İçeriğe geç

İletişim

Kanada Multi Vize

Gerek ekonomik koşulları, yüksek yaşam standardı gerekse de doğal güzellikleri ve eğitim koşulları gibi sebepler ile günümüzün en gözde ülkelerinden birisi konumundadır Kanada. Kanada bu nedenle birçok ülkeden, gerçekleştireceğiniz seyahatler için vize istemektedir. Kanada; Siyah (diplomatik) pasaport, gri (hizmet) pasaportu, yeşil (hususi) pasaport, bordo (umuma mahsus) pasaporta sahip tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, pasaport türü fark etmeksizin Kanada vizesi istemektedir. Kanada kısa süreli ziyaretlerde dört şekilde vize vermektedir. Kanada single entry (tek girişli) vize ve Kanada multi entry (çok girişli) vize, Kanada transit vize ve süper vize.

Kanada multiple vize, Kanada ziyaretlerinizde ülkeden çıkış yaptıktan sonra, tekrar giriş yapmak istemeniz durumunda yeniden başvuru yapmanızı gerektirmeyen vize türüdür.

Kanada Multi Vize Nedir?

Peki Kanada multi vize nedir? Kanada kısa süreli ziyaretlerinizde, iki çeşit vize uygulaması bulunmaktadır. Kanada tek girişli vize, en fazla 6 aya kadar kadar geçerlidir ve ülkeden çıkış yapmanız halinde yeniden başvuru yapmanızı gerektirir. Kanada multi (multiple) vize ise, pasaport sürenize göre 10 yıla kadar geçerli olabilmektedir. Ancak Kanada multiple vize de 10 yılda aralıksız en fazla 6 ay süre ile Kanada’da kalmanıza olanak sağlar. Kanada multiple vize almanız halinde ülkeden çıkış yaptıktan sonra, vize süreniz dolmamışsa tekrardan başvuru yapmanız gerekmez.

Kanada Multiple Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada dünya çapında onayladığı vizelerin %90’ı Kanada multiple vize türüdür. Kanada multiple vize almak için gerekli koşullar sağlandığında ve evraklar eksiksiz ve düzgün tamamlandığında oldukça kolaydır. Kanada çoklu giriş vizesini standart hale getirmeye çalışmaktadır. Kanada tek girişli vizeyi ise gerekli durumlarda vermektedir.

Kanada multiple vize almak için;

 • Kanada ziyaretinizi gerçekleştirdikten sonra, geri döneceğinizi beyan etmek.
 • Seyahat amacınızın ve net anlaşılır olması.
 • Kanada’da yapacağınız harcamaları karşılayabilecek maddi yeterliliğe sahip olmak.
 • Kanada’da yaşamak ve çalışmak gibi bir amacınız olmadığını ibraz etmek.
 • Herhangi bir suç kaydınızın olmaması
 • Sağlıklı olmak
 • Geçerli bir pasaportunuzun olması gibi şartlar aranmaktadır.

Kanada Multiple Vize için Gerekli Evraklar

Kanada multiple kısa süreli gerçekleştirmek istediğiniz ziyaretlerde verilen vize türüdür. Kanada vizesi için yapılan tüm başvurulardaki evraklar mesleğe göre değişiklik göstermektedir. Yinede her başvuru sahibinden istenen ortak evraklar vardır. Kanada multiple vize için gerekli ortak evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Kanada vizesi başvuru formu: Kanada Konsolosluğunun sitesinden online olarak elde edebileceğiniz gibi vize başvuru merkezlerinden de elde edebilirsiniz. Kanada vizesi başvuru formu seyahat amacınızı net bir şekilde belirtmeli ve yalan bilgi teşkil etmemelidir.
 • Kanada aile bilgi formu: Kanada multiple vize başvurusunda istenen evraklardan birisi de Kanada aile bilgi formudur. Aile bilgilerinizin yer aldığı, sizi tanımak amacı ile oluşturulmuş standart kalıpta bir formdur.
 • Pasaport: 10 yıldan eski olmamalı, en az 2 sayfası boş olması gerekmektedir. Kanada Multiple vizesinin daha uzun süre verilmesini istiyorsanız; pasaport süresinin uzun olmasına ve yeni olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Varsa eğer geçmiş vize ve pasaportların fotokopisi.
 • 35 – 45 mm ebatında çekilmiş, güncel, beyaz arka fon üzerine çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf.
 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Uçak ve otel rezervasyonu.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

İstenen tüm belgelerin pasaport hariç fotokopisini vermelisiniz. Başvurunuzun değerlendirilmesinden sonra, belgeler iade edilmemektedir. Başvuru için güncel belge listesine ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz. Bize ulaşmanız dahilinde, size geri dönüş sağlanacak size uygun belgeler tarafınıza mail olarak gönderilecektir.

Kanada Multiple Vize Ücretleri 2022

Kanada, vize başvurularında, vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapmamaktadır. Bu nedenle başvurular da yatırdığınız harç ücretinin yanmaması adına danışmanlık hizmeti almanızı önermekteyiz. Kanada multiple vize ücreti; 100 Kanada Dolarıdır (CAD). Fakat; vize danışmanlık hizmeti almanız durumunda fiyat değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için UDK Dil Kursu sayfasına bakabilir yada güncel indirimlerden yararlanmak için ücretsiz 0 382 213 86 60 numaradan bize ulaşabilirsiniz.