İngiltere Aile Birleşim Sınavı Güncellendi

ingiltere aile birleşim sınavı header

İngiltere’de her Nisan ayı yeni bir dönem demektir. Home Office bu sene de her yıl olduğu gibi bir takım değişikliklerin duyurusunu yaptı. Ama bu sene hayatımızı kökten değiştirecek yeni duyurulara şahit olduk. İngiltere Aile Birleşim Sınavı için kabul edilen sınavlar listesine IELTS LifeSkills sınavına ek olarak

  • Language Cert sınavları ve
  • PSI Skills for English sınavı da eklendi.

Her iki yeni sınav da bilgisayar tabanlı, çok daha yenilikçi ve güncel sınavlar olarak dikkat çekiyor.

Yeni İngiltere Aile Birleşim Sınavı Neleri Değiştirecek?

Her şeyden önce yeni sınav sisteminin olumsuz psikolojik etkileri ortadan kaldıracağı düşünülüyor. Artık eskisi gibi sınav görevlisi karşısında hayatınızda hiç görmediğiniz insanlarla birlikte sınava girmek için yüzlerce kilometre yol gitmek yerine kendi şehrinizde bilgisayar karşısında tek başınıza sınava girebileceksiniz.

Daha hızlı, Daha kolay.

Yeni sınav sisteminde sınav günü bekleme zorunluluğu kalktı. Artık mesai gün ve saatlerinde istediğiniz an sınav kaydınızı yaparak sınava girebilirsiniz. Sınava katıldıktan sonra sınav sonucunuz ve sertifikanız için de beklemeyeceksiniz. Buna göre en geç üç gün içerisinde sınav sonucunuzu öğrenerek sertifikanızı alabilirsiniz. Bu sayede İngiltere’de yaşayan eşinizin yanına gitmek artık hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay. Özellikle A1 SELT (Secure English Language Tests) sınavları temel becerileri ölçen bir sınav olduğu için çok kolay. Kısa sürede hazırlanabileceğiniz bir sınav teşkil ediyor.

Yeni sınav sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Language Cert resmi web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayınız.

Leave A Comment

X