İçeriğe geç

İletişim

Oturum

İsveç Aile Birleşimi Vizesi

İsveç Schengen Vize Başvuru Formu
İsveç aile birleşimi vizesi başvuruları için doldurulacak Schengen vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin İsveç vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, ıslak imzalı. 2 nüsha hazırlanmalıdır.
 
Biyometrik Fotoğraf
İsveç aile birleşimi vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar 3 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, İsveç vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

Pasaport
İsveç aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportlar, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin İsveç seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
İsveç aile birleşimi vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği 
Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içermelidir.

Muvafakatname
Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba onaylı, orijinal belge.

İsveç doğum belgesi
İsveç vatandaşı eş daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise.

Boşanma kararı ve Boşanma ilanı
Daha önce evlilik yapmış kişiler; yapmış oldukları evliliklerinin boşanma kararı ve boşanma ilanı.

Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı
İsveç’teki eşe ait oturma izni, kişinin İsveç pasaportu ve kimlik kartının fotokopisi.

Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği
İsveç`te evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler ek olarak organize etmelidir.

Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (Her iki eşe ait) veya İsveç evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi
İsveç`te evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler ek olarak organize etmelidir.

NOT: İsveç Konsolosluğu, gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilirken yine bu belgelerin İsveççe tercümesini de isteyebilecektir.

İsveç Konsolosluğu, İsveç aile birleşimi vize işlemlerinde yukarıda bulunan belgelerin orijinal ve fotokopisi olarak ibraz edilmesini istemektedir.

İsveç Konsolosluğu, gerek görmesi halinde daha önceki eşlerin boşanma kararı ve ilanının evraklar arasında bulunmasını istediği gibi yine eski eşlerin olması halinde ölüm kayıtlarını da evraklar arasında görmek isteyebilecektir.