İçeriğe geç

İletişim

İsviçre Yatırımcı Vizesi

İsviçre yatırımcı ve girişimciler tarafından en gözde olan ülkelerden biridir. Özellikle yaşam şartları çok iyi düzeydedir. Politik açıdan tarafsız olması, alt yapılarının çok iyi olması da iş adamları tarafından İsviçre yatırımcı vizesi başvurusu yapılan ve en çok tercih edilen ülke olmuştur.

Avrupa’daki ülkeler arasında göçmen dostudur ve doğal güzellikleri ülkeyi cazip kılmaktadır. Özellikle başkenti Zürich güçlü mali ve ekonomik bir merkeze sahiptir. Girişimci olarak İsviçre’ye yatırımcı vizesi alabilmek için İsviçre ‘de şirket kurabilecek maddi güce sahip olmalı ve Avrupa Birliği vatandaşlarına yakın kriterlere sahip olmanız gerekir.

İsviçre‘de şirket kurarak yatırımcı vizesi aldığınızda, ülkede vize olmaksızın serbest dolaşma ve oturum alma hakkını elde edilir. Yatırımcı vizesi alan başvuru sahibinin aile bireyleri de bu haklardan yararlanabilmektedir.

İsviçre Yatırımcı Vizesi İle Elde Edilen Olanaklar;

  • Avrupa’da vizesiz seyahat edebilme imkânı,
  • İsviçre’deki yatırımlarınızdan dolayı gizlilik ve özgürlük,
  • Emekli olan kişiler ve gelir düzeyi yüksek, varlıklı aileler için ideal yaşam sunan bir ülke,
  • Yatırımlık gayrimenkul alma ve satma fırsatı.

Oturum izni almak ve yatırım yapmak için istediğiniz İsviçre Kantonunu seçilebilirsiniz. Yatırımcılar, girişimciler, işadamları için, İsviçre’de şirket kurarak, süresiz İsviçre oturum izni elde etmenin ideal yoludur. İsviçre’deki Zug Kantonu, düşük kurumsal vergi sistemi nedeniyle şirket kurmak için daha iyi imkânlar sunmaktadır. Seçilen İsviçre kantonuna (Zürih hariç) asgari 200.000 CHF ya da daha fazla olan “yıllık toplu vergi” bedeli ödeyerek İsviçre’de oturma izni almak mümkün olmaktadır. Bu ücret, seçeceğiniz Kantona bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 1 milyon CHF veya daha fazla talep eden Kantonlar bulunmaktadır.

İsviçre’ye yatırımcı vizesi programı kapsamında en çok aranan İsviçre Kantonları: Appenzler, Bern, Cenevre, Fribourg, Jura, , Graubunden, Lucerne, Nidwalden, Schwyz, St.Gallen, Slothurn, Ticino, Thurgau, Obwalden Valais, Vaud, ve Zug’dur.

Yatırımcı ve girişimciler için İsviçre vizesi işlem süreleri yaklaşık 3-4 aydır. İsviçre’de oturum almak için; yatırımcı vizesine başvuran kişinin son 10 yıl içinde İsviçre’de ikamet etmemiş olmalı ve daha önce İsviçre’de çalışmıyor olması gerekmektedir.

İsviçre yatırımcı vizesi ya da İsviçre vizesi başvuruları için UDK Dil Kursu uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 0 382 213 86 60