İçeriğe geç

İletişim

Malta Vize

Malta Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Malta vizesi için gereken güncel evrak listesine ulaşmak için temsilcilerimizi arayın.&UDK Dil Kursu temsilcilerimiz Malta vize işlemlerinde size destek olmaktan mutluluk duyacaktır.

Malta Vize İstiyor mu?

Malta Devleti, T.C. umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Malta’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Malta Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Malta vize işlemeleri Malta Konsolosluğu’nun akredite ettiği aracı firmalara başvurunun yapılmasıyla işlem görür. Malta Schengen vizesi ile Schengen bölgesindeki diğer ülkelere ziyarette bulunabilirsiniz.

Malta Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan “Malta Vize İşlemleri” sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. “Malta Vize İşlemleri” alt menüsünde yer alan vize türlerine ait evraklar Malta Konsolosluğu’nun Schengen kuralları ve Malta’nın kendi vize prosedürlerine uygun şekilde belirlenmiştir. Ancak bazı durumlarda Malta Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu da vize alma sürecini uzatabilen bir unsurdur. UDK Dil Kursu Malta vize işlemlerinde profesyonel ekibiyle vize takibini prosedürlere uygun şekilde yaparak vize işlemlerinizde size yerinde tavsiyeler vererek destek olur. Ancak unutulmaması gereken bir konu vardır ki o da Malta Schengen vizesinin akıbeti konusundaki tek karar mercii Malta Konsolosluğu’dur. UDK Dil Kursu, vize başvuru merkezleri vizenin sonucuna dair karar yetkisine sahip değildir. Malta vize başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin.

Malta Schengen Vizesi Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Malta turistik vizesi, Malta ticari vizesi, Malta aile ziyareti vizesi, Malta kültür/sanat etkinlikleri vizesi, Malta tıbbi tedavi amaçlı vize, Malta Tır şoförü vizesi, Malta transit vize, Malta evlenme vizesi, Malta birlikte yaşama vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Kısa süreli vize kategorilerini UDK Dil Kursu Malta sayfamızın “Vize İşlemleri” bölümünde görebilirsiniz. Seyahat amacınız seçtiğiniz vize türüyle yakından ilgilidir. Bu nedenle örneğin aile arkadaş ziyaret için gitmeyi amaçlıyorsanız turistik vize başvurusunda bulunmanız vizenizi tehlikeye sokabilir. Doğru vize türünü belirlemek ve durumunuza uygun vize türüyle Malta vize başvurusu yapmak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Malta vizesi ortlama 7 ila 10 iş günü içinde çıkmaktadır ama bununla birlikte işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Ancak konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak, Malta seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğru olur. Ayrıca Malta Konsolosluğu’nun tatil veya başka sebeplerden kapalı olduğu tarihlerin ve ek evrak talebi gibi durumların göz önünde bulundurularak başvuru yapılması tavsiye edilir. Malta vizesinin ortalama 7 ila 10 iş günü içinde çıkması Malta Konsolosluğu’nun insiyatifindedir. Kısa süreli vizeler için geçerli olan bu zaman dilimi, D vize gibi ulusal vize kapsamına giren uygulamalarda daha uzun zamana yayılabilmektedir. Sayfamızda yer alan “Şubelerimiz” bölümünden size en yakın UDK Dil Kursu’nin iletişim bilgilerinden temsilcilerimizi arayarak ne zaman başvuru yapmanız gerektiği, konsolosluk randevu durumu yoğunluğu, güncel başvuru evrakları gibi dikkat gerektiren konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Malta Vizesi Nasıl Alınır?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Malta Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişilerin tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati UDK Dil Kursu temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. Malta vize randevunuzu alınması UDK Dil Kursu temsilcilerimizin çalışma sahası içindedir. Aşağıdaki adımları takip ederek vize işlemlerinizi kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Malta Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

  • UDK Dil Kursu Malta vize temsilcileri, Malta vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
  • Malta Schengen vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Malta vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.
  • Malta vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya e-mail adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. UDK Dil Kursu iletişim bilgilerini web sayfamızın sol menüsünde görebilirsiniz.
  • Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
  • Malta vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.