İçeriğe geç

İletişim

İzmir Fahri Konsolosluğu

Türkmenistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Türkmenistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Türkmenistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için UDK Dil Kursu ofislerimizi arayın. UDK Dil Kursu ofislerimiz Türkmenistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Türkmenistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

 

İzmir’de ve İzmir çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Türkmenistan vizesi başvurularınızı Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir.
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu, Türkmenistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Türkmenistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi
İzmir ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Türkmenistan vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Türkmenistan vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler.
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Görevlisi
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos: Necdet Göktepe

Türkmenistan Vizesi Başvuru Formu

 Türkmenistan vize başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir vizesi alınmasında gereklidir.  Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkmenistan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Türkmenistan Konsolosluğunda vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir.  vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

 Türkmenistan vizesi başvuru formu Türkçe – Türkmenistan dili ya da Türkmence-Türkçe şeklindedir.

Türkmenistan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

 Türkmenistan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz.  Türkmenistan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz UDK Dil Kursu bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Türkmenistan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Turistik Vize Dilekçe Örneği
Türkmenistan Fahri Konsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Ticari Vize Dilekçe Örneği
Türkmenistan Fahri Konsolosluğu’na vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu İzmir Tatil Günleri
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Türkiye ve Türkmenistan resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Ücreti
Türkmenistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti büyükelçilik tarafından belirlenmektedir.

Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi
Türkmenistan vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-8 iş günüdür.
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme
Türkmenistan vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İzmir Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu’nda yenileyebilirler.
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri
İzmir Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Adres: Cumhuriyet Bulvarı No.77 İzmir
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Bağlı Bulunduğu İlçe
İlçe / Semt: Konak
 
 
İzmir Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Posta Kodu
Posta Kodu: 35220
 
 
Türkmenistan İzmir Fahri Konsolosluğu Ulaşım