İçeriğe geç

İletişim

Küba Vize İşlemleri

Küba Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Küba’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkili turizm, seyahat acenteleri aracılığıyla kabul edilmektedir. Küba vize başvurunuzu İstanbul’daki ofisimizden online olarak gerçekleştirmekteyiz. Renkli pasaport fotokopinizi firmamıza göndermeniz veya pasaportunuzla birlikte şahsen UDK Dil Kursu’ni ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Pasaportunuz elimize ulaştıktan sonra aynı gün içinde vize başvurunuzu gerçekleştirecek, Küba turistik vize kartınızı tarafınıza 1 gün sonra ileteceğiz.

İstanbul’da ikamet ediyorsanız UDK Dil Kursu’nden Küba vizenizi 1-2 iş günü içinde alabilirsiniz. Pasaportunuzla birlikte UDK Dil Kursu’ni ziyaret edebilirsiniz. Latin Amerika ülke vizeleri konusunda uzman olan temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Küba vizesi pasaporttan ayrı verilen bir belgedir. Türkiye’de yaşayan yabancılar Küba vize başvurularında İkamet Tezkerelerini de ibraz etmek durumundadırlar. Küba, T.C. vatandaşlarının vize başvurusu için yalnızca pasaport talep etmektedir. Bu sebeple pasaport Küba vize başvurularında oldukça önemlidir. Yıpranmış pasaportla yapılan Küba Vize başvuruları kabul etmemektedir. Yıpranmış pasaportla Küba turistik vize kartını alsanız bile uçuş aktarmalarında ya da Küba Cumhuriyeti sınırından geçerken ülkeye girmenize izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda Küba vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ediyoruz. Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize almak için yaptığınız  başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Küba’dan 72 saate kadar havalimanından ayrılmadan transit geçeceğiniz durumlarda Küba Konsolosluğu vize talep etmemektedir. Ancak hava limanından ayrılmak durumunda olduğunuz durumlarda Küba’da 1 günlükte olsa konaklayacağınız durumlarda vize almanız gerekecektir. Küba’da kapı vizesi veya benzeri bir vize türü uygulanmamaktadır. 

Küba Online Vize Başvurusu

Lütfen Dikkat !:  Küba’ya Amerika üzerinden seyahat edecek yolcuların Türkiye’den aldıkları Küba vizesi geçerli değildir. Amerika üzerinden Küba’ya seyahat edecek olan yolcularımız Küba vizelerini Amerika’daki Küba konsolosluk makamlarından almalıdırlar. Türkiye’den alacağınız Küba vizesi, Küba’ya doğrudan yapacağınız seyahatlerde veya Amerika dışındaki ülkelerden yapacağınız seyahatlerde geçerlidir.  

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Küba Vizesine Başvuru Yapmalı Mıdır?

Küba Devleti, T.C. Bordo pasaport sahibi kişilerin tümünü vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Fakat Küba vize başvurusu karmaşık bir prosedür değildir. Firmamız aracılığıyla vize kartınızı en kısa sürede temin edebilirsiniz.

Küba Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Küba vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Küba yabancı vatandaşlardan ayrıntılı evrak listesi isteyen ülkelerden değidir.  Seyahat dönüş tarihi sonrası 6 ay geçerliliği bulunan pasaportunuzla birlikte başvurunuzu gerçekleştireceğiz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçebilirsiniz.

Küba Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Küba Turistik Vizesi, Küba Ticari Vizesi, Küba Aile Ziyareti Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.Küba vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibat kurabilirsiniz.

UDK Dil Kursu Aracılığıyla Küba Vize Başvurusu

UDK Dil Kursu aracılığıyla Küba vizenizi almak çok kolay. UDK Dil Kursu Küba departmanımızı arayarak Küba vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Pasaportunuzun kimlik kısmının taranmış halini mail ile ilgili temsilcimize gönderdikten sonra eğer pasaportunuz seyahat etmenize engel teşkil edecek bir bilgi barındırmıyorsa 1 gün içinde Küba vizenizi hazırlıyoruz. Küba vizesi pasaporta işlenmemekle birlikte seyahat sırasında pasaportunuzun yanınızda olması ve yıpranmamış olması, özellikle kimlik bilgileriniz olduğu sayfadaki bilgilerin açık bir şekilde görünmesi ve seyahat tarihinizden sonra 6 ay geçerli olması gerekmektedir. T.C. pasaport uzatma işlemleri yurtdışında herhangi bir ülkeden yapılamadığından dolayı pasaportun geçerlilik tarihi önemlidir. Vakit kaybetmeden vize prosedürü karmaşına girmeden başvuru yapmak için hemen UDK Dil Kursu temsilcimizi arayın. Küba Konsolosluğu Küba vize uygulamasında bölge ayrımı yapmadığı için Türkiye’nin neresinde olursanız olun başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Küba Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba vizesi 1-2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Nadir olsa da Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği gerekli gördüğü durumlarda işlem süresini uzatabilmekte ve başvuru sahibini mülakata çağırabilemektedir. Küba vize başvurunuzun değerlendirilmesinin yalnızca Küba Büyükelçiliği’ne ait olduğunu hatırlatırız. Küba Konsolosluğunun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Küba seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 1 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Küba Vizesi için Hemen İletişime Geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız,  pasaportunuzu adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayabilir veya pasaportunuzla birlikte ofisimize gelerek kahvemizi içebilirsiniz.

UDK Dil Kursu Küba Vize Temsilcileri, Küba vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Küba Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Küba vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Küba vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu vize danışmanlarını telefonla arayak temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Küba vize için kart vermektedir. Bu yüzden her giriş çıkış için karta ihtiyacınız olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Küba’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 günü aşmamak koşuluyla Küba’da vizesiz kalabilmektedirler. 

UDK Dil Kursu Küba’ya yapacağınız ziyaretler için danışmanlık hizmetiyle birlikte vize başvurunuzu yapıp işlemlerinizi başarılı ve eksiksiz şekilde yürütmektedir.

Önemli Not: Küba’ya Amerika seyahati sonrası veya Amerika’dan transit gitmek isteyen yolcuların Türkiye’den aldıkları Küba vizesi geçersizdir. Kanada veya Meksika üzerinden yapılan seyahatlerde Türkiye’den aldığınız Küba vizesi geçerliliğini korumaktadır. Küba’dan önce Amerika’ya seyahat edecek yolcularımızın bu durumu dikkate almalarını tavsiye ederiz. 

daha fazla göster