gereksinimlerini öğrenin. Dubai Emirliği Göçmenlik Ofisleri Dubai’ye giriş yapacak kişileri Dubai Uluslararası Havalimanı içerisinde göz taramasına tabi tutmaktadır. 

Dubai vize işlemleri için iletişim bilgilerimizi kullanarak vize temsilcilerimiz ile görüşme yapabilirsiniz. Vize uzmanlarımız başvuru aşamasında gerekli olan bilgileri tarafınıza paylaşarak süreç boyunca işlemleri şahsınız adına yönetmektedir. UDK Dil Kursu olarak Dubai vize talebi oluşturma sürecini en doğru şekilde yöneterek tarafınızca adımların takibinin rahatlıkla yapılmasını sağlamaktayız. 

Dubai Vize İşlemleri Muaf Ülkeleri

Malezya İzlanda Brunei İngiltere ABD Avustralya Fransa Yunanistan Yeni Zelanda İtalya Norveç
Hollanda İtalya Andora Almanya İsveç Avusturya Finlandiya Monako Belçika Vatikan Luksemburg
Lihteştayn İsviçre Singapur Portekiz San Marino İspanya Danimarka Hong Kong Japonya Güney Kore Bulgaristan
Litvanya Hırvatistan Kıbrıs Malta Çekya Polonya Estonya Romanya Macaristan Slovakya Slovenya