İçeriğe geç

İletişim

Suudi Arabistan İş Ziyareti Vizesi

Suudi Arabistan İş Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

Firmalarında Teknisyen, Mühendis, Tekniker pozisyonlarda çalışan kişiler Suudi Arabistan İş Ziyareti vizesi için başvuruda bulunabilmektedirler. İş Ziyareti vizesi için gereken evrakları ve prosedürü aşağıda görebilirsiniz. Ancak Suudi Arabistan vizeleri için gereken evrakların niteliği Konsolosluk insiyatifinde değişebilmektedir. Suudi Arabistan vize işlemlerinde akredite bir firma olan UDK Dil Kursuni arayarak temsilcilerimizden güncel evrak listesini talep edin. Suudi Arabistan İş Ziyareti Vizesi için gerekeli olan evrakların en güncel hali size mail yolu ile iletilecektir.

1. Suudi Arabistan Vizesi Davetiye Fotokopisi. Suudi Arabistan’dan vize için davetiyeyi gönderen Arap şirketi ile İş ziyaretinde bulunacak vize başvuru sahibinin Türkiye’deki şirketinin faaliyet alanları birbiriyle tutarlı ve uygun olmalıdır. Şirketlerin faaliyet alanlarının farklı olması vize işlemlerinin uzamasına neden olabilmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için UDK Dil Kursu Suudi Arabistan departmanı temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

2. Şehadetname Fotokopisi. Şehadetname Suudi Arabistan vizesi için Türkiye’deki firmaya davetiye gönderen Arap şirketinin Ticari Sicil Belgesi niteliğindedir.

3. Pasaport . Pasaportun seyahat sonrası 1 yıl geçerliliği olmalıdır. Ayrıca karşılık 2 boş sayfası olması gerekmekte olup yıpranmış ve yırtık şekilde olmamalıdır.

4. Pasaport renkli fotokopisi. Pasaportun renkli fotokopisi A4 formatında olmalıdır. Bu fotokopinin üstüne 1 adet fotoğraf tutturulacaktır.

5. Fotoğraf. 4×6 cm. ebatındaki fotoğraf biyometrik formatta olmalıdır. Güncel fotoğrafların kullanılması gerekmektedir.

6. Suudi Arabistan Vize Başvuru Formu. Suudi Arabistan vize başvuru formu başvuru sahibinin imzasını ve çalıştığı kurumun kaşesini taşımalıdır.

7. Suudi Arabistan Vizesi Talep Dilekçesi. Suudi Arabistan vize talep dilekçesi (İngilizce olarak yazılacak) vize başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına Suudi Arabistan konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Dilekçede belirtilen unvan ile davetiyede belirtilen unvan aynı olmalıdır.

8. Şirket evrakları;

  1. Orijinal faaliyet belgesi
  2. Ticari sicil gazetesi
  3. Şirketin imza sirküleri
  4. Güncel vergi levhası fotokopisi
  5. SGK işe giriş bildirgesi
  6. Son 4 aylık maaş bordrosu (şirket tarafından kaşeli ve imzalı)
  7. Yeni personel için maaş bordrosu yerine şirket antetli kağıdına maaş yazısı yazılmalıdır.

9. Diploma. Suudi Arabistan iş ziyareti vizesi başvurusunda bulunan mühendisler diplomalarının noter tasdikini yaptırmalıdırlar. Teknisyen pozisyonunda çalışanlar diploma fotokopisi ve çalıştıkları şirketin antetli kağıdına 3 yıllık Teknisyen tecrübe yazısı yazmaları gerekmektedir.  

10. Kimlik fotokopisi. Kimlik fotokopisi A4 formatında ve renkli çıktısı alınmalıdır.

11. Barkod. Barkodla ilgili bilgi almak için lütfen UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayın.

12. İkamet Belgesi. T.C. vatandaşlığı olmayan ancak Türkiye’de çalışma ve oturum izni ile bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar Suudi Arabistan İş Ziyareti vizesi başvurularında ikamet belgelerinin aslını ve fotokopisini bulundurmak durumundadır.

 

daha fazla göster