İçeriğe geç

İletişim

Rusya Elektronik Vize

Rusya elektronik vize başvuru işlemleri konusunda UDK Dil Kursu olarak başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vererek sürecin eksiksiz, hatasız ve talep edildiği şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız. Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek başvurunun şahsınız adına en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayarak süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Rusya e-vize prosedürü 31 Temmuz 2020 tarihinde kabul edilmiş olan ve 1 Ocak 2022 itibarıyla yürürlüğe giren güncel karara göre değişikliğe uğramıştır. Bir önceki vize prosedürüne göre e-vize ile Rusya’nın yalnızca bazı bölgelerine seyahat edilmekte ve 30 gün geçerli vize ile 8 güne kadar ikamet gerçekleştirilebilmekteydi. E-vize sahibi olarak Rusya’nın söz konusu bölgelerden çıkış yapılması söz konusu olmamakla birlikte yalnızca Kaliningrad Bölgesi, St. Petersburg ve Leningrad Bölgesi ile Uzak Doğu Federal Bölgesi’nin ziyaret edilmesine izin verilmekteydi.

Rusya Federasyonu tarafından verilen yeni karar ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti ve belirlenen diğer 52 ülke vatandaşlarının Rusya’nın tamamını e-vize ile seyahat edebilmesine izin verilmiş bulunmaktadır. Yeni elektronik vize onay tarihinden itibaren 60 gün geçerli olmakla birlikte vize sahibine ülke sınırları içerisinde 16 gün ikamet hakkı tanımaktadır.

UDK Dil Kursu uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti alarak sürecin şahsınız adına en uygun şekilde tamamlanmasını sağlayarak online vize ile Rusya seyahatini gerçekleştirebilirsiniz. 

PANDEMİ SEBEBİYLE ŞUAN ONLİNE BAŞVURU İŞLEMİ YAPILAMAMAKTADIR.  Standart Rusya vizesi başvurusu için vize uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. 

Rusya Elektronik Vize Başvurusu

Rusya e-vize başvuru işlemleri online olarak gerçekleştirilmekte ve vize sonucu başvuru sürecinde belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sürecinin online olarak tamamlanması nedeniyle süreç içerisinde vize pasaporta işlenmemektedir. E-vize seyahat edilecek ülke sınırları içerisine giriş sırasında pasaporta işlenmektedir. Bu nedenle başvuruda ibraz edilen belgeler online olarak değerlendirmeye sunulmaktadır.

Rusya online vizesi için yapılan başvuru işlemleri ortalama 4 gün içerisinde değerlendirilerek vize sonucu başvuru sahibine iletilmektedir. Başvurunun seyahat başlangıç tarihini etkilemeyecek şekilde gerçekleştirilmesi önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Vize talebi oluşturma sürecinde kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alınması durumunda gerekli evrakların tarafımıza eksiksiz olarak iletilmesi gerekmektedir. Vize temsilcilerimiz gerekli evrakları online veya elden teslim aldıktan sonra başvuruya uygunluk göstermesi yönünden inceleyerek herhangi bir hata olması durumunda şahsınız ile iletişime geçmektedir.

Vize başvuru evraklarının incelenmesi, sisteme yüklenmesi, başvuru formu doldurulması ve tüm süreç içerisinde yer alan adımların tamamlanması konusunda kurumumuz gerekli danışmanlık hizmetini sağlamaktadır. Başvuru işlemleri sırasında güncel vize ücretinin ibraz edilmesi gerekmektedir. (6 yaşından küçük çocuklar vize ücreti ödemesinden muaf tutulmaktadır.) Herhangi bir nedenden dolayı değerlendirme sonucunun olumsuz olması halinde ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle tüm başvuru adımlarının eksiksiz olarak tamamlanması seyahat planının aksamaması ve vize ücreti açısında önem teşkil eden konular arasında  yer almaktadır. 
Seyahat sırasında Rusya online vizesi ile izin verilen 16 gün ikamet süresinin aşılmasını gerektirecek mücbir sebeplerin oluşması durumunda Dışişleri Bakanlığı kararı ile söz konusu vize süresinin uzatılabilmesi sağlanmaktadır. E-vize ile Rusya sınırları içerisine tek giriş hakkı ile giriş yapılabildiğini hatırlatmak  isteriz.

Rusya E-Vize Gerekli Evrakları

Rusya vizesine online başvuru sırasında talep edilen belgelerin eksiksiz, güncel ve okunaklı olacak şekilde sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bilgi ve belgelerin eksiklik, hata ve tutarsızlık içermesi halinde başvuru ret kararı ile sonuçlanabilmektedir. Diğer vize türlerinden farklı olarak online başvuru sırasında davetiye, otel ve uçak rezervasyonu gibi belgeler talep edilmemektedir. Bu nedenle var olan evrakların en uygun şekilde değerlendirmeye sunulması gerekmektedir.

  • Pasaport (Rusya seyahatinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır.
  • Rusya Vize Başvuru Formu (Başvuru işlemleri sırasında eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir).
  • Biyometrik Fotoğraf (Uluslararası ölçülere uygunluk gösterecek şekilde, 1 adet ve renkli olarak taratılarak bilgisayar ortamına aktarılması gerekmektedir.)

Rusya Online Vize İle İlgili Önemli Notlar

  • Rusya e-vizesi 60 gün geçerliliğe sahip olarak kişiye ülke sınırları içerisinde 16 gün ikamet hakkı tanımaktadır.
  • Rusya Online vize ile Rusya Federasyonu sınırları içerisine bir kez giriş yapılabilmektedir.
  • Vize talebi online sistem üzerinden ortalama 4 gün içerisinde değerlendirilerek vize sonucu başvuru sahibine iletilmektedir.
  • Rusya güncel e-vize kararı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti ve 52 ülke daha söz konusu vize türüne sahip olarak ülkenin tamamına seyahat edebilmektedir. (Avusturya, Vatikan, Macaristan, Almanya, Yunanistan, Andorra, Bahreyn, Belçika, Bulgaristan Danimarka, Hindistan, Endonezya, İran, İrlanda, İzlanda, İspanya, İtalya, Kıbrıs, Çin (Tayvan dahil),Hollanda, Norveç, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Kuveyt Umman, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Suudi Letonya, Litvanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malezya, Malta, Meksika, Monaco, Arabistan, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Singapur, Türkiye, , Slovakya, Slovenya Filipinler, Finlandiya , Fransa, , İsviçre, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti İsveç, Estonya, Japonya.)

Rusya Elektronik Vize ve Rusya online vize başvuru işlemleri konusunda ayrıca merak ettiklerinizi sormak veya vize talebi oluşturma sürecini temsilcilerimiz desteği ile tamamlamak için bizimle Tel : +90 (212) 970 05 72 numaralı hattan iletişime geçebilirsiniz. İletişim adresimizi kullanarak vize uzmanlarımız ile görüşebilir veya ikamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.