İçeriğe geç

İletişim

Gemici Vizesi

Malta Gemici Vizesi Başvurusu

Malta’ya ya da Malta üzerinden diğer Schengen üye ülkelerinin karasularına kısa süreli olarak deniz yoluyla yük ve yolcu taşıması yapılmak üzere seyahat edilecekse Malta gemici vizesi başvurusu yapılması uygun olacaktır. Bu vizeye aynı zamanda yük ve yolcu gemilerinde kısa süreli mürettebat ve personel olarak çalışacak (en fazla 90 gün) kişiler de başvurabilmektedir.

Diğer kısa süreli Schengen vize türlerinde yerine getirilmesi gereken şartlar Malta gemici vizesi için de geçerlidir. Vize konusunda tecrübeli ve konsolosluklara akredite bir danışmanlık firması olan UDK Dil Kursu ile Malta gemici vizesi alabilmektesiniz. Uzun ve yorucu olabilen vize sürecinde UDK Dil Kursu ile ilerlemeniz işlemlerinizi rahat ve zamandan tasarruf ederek tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

UDK Dil Kursu ile Malta gemici vizesi almak üzere iletişime geçtiğinizde öncelikle hazırlamanız gereken evrak listesini mail ve sms olarak alırsınız. Malta vize evrak listesi mesleki statünüze, seyahat durumunuza ve sürenize göre oluşturulacaktır. Tarafınıza iletilen listedeki evrakları hazırladığınızda eksik/hata bulunmaması çok önemlidir. Başvuru formu, dilekçe, biyometrik fotoğraf gibi temel evrakların yanı sıra Malta gemici vizesine özel temin etmeniz gereken denizci/gemici cüzdanı, gemi firması ile yapılan sözleşme evrakı, garanti yazısı gibi evrakları da mutlaka dosyanıza eklemelisiniz.

Evraklardan oluşan dosyanız UDK Dil Kursu’ne ulaştığında herhangi bir eksik ya da yanlış varsa bilgilendirilirsiniz ve uzmanlarımız bu belgeleri yeniden düzenleyerek göndermenizi ister. Evraklarda sorun yoksa vize randevusu için gün ve saatiniz uzmanımız tarafından alınarak onayınız istenecektir. Sonraki adımda belirlenen gün ve saatte daha önce parmak izi vermediyseniz (son 5 yıllık sürede) bu bilgiyi başvuru merkezine gelerek vermeniz gerekir. Bu işlem sırasında uzmanımız yanınızda olarak size yardımcı olacaktır.

Malta gemici vizesi başvurusu sürecinde son adımda vize sonuçlanması gelmektedir. Gemici vizesi ortalama sonuçlanma süresi 7-10 gündür. Vize kararları tamamen konsolosluklara aittir. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuz tarafınıza kargo ile gönderilebileceği gibi ofislerimizden şahsen teslim almayı da tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için ofis ve şubelerimizi arayabilirsiniz.

Malta Gemici Vizesi İçin Gereken Evraklar

  1. Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
  2. Vize başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
  3. İki adet fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş (6 aydan daha eski olmayan), fonu beyaz bir adet biyometrik fotoğraf (35×45 ebatlarında)
  4. Denizci cüzdanı: Aslı ve fotokopisi.
  5. İşvereninizden yazı: Antetli kağıda, yetkili tarafından imzalanmış.
  6. Türk şirketinin imza sirküleri
  7. İş sözleşmesi / kontratı: Gemi / armatör ile yapılmış iş sözleşmesi veya SGK işe giriş ve hizmet dökümü.
  8. Malta’daki şirketten garanti yazısı: Antetli kağıda yazılmış, imzalanmış, başvuru sahibinin kişisel bilgileri (isim – soy isim, doğum tarihi ve pasaport numarası) ve seyahat tarihlerini içeren resmi yazı.
  9. Yabancılar için ikamet belgesi: Türk vatandaşı olmayanlardan oturum izni.