İçeriğe geç

İletişim

Vize İşlemleri

Lihtenştayn Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

UDK Dil Kursu, Lihtenştayn vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  UDK Dil Kursu’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Lihtenştayn’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Lihtenştayn Vizesi

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Lihtenştayn Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Lihtenştayn Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Lihtenştayn’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Lihtenştayn Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

 

Lihtenştayn Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Lihtenştayn Turistik Vize, Lihtenştayn Ticari Vize, Lihtenştayn Aile Ziyareti Vizesi, Lihtenştayn Havaalanı Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Lihtenştayn vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibata geçin!

 

Lihtenştayn Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Lihtenştayn Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacına, seyahat masraflarını destekleyecek maddi kaynağın biçimine ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Lihtenştayn vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin!

 

Lihtenştayn Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Lihtenştayn vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Lihtenştayn seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

Lihtenştayn Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Lihtenştayn Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından bilgilendirilirsiniz.

Lihtenştayn Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

UDK Dil Kursu Lihtenştayn Vize Temsilcileri, Lihtenştayn vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Lihtenştayn Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Lihtenştayn vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. Lihtenştayn vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya vize@udk.com.tr adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Lihtenştayn vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır

 

Lihtenştayn Vize İşlemleri Hakkında

Lihtenştayn, Avrupa Birliği üyesidir ve Schengen anlaşmasına dahildir. Bu yüzden Türk vatandaşları Lihtenştayn’ya gitmek istediklerinde vize almak zorundadırlar. Sadece Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatanndaşları Schengen anlaşmasına göre her bir yıl içerisinde 90 gün aşmamak koşuluyla Lihtenştayn seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Umumi (Normal) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Lihtenştayn’ya giriş yapmaları için Lihtenştayn Vizesi almaları gerekmektedir. Lihtenştayn vizesi başvurularınızda birçok prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir.

Lihtenştayn vizesi başvurularınız için gereken evrakları eksiksiz toplayıp, Lihtenştayn başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Lihtenştayn vizesi başvurunuzu sorunsuz gerçekleştimeniz için UDK Dil Kursu ile iletişime geçebilirsiniz. UDK Dil Kursu Lihtenştayn vizesi konsunda uzmandır ve doğru evraklarla sorunusuz başvurunuzu sağlamaktadır. Lihtenştayn vizesi için gereken evrakları toplayıp UDK Dil Kursu’ne göndermeniz yeterlidir. UDK Dil Kursu sizin için Lihtenştayn başvuru formunu doğru şekilde doldurup, evraklarınızı konsolosluğun istediği gibi hazırlayıp gelmenize gerek kalmadan başvuruyu yapabilmektedir.