İngiltere Türkiye’yi Kırmızı Listeye Aldı

ingiltere sınır dairesi havalimanı polisleri türkiye kırmızı listede otel karantinası udk aksaray

 

İngiltere yaşayan insanlar için yeşil seyahat listesine on iki ülke daha eklendi. Bu da 17 Mayıs’tan itibaren geri dönenlerin karantinaya alınmasına gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Yeni bir trafik ışığı kural sistemi, uluslararası seyahatin artık yasa dışı olmayacağı anlamına gelir.

Bununla birlikte, Portekiz, İsrail ve Cebelitarık’ı içeren yeşil listedeki yerlerin yurt dışından kimlerin ziyaret edebileceği konusunda kendi kısıtlamaları vardır.

Türkiye, Maldivler ve Nepal, İngiltere’nin kırmızı ülke listesine 12 Mayıs Çarşamba günü 04: 00‘dan itibaren eklenecek, yani bu destinasyonlardan gelen yolcuların dönüşlerinde 10 gün boyunca bir otelde karantinaya alınmaları gerekecek.

En büyük grup, İspanya, İtalya ve Fransa gibi popüler Avrupa destinasyonlarını içeren sarı listesidir.

Bu ülkelerden dönen insanlar en az beş gün evden izole etmek zorunda – ancak şu anda hiç kimsenin bu yerlere seyahat etmemesi tavsiye ediliyor.

Bütün seyahatler için seyahat öncesi ve sonrasında covid testi zorunluluğu devam edecek

İngiltere’nin Seyahat Kısıtlamaları Ne Zaman Bitecek?

İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda, katı seyahat kısıtlamalarını ne zaman hafifletebileceklerini söylemediler. Ancak Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Birleşik Krallık baş sağlık görevlilerinin dördünün de trafik ışığı sisteminin arkasındaki ilkeler üzerinde hemfikir olduklarını söyledi.

İngiltere Turizm Krizi Yaklaşıyor.

Yeşil liste için tedbir açıklamaları,

Sarı listedeki ülkeler için seyahat edilmemesi uyarısı,

Kırmızı listedeki ülkeler için otel karantinası gibi caydırıcı sebepler var. İngiltere’de yaşayan insanların uzun yıllar alışkın olduğu turizm alışkanlıklarını değiştirdi.

Ayrıca İngiliz turistlere alışmış olan İspanya gibi ülkelerin ekonomilerine oldukça olumsuz etkiler oluşturacak.

“Ülke giriş çıkışlarında yolcuların tamamının kontrol edilmesi gerekiyor. Bu nedenle havalimanlarında aşırı yoğunluklar, artan gecikmeler yaşanacaktır.”Sınır Güvenliği Müdürü Paul Lincoln

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek için hazırlanıyorsanız UDK’da Passanger Locator Form, 2. ve 8. gün PCR testi satın alma işlemleri ve otel karantinası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Telefon: +90 0382 213 86 60

Adres: Zincirli Mah 505. Sokak Güney İş Hanı Kat: 1, 2, 3 Merkez / Aksaray / Türkiye

İlgili kategorideki diğer yazılar için buraya tıklayın

Leave A Comment

X