İçeriğe geç

İletişim

Mısır Konsolosluğu İstanbul

Mısır Konsolosluğu İstanbul temsilciliği ile ilgili gerekli bilgilere sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konsolosluk görev bölgesi, resmi tatil günleri, iletişim adresleri gibi bilgiler sayfamızın devamında yer almaktadır. Mısır sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımız sürece dair bilgi sahibi olarak başvuru aşamasında tarafımızdan danışmanlık desteği alabilmektedir. Mısır vizesi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek vize talebinin en doğru şekilde oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. 

Mısır vizesi konusunda uzman kadromuz ile vize@udk.com.tr e-posta adresi ve iletişim bilgilerimiz üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Konsolosluğu İstanbul 

İstanbul ve çevre illerinde ikamet etmekte olan T.C. vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni sahibi olan yabancı ülke vatandaşlarının Mısır vizesine başvuru işlemlerini İstanbul’da hizmet veren Mısır Konsolosluğuna yapmaları gerekmektedir. İstanbul’da hizmet vermekte olan Mısır temsilciliği vize işlemlerinin yanı sıra Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik, ölüm gibi işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

Mısır İstanbul Konsolosluğu Görev Bölgesi 

İstanbul’da, çevre il ve ilçelerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşları Mısır vizesi başvurularını Mısır İstanbul temsilciliğine yapabilmektedir. Başvuruların başvuru sahibi tarafından şahsen yapılması gibi bir zorunluluk söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle vize talebi oluşturma sürecinde kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak işlemlerin sizin adınıza en uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. 

Mısır Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi

Mısır seyahati için yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 10-15 iş günü olarak kabul edilmektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine denk gelen başvuruların sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilmektedir. Değerlendirme aşamasında konsolosluk yetkilileri gerek görmeleri halinde başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu nedenler sonuçlanma süresinin değişikliğe uğramasına neden olabilmektedir. 

Mısır seyahat planı ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına başvuru sürecinin doğru yönetilmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. UDK Dil Kursu Mısır vizesi temsilcilerimizden vize başvuru aşamasında danışmanlık desteği alarak işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Konsolosluk Tatil Günleri

Mısır İstanbul Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ve Mısır Arap Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvurunun değerlendirilmesi ve sonuçlanması sürecinde herhangi bir aksaklık ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. Resmi tatil günlerinde konsolosluğun hizmet vermemesi nedeniyle vize talebi değerlendirme süreci tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. 

1 Ocak Yeni Yıl
6-7 Ocak Kipti Noel 
27 Ocak Devrim Günü
23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
24-25 Nisan Kipti Paskalya
1 Mayıs İşçi Bayramı
2-4 Mayıs  Ramazan Bayramı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
30 Haziran Devrim günü
9-12 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
23 Temmuz Devrim Günü
30 Temmuz El Hicret
30 Ağustos Cumhuriyet Bayramı

Mısır Konsolosluğu İletişim

Telefon: (0212) 324 21 33
E-posta: egypt.consulate.istanbul@hotmail.com

Mısır Konsolosluğu Adres

Cevdetpaşa Cad. No:12 Bebek Beşiktaş 34330 İstanbul