İçeriğe geç

İletişim

Hindistan Vize işlemleri

Hindistan Vize işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. 

UDK Dil Kursu Hindistan vize departmanı, Hindistan vizesi başvuruları veya 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatleriniz için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Hindistan Vizesine Başvurmalı mıdır?

Hindistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımız 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır. Hindistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Hindistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. 

Hindistan Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Hindistan Turistik Vizesi, Hindistan Konferans Vizesi, Hindistan Araştırmacı Vizesi, Hindistan Gazeteci Vizesi, Hindistan Tedavi Amaçlı Vize, Hindistan Refakatçi Vizesi, Hindistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar tek girişli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Hindistan ticari vizesi talebinde bulunan kişi ilk defa gidiyorsa 6 ay çok girişli, ikinci veya daha fazla sayıda seyahatlerinde 12 ay süreli çok girişli vize alabilir.

Hindistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibat kurun! 

Hindistan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Hindistan sayfamızda yer alan “Vize İşlemleri” bölümünde seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin!

Hindistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hindistan Konsolosluğu’nun verdiği randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Hindistan seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. Yabancı uyrukluların yaptığı Hindistan vizesi başvuruları en az 4 iş günü içinde, Türk vatandaşlarının başvuruları ise 1 iş gününde sonuçlanmaktadır. 

UDK Dil Kursu Temsilcileri Hindistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

UDK Dil Kursu Hindistan vize işlemlerinde, vize başvuru sürecinin dikkatle planlanmasını ve takibini yapar. Vize başvuru sahiplerinin zaman kazanmasını sağlayarak başvuru evraklarınızın yolculuk planınız ve tercih ettiğiniz vize kategorisiyle uyumunu göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu sorun yaşamadan sonuçlandırmanıza yardımcı olur. Hindistan vize işlemleri için gerekli evrakların istenilen şekilde hazırlanması ve gerektiğinde otel ve uçak bileti rezervasyonlarının yapılması işlemlerini gerçekleştirir. Hindistan vizesi almak için sadece evraklarınızı bize göndermeniz yeterlidir. Tüm işlemlerinizi vize uzmanlarımız sonuçlandırıp vizenizi size ulaştıracaklardır. 

Hindistan Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

Hindistan Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Biyometri veri sistemine, ‘Parmak izi’ bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.  UDK Dil Kursu Hindistan Vize Temsilcileri, Hindistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Hindistan Vizesi Hakkında Önemli Notlar

  • Hindistan vize başvuru işlemleri için başvuru sahibinin dijital parmak izi vermesi gerekmektedir. Bir vize prosedürü olan dijital parmak izi verme sürecinde temsilcilerimiz sizlere asistanlık edecektir.
  • Hindistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Hindistan Konsolosluğu’nun inisiyatifi altındadır. UDK Dil Kursu  yapacağınız ziyaretler için vize başvurularınızı sizin adınıza yapıp işlemlerinizin takibini danışmanlık hizmetiyle birlikte gerçekleştirmektedir. 
  • Hindistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
  • Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova , Manisa , Muğla , Aydın , Bolu illerinden başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır.
  • Türk vatandaşlarının Hindistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bu yüzden Hindistan’ın kendinizin bağlı olduğunuz bölgedeki yurt dışı temsilciliğine vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.
  • Hindistan Vize işlemleri başvurusuyla ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle telefon ve e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.