İçeriğe geç

İletişim

Kanada Dil Okulu

Kanada dil okulu denildiğinde akla ilk yüksek kaliteli eğitim sistemi gelmektedir. Kanada’daki dil okulları sıkı bir denetim altında olup gerek öğretmenlerin kalitesi gerekse öğrencilere sunduğu imkanlar fiziki imkanları ile üst düzeydedir. Birleşmiş Milletler tarafından yaşanılacak en iyi ülkelerinden biri olarak seçilen Kanada kaliteli eğitim olanaklarının yanı sıra gelir seviyesi, düşük suç oranları, kültürel etkinlikleri, doğal güzellikleri ve çevre temizliği ile ön plana çıkmaktadır.

Kanada İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dili olan bir ülkedir. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri genellikle Toronto ve Vancouver şehirleri olmaktadır. Bu şehirlerin yanı sıra Ottawa, Calgary gibi şehirler de tercih edilmektedir.  Kaliteli İngilizce eğitiminin yanı sıra Kanada’da Fransızca dil eğitimi almak da mümkündür. Resmi dili Fransızca olan Quebec eyaletinde yer alan Montreal şehri Fransızca dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Kanada dil okulları İngilizce eğitimi almak isteyen kişilere oldukça geniş bir program yelpazesi sunmaktadır. Hemen hemen her yaş grubuna ve her amaca uygun programlar bulunmaktadır. Genel İngilizcenin yanı sıra akademik ve iş hayatına uygun dil eğitimleri de bulmak mümkündür. Aynı zamanda Kanada’da lisans, yüksek lisans veya kolej eğitimi almak isteyen ancak istenilen dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler için de hazırlık programları bulunmaktadır.

Kanada her ne kadar soğuk havasıyla bilinse de insanları bir o kadar sıcak, samimi ve yardımseverdir. En çok göçmen alan ülkelerden biri olan ülkede yabancı öğrenci sayısı oldukça yüksektir. Kanada’da dil eğitimi almak amacıyla giden öğrenciler bu hoşgörülü insanlar sayesinde adaptasyon sorunu yaşamamaktadır. Öğrencilerin okullarının yanı sıra günlük hayatta da pratik yapma şansı elde etmektedir.

Kanada dil okulu programlarının diğer bir avantaj ise ekonomik olmasıdır. Anadili İngilizce olan Amerika, İngiltere gibi ülkelerle kıyaslandığında Kanada döviz kurunun düşük olması sebebiyle daha ucuz bir seçenektir. Ülkede her bütçeye uygun bir dil eğitimi programı bulunmaktadır. Kanada dil okulu fiyatlarının yanı sıra yaşam maliyetlerinin de düşük olması ön plana çıkmaktadır.

Kanada Dil Okulları ve Eğitimi

Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkeleri arasında yer alan Kanada, yüksek eğitim standartları ve çok kültürlü yapısı ile dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Kanada dil okulları ve eğitimi uluslararası öğrencilere eşsiz fırsatlar sunmaktadır. Öncelikle Kanada’da dil eğitimi döviz kurunun Amerika ve İngiltere’ye göre düşük olması sebebiyle daha ekonomiktir. Aynı zamanda dil eğitimi için gelecek öğrenciler sosyal hayatlarında aksanda sıkıntı yaşamadan bol bol pratik yapabilme şansına sahiptir. Öğrenciler eğitimlerinin sonunda aldıkları programın türü ve bitirdikleri seviyeye uygun bir dil sertifikası ile İngilizce seviyelerini resmi bir şekilde belgelemektedir.

Tüm dil seviyelerine ve amaçlara uygun Kanada’da dil kursu programları bulunmaktadır. Ortaokul ve lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve yetişkin profesyoneller için Kanada’da dil kursu programları bulmak mümkündür. Bu programlar; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, , İş İngilizcesi, TOEFL/IELTS sınav hazırlık kursları ve Junior yaz kamplarıdır. En çok tercih edilen programlar Genel ve Yoğun İngilizce programlarıdır. Uzun dönem dil eğitimi alacak öğrenciler haftalık 20 ders saati sunan genel İngilizce programına, kısa bir süreliğine gidecek öğrenciler ise haftada 25-30 ders saati sunan yoğun İngilizce programına katılmaktadır.

Kanada aynı zamanda göçmenlere karşı izlediği ılımlı tutum sayesinde de uluslararası öğrencilerin dikkatini çekmektedir.  Kanada’da üniversite veya kolej başvurusu yapmak isteyen ancak dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için Pathway adı verilen üniversite dil hazırlık programı bulunmaktadır. Bu programda istenilen seviyeye gelen öğrenciler TOEFL veya IELTS sınavına girmelerine gerek kalmadan dil okulunun anlaşmalı olduğu kurumlara direkt olarak başvuru yapabilmektedir.

Kanada dil okulları ve eğitimi denilince akla ilk Toronto ve Vancouver şehirleri gelmektedir. Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Toronto Kanada’nın finansal merkezi olarak bilinmektedir. Vancouver ise Toronto ile kıyaslandığında daha sıcak bir iklime sahiptir. Aynı zamanda daha sakin bir şehir olan Vancouver eşsiz doğası kültürel etkinlikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen kişiler yıl içerisinde diledikleri zaman eğitimlerine başlayabilirler. Kanada dil okulları ve dil eğitimi her hafta Pazartesi günü başlamaktadır.

Kanada Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Peki Kanada dil okulu kabul ve başvuru şartları nelerdir? Kanada’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin sahip olması gereken kriterler nelerdir? Öncelikle Kanada dil eğitimi konusunda oldukça geniş bir program yelpazesi sunmaktadır. Genel İngilizce ’den Yoğun İngilizce ’ye, Junior yaz kamplarından İş İngilizcesi ’ne kadar bölüm bulunmaktadır. Program çeşitliliğinin yanı sıra diğer bir avantaj ise üniversite ve kolejler gibi Kanada dil okulu şartları bulunmamaktadır.

Dileyen herkes Kanada’da dil okuluna başvuru yapabilir ve kabul alabilir.  Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce programlarına katılmak isteyen öğrenciler için herhangi bir başvuru şartı yoktur. Kanada dil okulu başvuru şartı olmasa da TOEFL veya IELTS hazırlık programlarına katılmak isteyen öğrencilerin minimum Intermediate seviye İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Yine aynı şekilde İş İngilizcesi eğitimi almak isteyen kişilerin de minimum Intermediate seviyesi olmalıdır. Bu programlara katılmak isteyen ancak Intermediate seviye İngilizcesi olmayan kişiler öncelikle Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce programlarına katılıp istenilen seviyeye gelebilmektedir.

Öğrencilerin bir Kanada dil okuluna kayıt olması ve okul kabul belgesini alması gerekmektedir. Bunun için sadece okulun kayıt formunu doldurup imzalamalı, kayıt formunu ve pasaportunu taratıp okula göndermelidir. Daha sonra okuldan alacakları kabul belgesi ile vizelerine başvuru yapabilirler.

İki resmi dili olan ülkede Fransızca dil eğitimi de almak mümkündür. İngilizcede olduğu gibi Fransızca dil programları da dil bilgisi, kelime bilgisi ve 4 temel beceri olan okuma, dinleme, konuşma ve yazma üzerine odaklanmaktadır. Yine aynı şekilde Fransızca dil eğitimi almak isteyen kişiler için de Kanada dil okulu kabul ve başvuru şartları aranmamaktadır. Her seviyeden öğrenciler Fransızca dil eğitimi başvurusu yapabilmektedir.

En İyi Kanada Dil Okulları

En iyi Kanada dil okulları arasında yer alan ILAC, EC English, Kaplan International, ILSC ve Sprachcaffe her yaşa, her seviyeye ve her bütçeye uygun İngilizce dil eğitimi programı mümkün!

Üst üste Kanada’nın en iyi dil okulu seçilen ILAC International Language Academy aynı zamanda dünyanın en çok ödüllü dil okulu unvanına da sahiptir. 40’tan fazla dili konuşan ekibiyle 75 farklı ülkeden öğrenci ağırlamaktadır. Kanada en iyi dil okulu olan ILAC’ın diğer dil okullarından en önemli farkı University Pathway programıdır. Pathway programında istenilen İngilizce seviyesine gelen öğrenciler TOEFL veya IELTS sınavlarına girmeye gerek kalmadan ILAC’ın anlaşmalı olduğu 85’ten fazla üniversite ve kolejlere lisans ve yüksek lisans, diploma ve lisansüstü diploma başvurusu yapabilmektedir.

Diğer bir okul ise EC English’tir. Anadili İngilizce olan tüm ülkelerde İngilizce dil eğitimi veren EC’nin Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal’de okulları bulunmaktadır. Montreal’de aynı zamanda Fransızca dil eğitimi de verilmektedir. Deneyimli öğretmenlerinin yanı sıra son teknoloji ile tasarlanmış okulları ve öğretim materyalleri ile Kanada’nın en iyi okulları arasında yer almaktadır.

Kaplan International da Kanada en iyi dil okulu unvanına sahip okullardan biridir. 80 yılık tecrübeye sahip Kaplan’ın Kanada’da Toronto ve Vancouver olmak üzere iki merkezi vardır. Toronto’da 30 yaş üstü yetişkinlere 30+ programıyla hizmet veren Kaplan, University Pathway programı ile en iyi üniversitelere geçiş imkanı sunmaktadır.

Tıpkı ILAC gibi Kanada’da kurulmuş bir dil okulu olan ILSC Toronto dil okulları arasında oldukça özel bir yere sahiptir. Deneyimli öğretmenlerinin hepsi üniversite diploması ve TESOL belgesine sahiptir. Kaliteli eğitiminin yanı sıra Türkiye’ye özel indirimler yapması sebebiyle Türk öğrenciler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

En iyi Kanada dil okulları arasında yer alan diğer bir okul ise Sprachcaffe’dir. Vancouver ve Toronto dil okullarının yanı sıra farklı şehirlerde de kaliteli eğitimi ile ön plana çıkmaktadır. Türk nüfusunun daha az olduğu bir şehirde eğitim almak isteyen kişiler için Calgary, Ottawa, Victoria ve Montreal şehirlerinde İngilizce dil eğitimi vermektedir.

Kanada Dil Okulları Fiyatları

Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biri olan Kanada’da dil eğitimi alan uluslararası öğrenci sayısı her yıl artmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri öğrencilerin yüksek kaliteli dil eğitimine daha ucuz bir şekilde erişebiliyor olmasıdır. Kanada döviz kurunun Amerika, İngiltere ve İrlanda’ya göre düşük olması sebebiyle Kanada dil okulları fiyatları oldukça ekonomiktir. Aynı zamanda Kanada’da her bütçeye uygun dil okulu ve dil eğitim programları mevcuttur.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikle okulların talep ettiği kayıt ücretini ödemeleri gerekmektedir. Geri kalan eğitim ücreti ise vize başvurusu onaylandıktan sonra yapılmaktadır. Kanada dil eğitimi ücretleri birçok farklı etkene göre değişkenlik göstermektedir. Öncelikle her dil okulu farklı fiyatlar sunmaktadır. Eğitimin kalitesi okuldan okula göre değiştiği gibi fiyatlar da buna bağlı olarak değişmektedir. İkinci bir etmen ise öğrencinin katılmak istediği program ve programın ders saatidir.

Kanada dil eğitimi ücretleri diğer ülkelerde olduğu gibi yaz ve kış dönemlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kimi okullar farklı fiyat sunmazken kimi okullarda yaz dönemi yoğun olması sebebiyle kış dönemlerine göre daha pahalı olabilmektedir.

Eğitim fiyatlarının farklılık göstermesinin diğer bir nedeni ise öğrencinin katılacağı dil eğitimi programının hafta sayısıdır. Öğrenciler 4 haftadan başlayarak diledikleri kadar hafta satın alabilmektedir. Ancak Türkiye’ye olan uzaklığı sebebiyle Kanada genellikle uzun dönem dil eğitimi alacak öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en önemli kriter okul ücretleridir. Son yıllarda dil okulu pazarındaki payını arttırabilmek amacıyla Türkiye‘de promosyonlu Kanada dil okulları fiyatları uygulanmaktadır. Bu kriterlere bağlı olarak dil eğitimi fiyatları ortalama 4 hafta 800 ile 1.500, 8 hafta 1.500 ile 3.000, 12 hafta 3.000 ile 4.200, 24 hafta 4.600 ile 7.400 ve 36 hafta 7.000 ile 10.500 Kanada Doları arasında değişkenlik göstermektedir.

Kanada Dil Okulları Konaklama ve Yaşam Masrafları

Eğitim ücretlerinin yanı sıra Kanada dil okulları konaklama ve yaşam masrafları da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından oldukça merak edilmektedir. Amerika ve İngiltere gibi alternatif ülkeler ile kıyaslandığında Kanada dil eğitimi fiyatları gibi konaklama ve yaşam masrafları da ekonomiktir.

Konaklamalar genellikle Kanada’daki dil okullarının konaklama departmanları tarafından ayarlanmaktadır. Öğrenciler kendi talepleri ve bütçeleri doğrultusunda konaklamalarını seçebilmektedir. Konaklamalar genel olarak aile yanı konaklama veya yurt konaklaması olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Aile yanı konaklamalar yurt konaklaması ile kıyaslandığında daha uygun fiyatlıdır. Öğrencilerin yanında konaklayacakları aileler devletin belirlediği kriterlere uygun olarak seçilmekte ve sıklıkla denetlenmektedir. Bu konaklama tipinde öğrenciler tek kişilik veya çift kişilik odalarda kalmakta dilerse sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti alabilmektedir. Aile yanı konaklamalar genellikle okula 35 ile 50 dakika arası uzaklıktadır. Aile yanı konaklamanın en büyük avantajı öğrencilerin ana dili İngilizce olan ailelerle İngilizce pratiği yapabilmesidir. Aynı zamanda farklı bir kültürü yakından tanıma ve deneyimleme şansına sahiptir. 

Diğer bir konaklama seçeneği ise yurt konaklamasıdır. Dil okullarının rezidans adı verilen yurt konaklamaları mevcuttur. Öğrenciler tek kişilik veya paylaşımlı odalarda kalabilmektedir. Yurtlar aile yanı konaklamaya göre okula daha yakındır ve genellikle yürüme mesafesindedir. Öğrenciler yemekli veya yemeksiz konaklama seçeneklerini tercih edebilir. Yurtta kalan öğrenciler uluslararası arkadaşlıklar edinip sosyalleşme imkanına sahiptir.

Kanada dil eğitimi fiyatları gibi konaklama fiyatları da öğrencinin eğitim alacağı şehre göre değişkenlik göstermektedir. Aile yanı konaklama ücretleri Toronto ve Vancouver’da ortalama 500 ile 900 Kanada Doları arasında değişmektedir. Yurt konaklamaları ise aile yanı konaklamaya göre daha pahalıdır. Fiyatlar yurdun konumuna konforuna göre 750 ile 2.000 Kanada Doları arasında değişkenlik göstermektedir.

Dil okuluna katılan öğrencilerin yasal çalışma izni yoktur. Dolayısıyla öğrenciler Kanada dil okulları konaklama ve yaşam masrafları için yanında yeterli cep harçlığı getirmelidir. Yaşam masrafları da öğrencilerin kaldıkları şehre ve harcama alışkanlıklarına göre değişmektedir. Öğrenciler için aylık ortalama olarak 600 ile 800 Kanada Doları cep harçlığı yeterli olmaktadır.

Kanada’da Dil Eğitim Süresi ve Avantajları

Türkiye’de İngilizce dil eğitimi birçok öğrenci için problem haline gelmektedir. Her ne kadar dilbilgisi kurallarını öğrenebilseler de dinleme ve konuşma olarak kendilerini geliştirememektedir. Türkiye’de pratik yapma şansları olmadığı için eğitim süreleri uzamaktadır. Bu da alınan dil eğitimini daha masraflı hale getirmektedir. Öğrenciler anadili İngilizce olan bir ülkede eğitim alarak doğru İngilizce ’ye daha kısa sürede sahip olma şansına sahiptir. Bu noktada ilk akla gelen ülkelerden biri Kanada’dır. Peki, Kanada’da dil eğitimi süresi ve avantajları nelerdir?

Kanada’da dil eğitimi almanın en büyük avantajı tabi ki yüksek kaliteli eğitim standartlarından faydalanmaktır. Kanada’da dil okulları sıkı bir denetim altında olup eğitim kalitesinin arttırılması için çalışmalar yapılmaktadır. Alanlarında tecrübeli öğretmenlerin hepsi üniversite diploması ve TESOL belgesine sahiptir. Öğrenciler bu kaliteli dil eğitiminin sonunda alacakları dil eğitimi sertifikası ve edindikleri yurtdışı yaşam tecrübesi ile kariyerlerinde de bir adım önce olacaklardır. Aynı zamanda öğrenciler okul dışında günlük hayatta da İngilizce pratik yapma şansına sahiptir.

Kanada dil okulları alternatif ülkelerdeki ülkelerde eğitim veren okullara göre daha ekonomiktir. Her bütçeye uygun ve eğitim programları bulunmaktadır. Ayrıca dil okulları yılın farklı dönemlerinde eğitim fiyatları üzerinde Türkiye’ye özel indirimler sunmaktadır.

Kanada’nın birçok farklı şehrinde dil eğitimi almak mümkündür. Toronto ve Vancouver’ın yanı sıra Montreal de Kanada’nın dil eğitimi merkezlerinden biridir. İki resmi dili bulunan Kanada’da Fransızca dil eğitimi almak da mümkündür. Montreal şehri bu noktada Fransızca dil eğitimi ile ön plana çıkmaktadır.

Kanada dil okulu süreleri ise öğrencilerin talepleri doğrultusunda değişmektedir. Genellikle 4 haftadan başlayan dil eğitimleri öğrencilerin mevcut dil seviyelerine göre uzamaktadır. Ancak kısa dönem öğrenci vizesi alan öğrenciler eğitimlerini maksimum 6 aya kadar uzatabilmektedir. Daha uzun süreli bir eğitim düşünen öğrencilerin 6 aydan uzun dil eğitimi satın almaları ve uzun dönem öğrenci vizesine başvurmaları tavsiye edilmektedir. Kanada dil okulları eğitimlerine her Pazartesi günü başlamak mümkündür. Bu da Kanada’da dil eğitim süresi ve avantajları düşünüldüğünde önemli bir konudur.

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni

Türk öğrencilerin merak ettiği bir başka konu ise Kanada dil okulu çalışma izni konusudur.  Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler İngilizce dil eğitimi sunan ülkeler hakkında her konuda bilgi sahibi olmak isterler. Eğitim kalitesi, program yelpazesi, eğitim fiyatları, yaşam standartları, konaklama ve yaşam masrafları gibi konuları araştırırlar. Öğrenciler aynı zamanda eğitim alacakları ülkenin yasal çalışma izni verip vermediğini bilmek isterler. Eğitim, konaklama ve yaşam masrafları ele alındığında oldukça ekonomik bir ülke olsa da Kanada dil eğitimi çalışma izni vermemektedir.

Kanada dil eğitimi çalışma izni olmasa da ülkede oldukça ılımlı bir göçmen politikası izlenmektedir. Kanada’da İngilizce dil eğimi alan öğrenciler University Pathway adı verilen İngilizce hazırlık programına katılarak istenilen seviyeye gelip üniversiteye geçiş yapabilmektedir. Dil okullarının Pathway programı adı altında birçok üniversite ve devlet kolejleriyle anlaşmaları bulunmaktadır. Öğrenciler bu programda istenilen İngilizce seviyelerini elde ettikten sonra IELTS veya TOEFL sınavlarına girmelerine gerek kalmadan lisans veya yüksek lisans başvurusu yapabilmektedir.

Kanada üniversite veya devlet kolejlerinde eğitim gören öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmaktadır. Öğrenciler eğitimleri süresince haftada 20 saat yarı zamanlı, okulların tatil dönemlerinde ise tam zamanlı yasal çalışma iznine sahiptir. Aynı zamanda öğrenciler mezun olduktan sonra aldıkları eğitimin derecesine göre Kanada’da oturma ve çalışma iznine sahip olmaktadır. Örneğin üniversitede lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerin ve 2 yıllık diploma programına katılan öğrenciler mezuniyet sonrası 3 yıllık çalışma izni elde etmektedir. 1 yıllık postgraduate diploma programına katılan öğrencilerin ise mezun olduktan sonra 1 yıl Kanada’da oturma ve çalışma izni bulunmaktadır.

Kanada dil okulu çalışma izni hakkı vermemektedir ancak göçmenliğin ilk adım olarak görülmektedir. İngilizce dil kursu sonrası eğitimine üniversite veya kolejde devam etmeyi düşünen öğrenciler için University Pathway programı bulunmaz bir fırsattır. Kanada’da bulunan birçok dil okulu sundukları pathway programı sayesinde saygın üniversite ve kolejlere geçiş hakkı tanımaktadır. Aynı zamanda bu dil okulları öğrencilere üniversite ve kolej başvuruları esnasında da yardımcı olmaktadır.

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Büyükelçiliği iki türlü vize vermektedir. Kısa süreli öğrenci vizesi ve uzun süreli öğrenci vizesi. 2 aydan kısa süren eğitimler için öğrenci vizesi alamazsınız. 2 aydan 6 aya kadar süren eğitimlerde kısa süreli öğrenci vizesi verilmektedir. 6 aydan uzun süren dil eğitimleri için ise uzun süreli Kanada vizesi verilmektedir. Kanada dil okulu vizesi başvurusu Kanada Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Kısa süreli öğrenci vizesi tek girişli olarak verilmektedir. Ülkeden çıkış yaptıktan sonra tekrar giriş yapamazsınız. Uzun süreli öğrenci vizesi ise çok girişli olarak verilmektedir. Ülkeden çıkış yaptıktan, vize süreniz dolmadıysa yeniden başvuru yapmanız gerekmez.

Kanada Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada dil okulu vizesi başvuruları 11 ile 15 gün arasında sonuçlanabilmektedir. Geçerli Amerika vizesi olanlar ya da daha önce Amerika’ya giriş çıkışı olanlar varsa başvurularınız 5 (beş) iş günü içinde sonuçlanabilmektedir. Vize sonucunun çıkma süreçlerinin normalden uzun sürmesi Kanada Büyükelçiliği’nin inisiyatifindedir.

Not: Kanada dil okulu vizesi başvuruları Pandemi süresince çok uzun sürelerde sonuçlandırılıyordu. Şu anda ise bu vize süreçleri başvuru yapıldıktan 2 -3 ay sonra sonuçlanabilmektedir.

Kanada Dil Okulu Vize Ücreti

Kanada dil okulu için vize hizmeti ve danışmanlık ücreti 100 Dolar’dır. Kanada dil okulu için güncel olan danışmanlık ve hizmet ücretlerini öğrenmek istiyorsanız ikamet ettiğiniz yere en yakın UDK Dil Kursu ofisimizi arayarak bilgi alabilir, hazırlamanız gereken evrak listesini mail olarak talep edebilirsiniz. Ayrıca Kanada vize ücretleri sayfasını ziyaret ettiğiniz takdirde diğer vize türlerine ait vize ücretleri listemize ulaşabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Vize Harcı Ne Kadar Ve Nereye Yatırılır?

Kanada dil okulu başvurularınız için ödemeniz gereken  Kanada dil okulu vize harcı ücreti 150 CAD ( Yaklaşık 125 Dolar) , başvuru merkezine ödemeniz gereken parmak izi ücreti 85 CAD (Yaklaşık 72 Dolar)’dır. 

Kanada dil okulu vizeniz onaylandığında pasaportu Kanada Büyükelçiliği’ne gönderebilmeniz için Başvuru Merkezine 467,00 TL ödeme yapılmaktadır. Ödemiş olduğunuz dekontu Kanada vize başvuru merkezine kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. Kanada Vize Başvuru merkezine gönderdiğiniz kargoda, pasaportunuzun nereye göndermelerini istiyorsanız, matbu forma yazıp, pasaportunuz ile birlikte göndermelisiniz.  

Tüm ödenen ücretler Kanada Dolar kuruna göre hesaplandığından dolar karşısındaki kur farklılıkları oluştuğunda değişebilmektedir. Gönderdiğiniz kargonun alıcı adı kısmına, Kanada Vize Başvuru Merkezi yazılmalıdır.

Kanada Dil Okulu Vize Başvuru Formu

Kanada dil okulu vize başvurusu yapabilmeniz için iki farklı formun doldurulması gerekir. Kanada dil okulu vize başvurularında ayrıca study permit formu da doldurulmalıdır. Şahsi bilgiler ve daha önce yaptığınız eğitimleriniz ile ilgili bilgiler bu forma yazılması gerekir. Formda girdiğiniz eğitim tarihleriniz ile okul kabul mektubunuzda belirttiğiniz tarihler aynı olmalıdır.

Kanada aile bilgi formu: Kanada Büyükelçiliği özellikle sizin Türkiye’deki aile bağlarınızın olup olmadığını görmek istediği için doldurulan bir formdur. Aile bilgi formunu doldururken yazdığınız tüm bilgilerin doğru olması için dikkatli doldurmanız gerekir. Harf yanlışlıklarınız olursa Kanada dil okulu vize başvurunuzun sonucu olumsuz olabilir. 

İki Formun da mutlaka bilgisayar ortamında doldurulması gerekir. Formunuzu doldururken isim, soyisim, eğitim durumunuz, pasaport bilgileriniz, ailenizde bulunan kişilerin isim ve soyisim, doğum tarihleriniz, adresleriniz, mesleki bilgileriniz ve medeni durumunuz eksiksiz girilmesi gerekir.

Kanada Dil Okulu Başvurusu İçin Gerekli Evrak Listesi

 • 35 – 45 mm boyutlarında çekilmiş, beyaz fon üzerine, güncel 4 adet fotoğraf.
 • Pasaport, kullanım tarihi geçmemiş olmalı, 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Eğer varsa önceden aldığınız vize ve pasaportların bir örneği.
 • Yatırdığınız başvuru ücretinin dekontu
 • Temsilci Kullanımı Formu
 • 17 yaşından küçükseniz, Bakıcı Deklerasyonu .
 • Kişisel bilgileri paylaşma izni formu.
 • Aile bilgilendirme formu.
 • Ortak Hukuk Birliğinin Yasal Bildirgesi 
 • Kanada dil okulları için istenen belgelerden bir diğeri de, Eğitim izni başvuru formudur.
 • 18 yaşından küçükseniz; Muvaffakatname.
 • Niyet Mektubu.
 • Evli iseniz Evlilik Cüzdanı fotokopisi.
 • Uçak biletiniz ve kalacağınız yerin bilgisi.
 • Adli Sicil Kaydı.
 • Erkek adaylardan Askerlik Durum Belgesi.
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örnegi
 • Kabul edildiğiniz dil okulu, size kabul mektubu göndermelidir. Dosyanıza fatura bilgileri ile kabul mektubunu da eklemelisiniz.
 • Harcamalarınızı karşılayacak kişiye ait son (aile gibi) son 6 aya banka dökümü.
 • Harcamalarınızı karşılayacak kişinin; mali bilgileri.
 • Sponsorluk yazısı.

Dil okulları ve Kanada öğrenci vizesi hakkında bilgi almak için UDK Dil Kursu Kanada vizesi uzmanlarına +90 (212) 970 05 63 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.