Genel Almanca Kursları

Türkiye’nin en iyi Almanca Öğretmenlerinden

Başlangıç seviyesinden (A1) ileri seviyeye kadar (C1) sunulan Almanca kursu programlarımız üniversite hazırlığı planlayan öğrenci adayları, ticari amaçlı iş Almancası veya yurt dışı gezisine hazırlananlar için olmak üzere her gruba hitap ediyor. Her seviye ve yaş grupları için profesyonel ve yetkin öğretmen kadromuzla hizmetinizdeyiz.
İster kursumuzda grup veya bire bir  özel, ister evinizde size veya çocuğunuza özel..

Üniversite Hazırlık Almanca Kursu   

Almanya’da üniversite eğitimine başlamayı planlayan öğrencilerimize dönük uyguladığımız Almanca kursu programı 140 ders ile 480 ders arası süreyle A1, A2 ve B1 düzeyinde sunulmaktadır. Gerek yüksek yöğrenim amaçlı vize sürecinde yoğun kursa hazırlık, gerekse Üniversite başvuru prosedürleri çerçevesinde temel düzeyde Almanca dersini belgeleyebilmek amacıyla sunulan programlarımız 4-6 kişilik küçük gruplarla uygulanmaktadır. Üniversite düzeyinde Almanca yeterliliğini sağlamak için ortalama 800-1000 saat karşılığı C1/C2 düzeyinde Almanca ders görmek gerekir ve bu Goethe Enstitüsü’nde TestDaf veya Üniversite bünyesinde yapılan DSH sınavıyla belgelenir.

Almanca Dersi ve Kurslarımız

Almanca kurslarımız Almanya’nın çeşitli devlet kurumlarında (Volkshochschule) ders tecrübesine sahip nitelikli ve tüm öğretim metodlarına hakim Almanca öğretmeni kadromuzla yürütülmektedir.

2007 Ağustos tarihinden bu yana yürürlükteki yasayla zorunlu olan aile birleşimi vize sınavına yönelik A1 düzeyinde Almanca kursu, alanında uzman öğretmen kadromuzla 4-6 kişilik küçük gruplarla sunulmaktadır. A1 düzeyinde Almanca öğrenmek için süre: Yoğun ve yarı yoğun kurslara göre 1 – 2,5 ay arası. Bilgi ve kayıt için arayın: 0212 258 34 34

Goethe Enstitüsü Almanca Dil Seviye Tanımları

Dil diplomalarının tanınırlığı yetkili kurumların yaptığı sınavlarla ölçülmektedir. Bunlar: Almanya Kültür BakanlığıGoethe Enstitüsü ve Üniversite amaçlı olduğunda ayrıca Almanya Üniversiteleridir. Üniversite yeterlilik DSH sınavlarıyla ölçülür.
Bu sınav ancak C1 seviyesinden sonra verilebilir.

 

Almanca Seviyeler: 

A1, A2 (Temel Seviye)
B1, B2 (Orta Seviye)
C1, C2 (İleri Seviye) olarak tanımlanır.

 

Goethe Institut ve Avrupa Ortak Dil Kriterleri (GER) Tanımına göre Almanca Seviyeler

Sınırlı dil kullanımı

A1 Almanca (kurs süresi 140 ders)

A2 Almanca (kurs süresi 280 ders)

Somut ihtiyaçları karşılamaya yönelik, çok sık kullanılan ifade şekillerini ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve yardımcı olurlarsa, onlarla basit şekilde anlaşabilir. Dolaysız anlatımlarda Almanca cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alışveriş, iş ve yakın çevresi ile ilgili bilgiler vb.). Yabancı olmadığı basit ve sıkça karşılaşılan durumlarda iletişim kurabilir. Basit ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir.
Bağımsız dil kullanımı

B1 Almanca (kurs süresi 420 ders)

B2 Almanca (kurs süresi 560 – 600 ders)

İş, okul, boş zaman gibi kendisine yabancı olamayan konuların ölçümlü dille ifade edilmesi halinde, anlatılanları ana hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca’nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Bildiği konularda ve kişisel ilgi alanlarında kendisini basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı tecrübe ve olayları anlatabilir. Hayallerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini gerekçelendirebilir, açıklayabilir. Somut ve soyut konulu zor metinleri ana hatlarıyla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ilişkin tartışmaları takip edebilir. Ana dili Almanca olanlarla sıradan bir sohbeti rahat ve akıcı bir biçimde yürütebilir, cümleleri kurarken zorlanmaz, karşısındaki de bu cümleleri anlamakta zorlanmaz. Geniş bir konu yelpazesinde kendini açık ve detaylı olarak ifade edebilir. Güncel bir konuyu belirli bir açıdan yorumlayabilir ve çeşitli olasılıkların avantaj ve dezavantajlarını dile getirebilir.
Yetkin dil kullanımı

C1 Almanca (kurs süresi 700 – 800 ders)

C2 Almanca (kurs süresi 1000 ders)

Geniş kapsamlı uzunca Almanca metinleri anlayabilir, sonuçlar çıkarabilir. Sık sık ve belirgin şekilde sözcük arayışlarına girmeden kendisini tabi ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Almancayı sosyal yaşamında, iş hayatında, mesleki eğitiminde ve yüksek öğrenimde esnek ve etkili bir biçimde kullanabilir. Karmaşık konularda kendini sistemli, net ve düzgün bir biçimde ifade edebilir. Okuduğu ve duyduğu hemen hemen her şeyi kolayca anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi Almanca olarak özetleyebilir, bunu yaparken gerekçe ve açıklamalarını toparlayarak sunabilir. Kendini çok akıcı ve detaylı bir şekilde ifade edebilir, karmaşık durumlarda bile anlatımdaki ince ayrıntıları ortaya koyabilir.