İçeriğe geç

İletişim

Kanada Aile Birleşimi Vize Başvurusu

Kuzey Amerika kıtasının, en kuzeyinde yer alan ülke Kanada; yüksek yaşam standardı, ekonomik refah seviyesi, iyi eğitim koşulları ve doğal güzelliğe sahip bir yer olması bakımından çok fazla ziyaret edilen bir ülkedir. Bu sebeple birçok kişi Kanada da yaşamanın hayallerini kurmaktadır. Dolayısı ile Kanada, yapılan vize başvurularında, en ince ayrıntıya kadar önem gösterip, dikkat emektedir. Buradan yola çıkarak Kanada vizesi almanın oldukça uzun ve meşakkatli bir süreç gerektirdiğini söylemek mümkün. Kanada aile birleşimi vize başvurusu da aynı zorlu süreç ile karşı karşıya olduğunuzu belirtebiliriz.

Bu yüzden vizenizin reddedilmesi durumunda veya yeni başvuru yapıyorsanız UDK Dil Kursu’ne başvuru yapmanız durumunda, uzman ekibimiz sizin için gerekli evrakları belirler ve vize alma sürecinizi boyunca size danışmanlık sağlar. Kanada vizesi almanın süreç olarak zorluğundan bahsetmiştik, UDK Dil Kursune ulaşmanız durumunda, tüm ayrıntılara ulaşabilir ve size en iyi desteği verebiliriz.

Kanada Aile Birleşimi vizesi

Kanada aile birleşimi vize başvurusu; çoğunlukla evlilik amaçlı yapılan gidiş olarak tanımlanabilir. UDK Dil Kursu olarak Kanada aile birleşimi için gerekli evrakları temin etmenizde size yardımcı olabiliriz. Peki Kanada aile birleşimi vizesi nedir? Kanada aile birleşimi vize başvurusu nasıl yapılır?

Kanada aile birleşimi vizesi Kanada’da ikamet eden biriyle evlenmeniz durumunda verilen D tipi vize türüdür. Kanada aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize türü olduğundan dolayı daha karmaşık başvuru prosedürlerine sahiptir. Kanada aile birleşimi vize başvurusu genel olarak 12 aylık sürede sonuçlanan bir vize türüdür. Ancak; bu süre kimi zaman çeşitli durumlara göre kısa veya uzun olabilmektedir. Kanada aile birleşimi vizesi bir diğer ismi ile evlilik vizesi başvuruları, Kanada Konsoloslukları ve Kanada Büyükelçiliklerine yapılmaktadır. Kanada aile birleşim vize başvurunuz, konusundaki en önemli konu Kanada’da yaşayan eşin göndereceği davetiyedir. İkinci önemli husus dil bilginizin yeterliliğidir. Kanada aile vize birleşimi başvurusu yapan kişilerin iyi derece de Fransızca ve İngilizce bildiğini belgelemelerini istemektedir.

Kanada aile birleşimi vize başvurusu yaparken en önemli konulardan birisi, talep edilen belgelerin eksiksiz ve hatasız şekilde sunulmasıdır.

Kanada Aile Birleşimi Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Kanada aile birleşimi vize başvurusu yapmak için öncelikle gerekli evrakları temin etmek gerekmektedir. Kanada Aile birleşimi vize başvurusu için gerekli olan evraklar yazının devamında verilmiştir. Kanada vizesi için gerekli olan evrakları Kanada Konsolosluğu belirler. Evraklarınızı teslim ettikten sonra, gerekli durumlarda mülakata çağrılırsınız. Kanada’ya çocuk ile gidiyorsanız, çocuk ile ilgili belgelerinde olduğu bir dosya bulundurmalısınız ve evraklarınızı ona göre hazırlamalısınız. Tüm bu işlemler bittiğinde Kanada aile birleşimi vizesi başvurusu süreciniz başlamış olur.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Kanada aile birleşimi vizesi için doldurulmuş, eksiksiz, hatasız ve başvuran kişi tarafından imzalanmış başvuru formu.
 • 35-45 mm ebatlarında, beyaz fon üzerine çekilmiş 6 aydan eski olmayan 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • 10 yıldan eski olmayan, en az 2 sayfası boş, en az 1 senelik kullanım hakkı kalmış olan bir Pasaport.
 • Yabancı uyruklu eşe dair bilgileri de içeren, Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği.
 • Uluslararası evlenme cüzdanının fotokopisi.
 • Uluslararası doğum kayıt örneği.
 • Tam tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği.
 • Eğer varsa bir önceki eşe ait evliliklerine ait kesinlik şerhi ve boşanma ilanı fotokopisi. Eğer ölmüş ise ölüm kayıt fotokopisi.
 • Kanada’da yaşayan eşe ait ikametgah.
 • Eşe ait oturma iznin fotokopisi. Eş yabancı ise pasaportunun ve kimliğinin fotokopisi.
 • Eşinin mali durumunu gösteren belgeler.
 • Varsa daha önceki pasaportlarının fotokopisi.

Yukarıda verilen belgelere ek belgeler istenebilir. Bu konuda detaylı bilgi almak ve güncel evrak listesini öğrenmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.