İçeriğe geç

İletişim

Malta Dil Okulları

Yurt dışı dil eğitimi özellikle dili yaşayarak öğrenmek isteyen ve kendisini günümüz profesyonel yaşamında ileri seviyelere kadar taşımak isteyen herkesin seçimi haline gelmektedir. Üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulma aşamasında en çok yaşanılan sorun ne yazık ki yabancı dil ve özellikle İngilizce bilinmemesinden ileri gelen eksikliklerdir. Hal böyleyken yurt dışı dil eğitimi okulları önemli bir seçenek olarak ortaya çıkmaktadır.

Söz konusu İngilizce olunca dilin anavatanı İngiltere, ABD ve Kanada uzun yıllar boyunca başı çekmiş, en popüler yabancı dil eğitim kurumları bu ülkelerde kurulmuştur. Tüm dünyadan her yıl yüzbinlerce kişi bu kurumlara akın etmektedir. Ancak bu noktada birçok aday ABD ve Kanada’nın okyanus ötesi uzaklığından dolayı bu noktaları tercih etme sırasında ikinci plana bırakmaktadır. İngiltere de yakın mesafede olmasına karşın Pound kurlarının yarattığı ciddi fiyat farklarına ülkenin eğitim giderleri ve oldukça zor olan vize işlemleri de eklenince maalesef seçilmesi oldukça zor bir destinasyon haline gelmektedir.

Tam da bu noktada Malta dil öğrenimi konusunda Amerika, İngiltere ve Kanada’da dil okullarına alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Uzun yıllar boyunca İngiliz egemenliği altında olan ülkede İngilizce resmi dil statüsündedir.

Akdeniz’in ortasında irili ufaklı adacıklardan oluşan ülkenin üç büyük parçasından biri ve en büyüğü Malta, denizin ve görsel güzelliğin en yoğun görüldüğü ikinci büyük ada Gozo ve en küçük, yerleşim barındırmayan mistik güzelliğiyle göz kamaştıran Comino’dur. Malta’nın başkenti Valetta’dır ancak eğitim ve kültür başkenti St. Jullians şehridir.

Tarım ve ithalat gibi gelirlere de sahip olmayan Malta, milli gelirinin hatırı sayılır bir kısmı dil eğitim alanında yapılan ticari ve turistik yatırımlardan gelmektedir. Malta’da dil eğitimi devletin en büyük yatırım yaptığı alanların başını çekmektedir.

Malta’da geçen yıllar boyunca başta yerel ve ardından dünya çapında okullar şubeler açmaya başlamış, devlet teşviki ve artan rekabet ortamının getirdiği düşük fiyat politikası da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere cazip gelmeye başlamıştır.   

Malta dil okullarının bir diğer cazip kısmı da konaklama imkanlarının okul çevrelerinde konumlanması ve devletin dil eğitimine gelen kişilere en uygun ev ve hostellerin sunulması için gösterdiği üst düzey denetim ve kalite politikasından ileri gelmektedir. Malta’da evini dil eğitimi için gelen öğrencilere evini kiralamak isteyen kişilerin denetim ve düzenlemeleri devlet eliyle yapılır. Evlerin okula yürüme mesafesinde olması, konaklayacak olan öğrencinin eğitiminden üst düzey verim elde etmesine olanak sunması ve ülke kültürüne yakışır derecede misafirperver ve konforlu bir ortam sunması son derece önemlidir. Bir diğer önemli konu ise bu denli rekabet ortamında kaliteden ödün vermeyen eğitim anlayışını benimsemek büyük önem arz etmektedir.

Hemen hemen tüm eğitim kurumları genel, yoğun ve süper yoğun kurs seçeneklerinin yanında TOEFL, IELTS sınavlarına hazırlık, akademik yıl eğitimleri gibi seçenekleri sunmakta ve teknolojinin sunduğu tüm imkanlardan sonuna kadar faydalanan eğitim modelleri geliştirilmektedirler.

Malta dil okullarının sunduğu olanaklar ve uygun fiyat politikaları, yurtdışı dil eğitiminde Malta’yı seçilebilir kılan önemli faktörlerden biridir ve ayrıca ülkede konaklama koşulları da eğitim koşulları kadar önem arz etmektedir. Malta dil okulları çok çeşitli konaklama imkanları sunmakta ancak en önemlisi Ortadoğu ve Avrupa kültürlerini harmanlayan dokusuyla birçok farklı ülkeden gelen öğrencilere yabancılık çektirmeyen ev sahipliği ön plana çıkmaktadır.

Malta İngiliz egemenliğinin olduğu dönemde yoğun oranda Avrupa kültürünü tanımış ancak geleneksel olarak Hami Sami köklerini de hiç bırakmamıştır. Avrupa birliği ülkeleri arasında Hami Sami dilini konuşan tek ülke olan Malta’nın yerel dili olan Maltacadır. Maltaca diğer Hami Sami dillerinden Arapçaya benzerlik göstermekte ancak bununla birlikte İtalyanca ve İngilizceden de kelimeleler barındırmaktadır.

Malta İngiliz egemenliğinden çıkıp bağımsızlığını ilan ettiği 1964 yılını izleyen yıllarda çok büyük bir ivmeyle gelişme kat ederek, ilk olarak 1965 yılında Avrupa konseyine katıldıktan sonra 1 Mayıs 2004 yılında Avrupa Birliği’ne girmiş, 2007 yılından beri Schengen üye devletlerinden biri statüsündedir. Bu sebepten dolayı da Malta’da eğitim almak için gereken vize işlemleri nispeten daha kolay olmakta, öğrencilerin sahip oldukları bu vize sayesinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerine seyahat etme ve farklı kültürlerle tanışma imkanları doğmaktadır.

Ilıman ilkim kuşağında olması nedeniyle de çok fazla rağbet gören Malta, yaz mevsimlerinde dil eğitimi ve turizm amacıyla gelen yüzbinlerce kişiyi ağırlıyor, sadece Malta’nın kendine has kültürüyle değil, öğrenciler için birbirlerinin kültürlerine temas ederek zenginleşme şansı sunuyor. Hem dili konuşarak ve yaşayarak hem de kültürel temasta bulunarak İngilizce öğrenmek için her bakımdan en ideal destinasyon Malta gibi görünüyor.

Yurt dışı dil eğitimi almak isteyen kişiler için yadsınmayacak popülerlikte olan Malta, her yıl yüzbinlerce öğrenciye kendini geliştirme imkânı sunmakta ve bununla birlikte kendisini de geliştirmeye devam etmekte, eğitimde tavizsiz kalite ilkesinden asla vazgeçmemektedir.

Malta Dil Okulları/Öğrenci Vizesi Başvurusu

Malta eğitim vizesi ya da diğer bir adıyla Malta dil okulları/öğrenci vizesi başvurusu kısa süreli Schengen vize türü başvurusu olarak değerlendirilir. Son derece popüler olan ve yurt dışında kısa süreli öğrenim görmek isteyenler tarafından tercih edilen Malta dil okulları ve öğrenci vizesi 180 gün içinde en fazla 90 gün konaklamaya izin vermektedir. Daha uzun süreli (90 günden fazla) eğitim seyahatlerinde direk olarak konsolosluklara müracaat ederek D tipi yani uzun süreli vize başvurusu yapılmalıdır.

Malta’da eğitim vizesi almak isteyen kişiler diğer kısa süreli Schengen vize türlerinde olduğu gibi 10 yıldan eski olmayan bir pasaporta (yırtık/eksik sayfası bulunmayan, en az 2 boş sayfası olan) sahip olmalıdır. Malta eğitim vizesi evrakları kişinin mesleki ve sosyal statüsüne, seyahat amacına ve sürelerine göre belirlenir. Evraklar tutarlı, tam ve hatasız olacak şekilde hazırlanmalıdır. Eksik, hatalı ya da tutarsız bilgilerle yapılacak başvuruların konsolosluk tarafından reddedilme riski bulunmaktadır.

Malta’da eğitim vizesi için başvuracak kişilerin aynı zamanda daha önce yani son 5 yıl içerisinde ibraz etmedilerse yetkili başvuru merkezlerine gelerek parmak izlerini vermeleri gerekmektedir. UDK Dil Kursu ile Malta eğitim vizesi başvurularında bir danışmanımız vize randevusunda başvuru sahiplerine eşlik etmektedir. 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin yasal velilerinden imzalı olarak muvafakatname belgesi sunması gerekmektedir. Ayrıca vize başvurusu esnasında yasal velilerinden biri kişiye eşlik etmelidir.

Malta dil okulları/öğrenci vizesi başvurusu sonuçları ortalama 7-10 gün içinde alınabilmektedir. Vize kararlarında tek yetkili kurum Malta Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. UDK Dil Kursu başvurunuzun her adımında size yardımcı olarak, vize işlemlerinizi kolay ve hızlı şekilde tamamlamanızı sağlamaktadır.

Malta Dil Okulu/Öğrenci Vizesi Evrakları

Malta’ya eğitim için kısa süreli seyahat edecek başvuru sahiplerinin hazırlaması zorunlu olan Malta dil okulu/öğrenci vizesi evrakları aşağıda yer almaktadır.

 • Pasaport ve pasaport fotokopisi: Malta eğitim seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli, içinde en az 2 boş sayfası bulunan orijinal pasaport. Pasaportun ilk sayfasıyla birlikte işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi. Yabancı asıllılar için dönüşten itibaren 3 ay daha geçerli oturum izni kartı.
 • Malta vize başvuru formu: Eksiksiz, imzalı, gerçeğe uygun doldurulmuş.
 • Fotoğraf: 1 adet yeni çekilmiş renkli biyometrik fotoğraf.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gidiş-dönüş uçak bileti, otel rezervasyonu: Başvuranın adı, soyadı, otelin adres ve telefonu yer almalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası: Dönüşten itibaren 15 günü kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Hayat sigortaları kabul edilmemektedir.
 • Gelir belgeleri: Seyahat masraflarının karşılanacağını ispatlayan, son 3 aya ait güncel belgeler (Son 15 gün içinde işlem görmüş), bankadan imzalı, kaşeli hesap dökümü. Varsa ticari araç ve tapu ruhsatı.
 • Çalışanlar için iş yerinden izin belgesi: Şirket kâğıdına yazılmış onaylı işveren mektubu (sabit iş telefonu, adresi, imza sahibinin ismi ve görevi, göreve başlangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın görevi)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve maaş bordroları
 • SGK hizmet dökümü: Tüm yetişkin başvuru sahipleri (Çalışan, işi olmayan, işveren ya da emekli) ve sponsorlar için zorunludur. Sigorta hizmet dökümü SGK müdürlüklerinden veya E-devlet’ten barkodlu olarak sunulmalıdır.
 • Vize dilekçesi: Vize başvurunuz ile ilgili açıklamak istediğiniz durumları içeren Türkçe veya İngilizce yazılmış imza ve tarihli dilekçe.
 • Kabul mektubu: Malta eğitim kuruluşundan; katılım sağlanacak derslerin detaylarını, süresini ve ücretini gösteren; kurumun mührünü ve okul yöneticisinin imzasını taşıyan kabul mektubu ve ödemenin yapıldığını onaylayan makbuz.
 • Stajyerler için, Jobs Plus’taki işveren firmadan alınan, kaşeli, imzalı belge
 • Çalışanlar ve şirket sahipleri; çiftçiler, öğrenciler, çalışmayan kişiler ve reşit olmayan kişiler ve bu kişilerin sponsorları için hazırlanması gereken farklı Malta Dil Okulu/Öğrenci Vizesi evrakları da bulunmaktadır. Bu evrakları da sitemizin “Malta vize evrakları” kısmından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

UDK Dil Kursu Aracılığıyla Malta Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı merkezimizi arayınız.

UDK Dil Kursu – Malta UDK Dil Kursu departmanı çağrı merkezimizi arayarak yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacağınız evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

UDK Dil Kursu – Malta UDK Dil Kursu departmanı çağrı merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.

UDK Dil Kursu – Malta UDK Dil Kursu tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

UDK Dil Kursu – Malta UDK Dil Kursu, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

UDK Dil Kursu – Malta UDK Dil Kursu departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

UDK Dil Kursu – Malta vize departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Malta vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, konsolosluk resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.