İçeriğe geç

İletişim

Hırvatistan Vize işlemleri

Hırvatistan vize işlemleri​ Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
Hırvatistan’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve yetkili turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Hırvatistan Vizesi

Hırvatistan Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Hırvatistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Hırvatistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. T.C. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar Hırvatistan vizesinden muaftırlar.

C tipi Hırvatistan vizesi, ülkeye seyahat edenlerin alması gereken kısa süreli kalış vizesidir ve 180 gün içinde 90 günü aşmayan kalışlar Hırvatistan Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Hırvatistan vizesinin geçerlilik süresi seyahat amaçlarına ve şartlarına bağlı olarak değişebilmekle birlikte bu süre 5 yıldan fazla olamaz. Kısa süreli kalış imkanı veren C tipi Hırvatistan vizesi transit, turistik, ticari seyahat amaçlarına uygun şekilde verilir. Vize tek, çift veya çok girişli verilebilmektedir ancak unutulmamalıdır ki vize sonucuna ve vize süresine karar veren tek yetkili kurum Hırvatistan Konsolosluğudur. UDK Dil Kursu Hırvatistan vize işlemlerini sizin adınıza yürütebilecek akredite bir kurum olarak ihtiyacınız vizeyi almanızda size destek olur ve seyahat amacınız doğrultusunda yönlendirici bir rol oynar. Hırvatistan vizesi için gerekli evrakların güncel haline ulaşmak için lütfen UDK Dil Kursu temsilcimizle iletişime geçin.

Değerli ziyaretçimiz, UDK Dil Kursu, Hırvatistan vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  UDK Dil Kursu’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Hırvatistan vizesi Schengen mi?

Hırvatistan vizesi Schengen vizesi değildir ve Hırvatistan Schengen bölgesi kapsamında yer alan bir ülke değildir. Ancak Schengen belgeleri yeterli olanların yanı sıra Romanya Bulgaristan ve Kıbrıs oturum iznine ve ulusal vizesine sahip kişilerin ayrıca bir Hırvatistan vizesi almaları gerekmemektedir. Ancak söz konusu vizeler Hırvatistan’a seyahat ve ülkede kalış süresini kapsamak zorundadır. Çok girişli Schengen vizesi ile Schengen vizesini aldığınız ülkeden giriş yaparak o ülkenin ardından Hırvatistan’a giriş yapabilirsiniz. Başka bir ülkeden aldığınız Schengen vizesi ile Hırvatistan’a girmek isterseniz seyahat planınızıve rezervasyonlarınızı gösteren belgelerin yanınızda olması gerekecektir ve bu durumda ülkeye girişiniz Hırvatistan sınırındaki vize yetkililerinin insiyatifi dahilindedir. Bu vize kuralları Hırvatistan Cumhuriyetinin Schengen ülkeleri ile yaptığı anlaşmalara tabidir. Her ne kadar Schengen vizesi ile Hırvatistan’a giriş yapılabilse de Hırvatistan yetkililerin kendi vize prosedürlerine göre davranma hakkı vardır. Bu nedenle Hırvatistan seyahati öncesinde veya Hırvatistan’ı da içeren bir seyahat planının olması durumunda Hırvatistan UDK Dil Kursu yetkililerini arayarak bilgi almanızı ve güncel duruma uygun evrak talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Hırvatistan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hırvatistan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Hırvatistan vizesi için gerekli olan evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Güncel evrak listesini almak için lütfen UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayın. Hırvatistan vizesi için gerekli olan belgeler size e-mail ile ulaştırılacaktır. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin!

Hırvatistan Turistik Vize, Hırvatistan Ticari Vize, Hırvatistan Aile /Arkadaş Ziyareti Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
Hırvatistan vize işlemleri için gerekli olan randevu alımı, Hırvatistan seyahat sağlık sigortası ve otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemleriniz de UDK Dil Kursunin çalışma sahası içindedir.
Hırvatistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibat kurun!

Hırvatistan vizesi ücreti

Turistik, ticari, aile ziyareti veya diğer seyahat amaçlarına uygun Hırvatistan vize ücretleri ve güncel evrak listesini içeren bilgilendirme e-postasını UDK Dil Kursu temsilcimizden talep edin. Hırvatistan vizesi ücreti konsolosluk harç bedellerinin yanında UDK Dil Kursunin koordinasyon ücretlerini de içermektedir. Hırvatistan vize ücreti seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilir. Kısa süreli seyahat vizeleri ile uzun süreli vize taleplerinin ücretleri farklıdır. Hırvatistan çalışma izni veya aile birleşimi vizesi gibi vizelerin ücreti farklı olup başvuruların konsolosluğa yapılması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hırvatistan vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 5 ila 10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Hırvatistan seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 6 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. Hırvatistan vizesi için seyahatten 3 ay öncesinden başvuru yapılabilmektedir. Son dakikada ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek, konsolosluğun ek evrak taleplerine göre başvuru dosyasını eksiksiz tamamlamak için zamana ihtiyacınız olabilir. UDK Dil Kursu, Hırvatistan vize işlemlerinizi sizin adınıza takip ederek Hırvatistan vizesi için gereken evrakların tamamlanma aşamasında zaman kaybı yaşamanızın önüne geçer. Hırvatistan vizesi için gereken evraklar ve vize prosedürü koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel evrak listesine göre belgeleri hazırlayarak başvuru yapmak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Evrakların en güncel listesi temsilcimize verdiğinizi e-mail adresinize gönderilecektir.  

UDK Dil Kursu Temsilcileri Hırvatistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

UDK Dil Kursu Hırvatistan Vize Temsilcileri, Hırvatistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Hırvatistan Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Hırvatistan vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
Hırvatistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.