İçeriğe geç

İletişim

Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan Vize İşlemleri​ ve Macaristan Vizesi Başvurunuzu 3 Evrakla Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,;UDK Dil Kursu Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ve temsilcisi olan iş ortakları ile birlikte föy açılan (hizmet bedeli alınan) müşteriye doğru başvuruyu yapabilmesi, kafasına takılanları gidermesi ve yine arzu eden müşterinin kendi başvurusunu yapması için danışmanlık hizmeti verir. Başvuru öncesi redde sebep olabilecek bir sıkıntı yaşanmaması için dilekçe başvuru formu gibi belgelerin hatasız ve eksiksiz doldurulmasında yardımcı olur, gerekli evraklardan oluşan başvuru dosyasını hazırlayarak şahsi başvuru gerektirmeyen konsolosluklara veya yetkili acentelere müşteri adına teslim eder. Bunun yanı sıra şahsi başvuru isteyen konsolosluklar ve yetkili acenteler için ise müşteri randevuları alınır ve müşteriye bildirerek randevu zamanı ilgili yerde olması sağlanır.

Macaristan Vizesi İçin Gerekli Vize Evrakları

Kişisel Evraklar

  • Mesleki Evraklar
  • Finansal Evraklar

Vize evrakları başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir. Macaristan vizesi vize evraklarının detaylı güncel listesini e-mail ile almak için lütfen UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayınız. 

Turistik, ticari, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyet ve karayolu nakliyat amaçları için ‘C’ tipi Schengen vizesi maksimum 90 günlük kalışlar için verilmektedir. 90 günlük süre tüm Schengen bölgesi için geçerli olup tamamında 90 gün bazında uygulanır. Bu maksimum 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük vize onayı alınmış ise bu süre “6” ay içerisinde geçirilebilir, ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi vardır. 

Macaristan Vizesi Başvurusu

Macaristan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Macaristan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Macaristan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Macaristan Turistik Vizesi, Macaristan Ticari Vizesi, Macaristan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Macaristan Kültürel Amaçlı Vize, Macaristan Eğitim Vizesi, Macaristan Resmi Amaçlı Vize, Macaristan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gereklidir. Macaristan Vize Başvuruları, Macaristan Konsolosluğu’nun akredite ettiği Başvuru Merkezi üzerinden alınmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu, Biyometri Veri Kaydı sistemine geçmiştir. Bu sisteme göre; Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin parmaklarının izlerini ve elektronik imzalarını vermeleri; biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmaları zorunludur. Bir kereye mahsus yapılan bu uygulamayı yaptıran kişiler, pasaportlarında yer alan VIS ibaresi sayesinde, 5 yıl süre ile Biyometrik Veri beyanından muaf tutulmaktadırlar.

12 yaşın altındaki çocuklardan parmak izi alınmaz ancak biometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

Macaristan vizesi başvurularını Ankara’dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini mutlaka sunmak durumundadırlar. Seyahatin masrafları Aile bireyleri tarafından karşılanacak ise seyahat eden kişi ile bağının mutlaka kanıtlanması gerekmektedir. Masraflar eş tarafından karşılanacaksa evlilik cüzdanı yeterli olacaktır. Macaristan vize başvurusunda bulunan SSK’lı çalışanlar, 4A hizmet dökümlerini e-devlet şifresiyle barkodlu olarak almak durumundadırlar. Barkodlu olmayan hizmet dökümleri konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir.

ÖNEMLİ NOT:12 yaşın altındaki çocuklardan parmak izi alınmaz ancak biometrik fotoğraf alınır. Fiziksel olarak parmak izi vermesi imkansız olan kişilerden parmak izi alınmaz. Geçici fiziksel hasardan dolayı parmak izi veremeyen başvuru sahibi, geçici durumun ortadan kalktığı bir sonraki başvurusunda parmak izi vermek zorundadır.

UDK Dil Kursu’yle Macaristan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Macaristan seyahatiniz için vize işlemlerinizi Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Edirne, Gaziantep, Tekirdağ ve Bursa ofislerimizden gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın ofisimize ulaşıp seyahatinizle ilgili detaylı bilgi aldıktan sonra konusunda uzman UDK Dil Kursu Müşteri Temsilcilerimiz sizi Macaristan vizesi için gerekli evraklar konusunda bilgilendirecektir. Daha önceden alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz varsa şahsen gelmenize gerek olmadan standart evraklarınızı (pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf vb.) ofislerimize kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınızın kontrollerini tamamlayıp eksik belge olması durumunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Daha önceden bir Schengen ülkesi için verilmiş bir parmak iziniz yok ise Macaristan Konsolosluğu’ndan randevu alıp biyometrik veri prosedürlerinizi tamamlamanız gerekecektir. Randevunuzu şahsen almanız durumunda Macaristan Konsolosluğu ileri bir tarihe randevu verebilir. Sizin için uygun gün ve saati temsilcilerimize bildirdiğiniz takdirde sizin adınıza Macaristan Konsolosluğu’ndan en yakın tarihe randevu almaktayız. Parmak izi verme işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız adına müşteri temsilcilerimizle size eşlik etmekteyiz.

Macaristan Vize İşlemleri için vize uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.