İçeriğe geç

İletişim

İngiltere Çalışma Vizeleri

İngiltere çalışma vizeleri kendi içerisinde çok fazla kategoriye ayrılmaktadır. Bu sebeple sizlere İngiltere çalışma vizesini iki başlık halinde toparladık ve bunları sizler için aşağıda kısaca açıkladık. Siz de vize türünüzü belirlemek için İngiltere vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımız ile ulaşarak vize türünüz ile ilgili gerekli evrak listesini ücretsiz talep edebilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizeleri Başvurusu

İngiltere’de çalışmak isteyen diğer ülke vatandaşları kısa süreli ya da uzun süreli çalışma vizelerinden birine sahip olmalıdır. Sürekli ve geçici olarak iki kategoriye ayrılan bu vizeler için başvuru evrakları İngiltere vizesi gereken evraklara ek olarak temin edilmesi gereken belgelerle gerçekleştirilmelidir. 

Belge çeşitliliği, seçilmesi gereken kategori uyumu ve kişisel özellikler çalışma vizesi başvuru dosyasında değişkenlik gösterecektir. Danışmanlarımızdan size uygun İngiltere çalışma vizeleri ve belgeler konusunda bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Sürekli Çalışma Vizesi 

İngiltere çalışma vizeleri kapsamında başvuru yapmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız.

Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için Tier 1 vizesi, Tier 2 vizesi ve Tier 5 vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

Tier 2 Vizesi Şirket İçi Transfer

Tier 2 (Şirket İçi Transfer) vizesi, Türkiye’de çalıştığınız şirketin organizasyonu dâhilinde İngiltere’deki bir şubesinde görev almanız gerekirse başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 2 Genel Vizesi

Maaşlı olarak belirli süreli bir işte çalışmak için İngiltere’ye gitmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü Tier 2 (Genel) Vizesi’dir. 

Tier 2 Seçkin Sporcu Vizesi

Mesleğinde uluslararası olarak en üst düzeyde olduğu kabul edilen seçkin bir sporcu ya da nitelikli bir teknik direktör olarak İngiltere’de çalışmak istiyorsanız başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 1 Yatırımcı Vizesi

İngiltere’ye 2.000.000 GBP veya daha fazla yatırım yapmak isteyenlerin başvurması gereken vize türü Tier 1 (Yatırımcı) Vizesi’dir. 

Tier 1 Girişimci Vizesi

İngiltere’de bir iş kurmak veya işletmek istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü Tier 1 Girişimci Vizesi’dir. Bu vize türüne başvurabilmeniz için en az 50.000 GBP yatırım fonuna ihtiyacınız vardır.

Tier 1 Üniversite Mezunu Girişimci Vizesi

Hakiki ve güvenilir bir iş fikri sahibi olduğunuz ilgili kurumlarca onaylanmış ve en az lisans mezunuysanız İngiltere’de çalışmak için başvuracağınız vize türüdür. 

Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi

Çeşitli bilim dallarında, beşeri bilimlerde, mühendislik, tıp, dijital teknoloji veya sanatta kendini ispatlamış tanınmış bir lider (olağanüstü yetenek) veya yükselen bir lider (umut vaadeden) konumundaysanız Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi’ne başvurabilirsiniz.

İletişim numaralarımızdan ya da vize@udk.com.tr e-posta adresinden vize uzmanlarımıza ulaşabilir, İngiltere vize başvurularınızı hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ BAŞVURUSU İÇİN ÖNCELİKLE AŞAĞIDA YER ALAN FORMU DOLDURMALISINIZ!

FORMU DOLDUR!

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi

İngiltere çalışma vizesi kapsamında kısa süreli izne ihtiyacı olan kişiler için ayrılmış kategoriler ise aşağıdaki gibidir. Sürekli çalışma vizesinde olduğu gibi İngiltere Konsolosluk ve diğer ilgili kurumlar ek ve alternatif belge talalebinde bulunabilirler.

İngiltere vize türünüzü belirlemek için vize uzmanlarımıza iletişim numaralarımız ile ulaşarak vize türünüz ile ilgili gerekli evrak listesini ücretsiz talep edebilirsiniz.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi – Sanatçılar ve Sporcular

İngiltere’deki bir organizasyonun sponsorluğunda sınırlı bir süre için çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Sanatçılar kategorisi, eğlence sektöründe çalışanlar ve yaratıcı sanat dallarıyla uğraşanlar (örneğin dansçılar, şarkıcılar, oyuncular gibi), sporcular kategorisi ise, kendi spor dallarında en üst düzeyde olduğu bilinen ve ilgili İngiltere spor idaresi organı tarafından onaylanan sporcular veya antrenörler için geçerlidir.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi – Hayır İşçisi

Bazı hayır işlerinde gönüllü olarak ve herhangi bir ücret almadan çalışmak için İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler içindir. Çalışmanın doğrudan sponsor kuruluşunuzun çalışması ile ilişkili olması gerekir. Bu kategori altında başvurmak için, lisanslı bir Tier 5 sponsor yardım kuruluşundan geçerli bir Tier 5 sponsorluk belgesine sahip olmalısınız.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi – Dini Çalışan

Dini bir çalışma, vaaz verme ya da dini bir emir nedeniyle geçici olarak İngiltere’de çalışmak isterseniz başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi – Resmi Din Görevlisi

Birleşik Krallık’ta bir inanç topluluğunda çalışmak üzere (örneğin diyanet işleri başkanı ya da dini bir kurumun üyesi olarak) bir iş teklifi aldığınızda başvurmanız gereken vize türüdür.

Tier 5 Geçici Çalışma Vizesi – Uluslararası Anlaşma

Birleşik Krallık’ta uluslararası hukuk kapsamındaki işler için çalışmak üzere bir sözleşme yapmanız durumunda (örneğin hükümet için çalışmak ya da diplomatik bir evde ev hizmetlisi olarak çalışmak gibi) başvurmanız gereken vize türüdür.

Ev Hizmetlileri Vizesi

Özel bir evde ev hizmetlisi olarak çalışıyorsanız, minimum 1 yıldır aynı evde çalışmak koşuluyla işvereninizle birlikte İngiltere’yi ziyaret edebilmeniz için başvurmanız gereken vize türüdür.