İçeriğe geç

İletişim

İrlanda Vize İşlemleri

İrlanda Vize İşlemleri sayfamıza hoş geldiniz. İrlanda Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

İrlanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, İrlanda vizesi başvuru işlemleri konusunda akredite edilmiş vize merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

İrlanda Devleti, Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İrlanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İrlanda Büyükelçiliği temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. İrlanda vize başvuruları İrlanda Büyükelçiliğinin akredite ettiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla yürütülmektedir. İrlanda vizesi sadece İrlanda sınırları içinde geçerli olup, Schengen ülkelerine ve Büyük Britanya’ya gibi İrlanda’nın yakınındaki ülkelere geçiş hakkı vermez. Schengen vizesine ve İngiltere vizesine sahip olanların İrlanda’ya girişlerinde İrlanda vizesi almaları zorunludur. İrlanda vizesi bir ön giriş belgesi mahiyetinde olup, evraklarınız ülkeye girişinizde vizeyi onaylama veya reddetmek yetkisine sahip Göçmen Bürosu memurları tarafından kontrol edilir. Bu nedenle İrlanda vizesi Türkiye’de onaylananlar vize başvurusunda kullanılan evrakların orijinallerini veya fotokopilerini ülkeye girişlerinde yanlarında bulundurmalıdırlar. İrlanda’da kalma süresi de Göçmen Bürosu memurlarının inisiyatifinde olup, onlar tarafından belirlenmektedir.

İrlanda Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda Turistik Vizesi, İrlanda Konferans Vizesi, İrlanda Araştırmacı Vizesi, İrlanda Gazeteci Vizesi, İrlanda Tedavi Amaçlı Vize, İrlanda Refakatçi Vizesi, İrlanda Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar tek girişli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. İrlanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibat kurun!

İrlanda Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İrlanda vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. İrlanda sayfamızda yer alan “Vize İşlemleri” bölümünde seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. İrlanda Büyükelçiliği vize başvurusunda kullanılan evrakların noter tastikli İngilizce tercümelerini de talep etmektedir. Tercümesi olmayan evraklar vize başvurusunun reddedilmesine sebebiyet verir.
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin!

İrlanda Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İrlanda vizesi başvuru evrakları Ankara’daki İrlanda Büyükelçiliğinden, İrlanda’ya Dublin’deki vize yetkililerine gönderildiği için vize işlem süreci uzamaktadır. İrlanda Büyükelçiliğinin verdiği randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar gözönünde bulundurularak, İrlanda seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 ay önceden başvurunun yapılması doğru olur. Kısa süreli irlanda vizesi başvurularında işlem süresi 10 iş günüdür. Ancak Büyükelçiliğin ek evrak talep ettikleri durumlarda bu sürenin uzayabileceği gözönünde bulundurulmalıdır. 

UDK Dil Kursu Temsilcileri İrlanda Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur? 

UDK Dil Kursu İrlanda vize işlemlerinde, vize başvuru sürecinin dikkatle planlanmasını ve takibini yapar. Vize başvuru sahiplerinin zaman kazanmasını sağlayarak başvuru evraklarınızın yolculuk planınız ve tercih ettiğiniz vize kategorisiyle uyumunu göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu sorun yaşamadan sonuçlandırmanıza yardımcı olur. İrlanda vize işlemleri için gerekli evrakların istenilen şekilde hazırlanması ve gerektiğinde otel ve uçak bileti rezervasyonlarının yapılması işlemlerini gerçekleştirir. İrlanda vizesi almak için sadece evraklarınızı bize göndermeniz yeterlidir. Tüm işlemlerinizi vize uzmanlarımız sonuçlandırıp vizenizi size ulaştıracaklardır. Ancak bununla birlikte İrlanda vizesinin sonucuna dair tek karar mercii İrlanda Büyükelçiliği’dir.

İrlanda Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu? 

İrlanda vizesi başvurusunda bulunan kişilerden biyometrik veri alınması gerekmediği için vize başvuru işlemleriniz süresinde herhangi bir başvuruya da gitmeniz gerekmemektedir. UDK Dil Kursu olarak, İrlanda vize başvurunuzun tüm aşamasını sizin adınıza yapmaktayız.

İrlanda Vizesi için Hemen İletişime Geçin! 
UDK Dil Kursu İrlanda Vize Temsilcileri, İrlanda Vize İşlemleri sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.