İçeriğe geç

İletişim

İngiltere Öğrenci Vizeleri

İngiltere öğrenci vizeleri, İngiltere’de süre olarak 6 aydan uzun süren İngilizce dil kursu, lisans, yüksek lisans, araştırma ve mesleki sertifika programları gibi eğitim programlarında eğitim almak isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir kategoridir.

Öğrenci adayları Tier 4 (Genel) İngiltere Öğrenci Vizesi için başvuru yapmak zorundadır.  4-17 yaş aralığındaki öğrenciler için uygun olan vize türü Tier 4 (Çocuk) Öğrenci Vizesi’dir. Tier 4 (Çocuk) Öğrenci vizesi için sadece bağımsız ve ücretli okullarda eğitim görmek isteyen öğrenciler başvuru yapmalıdır.

Tier 4 Genel Öğrenci vizesi sahibinin bakmakla yükümlü olduğu aile üyeleri ile Tier 4 Çocuk Öğrenci vizesi sahibinin ebeveynleri Tier 4 vizesi sahibi kişi ile birlikte İngiltere’de yaşamak için Tier 4 Genel Öğrenci Ailesi Vizesi ve Tier 4 Çocuk Ebeveyn Vizesi’ne başvurabilirler.

İngilizce dil kursları da dâhil olmak üzere kısa süreli tüm kurslar ve 18 yaşından büyükseniz kısa süreli araştırmalar için 6 ay, yine 18 yaşından büyükseniz İngilizce kursları için 11 ay boyunca İngiltere’de kalmanız için başvurmanız gereken vize türü Kısa Süreli Öğrenci Vizesi kapsamındadır.

Katılacağınız eğitimin başlamasına 3 ay kala vize başvurusunda bulunabilir, 3 hafta içinde vizenizle ilgili olumlu veya olumsuz kararı almış olursunuz.

İngiltere Öğrenci Vizeleri Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Öğrenci Vizelerine başvurmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere Öğrenci Vizeleri ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

İngiltere öğrenci vizelerine başvuru yapmak için iletişim numaralarımızdan ve vize@udk.com.tr e-posta adresinden ya da 0 382 213 86 60 arayarak İngiltere vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Başvurunuz tamamlandıktan sonra randevu günü ve saatinde mutlaka yetkili başvuru merkezinde bulunmalısınız. Bu randevu, biyometrik bilgilerinizin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) alınması içindir.

İngiltere Öğrenci Vizeleri İçin Gerekli Evraklar

Standart visitor visa bu vize kategorisine başvuru yapmak isteyen öğrenciler; Bir dil kursuna 6 aydan az bir süreliğine kayıt yaptırmış olması gerekir.  6 aydan 11 aya kadar olan eğitimlerde standart visitor visa kategorisine başvurmanız gerekmektedir. Dil kursu ve yaşam maliyetlerinizi karşılayacak maddi imkanlara sahip olduğunuzu göstermeniz gerekir. Çalışıyor iseniz çalıştığınız şirket evraklarınızı, banka hesap hareketlerinizi, sunmanız gerekmektedir

İngiltere Kısa Süreli Eğitim Vizesi

Öğrencilerin bu vize ile sadece İngilizce dil kursu almalarına izin verilmektedir. Diğer konularda altı aydan daha uzun sürecek eğitimler için “Öğrenci Vizesi” gereklidir.

Başvuru yapmadan önce, başvuru sahipleri bir kurs seçmeli ve onaylanmış bir akreditasyona sahip bir kurumdan bir kabul mektubu almalıdır. Başvuru sahiplerinin kurs ücretlerini, konaklama ve yaşam masraflarını ödemek için yeterli maddi imkana sahip olduklarını göstermeleri gerekir. Bu vizeye sahip öğrenciler İngiltere’de çalışamaz.

Uzun Süreli Eğitim Vizesi Tier 4

Bu vize kategorisine başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri İngiltere’de dil eğitimi harici yüksek öğrenim görmek isteyen adaylar başvuru yapabilmektedir. Bu vize türüne başvurabilmek için genel şartlar şu şekildedir.

  • Bu kurs için, haftada en az 15 saatlik bir eğitim içermelidir. İngiltere Öğrenci Vizesi alacak öğrencilerin halihazırda orta düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Devlet onaylı bir dil eğitimi test merkezinde bir Secure English Language Test (IELTS veya Trinity College London) alarak İngilizce seviyelerini kanıtlamaları gerekir. Öğrenci sponsoru lisansına sahip bir kurumda okumak için koşulsuz bir kurs teklifine sahip olmalıdır.
  • Başvuru sahiplerinin, eğitim alacakları kurumdan Eğitim Kabul belgesi (CAS) numarası edinmeleri gerekmektedir. Bu vize kategorisi  ile eğitim alan  öğrenciler haftada 10 saat çalışabilirler. Bu kategori için en az 6 ay öncesinden vize başvurunuzun yapılmasının gerekliğini paylaşmak isteriz.
  • İngiltere Vizesi Başvuru Formu, İngiltere vizesi almak isteyen tüm başvuru sahipleri vize başvuru formunu online olarak doldurması zorunludur. Vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmaktadır. Gerekli tecrübeye sahip değilseniz bu vize başvuru formunu tek başınıza doldurmanızı tavsiye etmeyiz. Vize başvuru formunuzu bizim uzman ekibimiz sizin adınıza dolduracaktır.
  • Zorunlu sağlık sigortası (Online olarak kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır)
  • Vize başvuruları genellikle minimum 15 iş gün içinde sonuçlanmaktadır. Bazı özel durumlarda vize sonuçlanma süresi değişebilmektedir. Örneğin pandemi döneminde vize başvuruları sonuçlanma süresi 30 iş günü uzamış bulunmaktadır.
  • Okulunuza sunmuş olduğunuz ve CAS belgenizde belirtilen akademik dokümanların (diploma, transkript, IELTS) orijinalleri ve İngilizce tercümeleri
  • Sponsorunuz tarafından yazılmış Sponsorluk Dilekçesi
  • Sponsorunuza ait Banka hesap hareketleri veya Hükümet burslu öğrencilerin Sponsorluk mektupları
  • Nüfus kayıt örneği (E‐devlet ’ten alabilirsiniz)
  • İngiltere öğrenci vizesi için okul kabul belgesi (CAS Belgesi), kabul yaptığınız kurum tarafından size online olarak gönderilecektir. Kabul belgenizde Cas numaranız yer alacaktır.