İçeriğe geç

İletişim

Mısır Vize Ücreti

Mısır vize ücreti ile ilgili merak ettiklerinizi sormak ve vize başvuru işlemlerini kurumumuz desteği ile tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Mısır Vize Ücreti 

Mısır vizesine başvuru ücretleri Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte dönemsel olarak yine Mısır Konsolosluğu tarafından güncellenmektedir. Söz konusu nedenden dolayı güncel vize bedelinin başvuru işlemleri öncesinde teyit edilmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Vize ücretleri başvuru sahibinin çalışma durumuna, sahip olduğu vatandaşlığa ve seyahat detaylarına göre farklılık gösterebilmektedir. Çalışan, öğrenci, emekli kriterlere sahip olarak Mısır vizesine başvuru yapılacak olması halinde talep edilen vize bedeli farklı olabilmektedir. Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti dışında farklı bir ülkenin vatandaşlığına sahip olması da ilgili ücretin değişiklik göstermesine neden olabilmektedir. 

Başvuru şartlarına uygun olan ücret detaylarına ulaşmak için Mısır vizesi temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi uzmanlarımız ile ikamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret ederek görüşme sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Başvuru sürecinde şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaması nedeniyle vize@udk.com.tr e-posta adresi ve iletişim adreslerimizi kullanabilirsiniz. 

Mısır vizesine başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığı ile tamamlamanız halinde ilgili vize ücreti konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahilinde talep edilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle gerekli evraklar tarafımıza kargo veya kurye yolu ile ulaştırılabilmektedir. Bu durumda söz konusu hizmet bedeli başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Vize temsilcilerimiz ile vize ücretleri hakkında iletişime geçip evraklarınızı ulaştırmanız halinde başvuru seyahatinize en uygun şekilde tamamlanmakta ve kolaylıkla takibini yapabilmeniz sağlanmaktadır.

Mısır Vize Ücretleri 2022

Mısır vizesi ücretlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesinde temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir. Vize uzmanlarımız Mısır Konsolosluğu tarafından talep edilen ve seyahatinize uygunluk gösteren vize bedeli ile ilgili detaylı bilgilendirme sağlamaktadır. 

Vize Türü Vize Harcı+DanıŞmanlık Bedeli
Mısır Turistik Vize 30 Gün Kalışlı Tek Girişli 30 $ + 30 Euro* 
Ticari Vize 30 Gün Kalışlı Tek Girişli 65 $ + 30 Euro*
Ticari Vize Çok Girişli 90 $ + 30 Euro*
Evrak Tasdik İşlemi 130 $ + 30 Euro* (Sayfa Başı)

* Mısır vize ücretleri Mısır Konsolosluğu’na ödenecek ücret ve UDK Dil Kursu danışmanlık ücretlerini içermektedir. Mısır Evrak Tasdik İşlemleri için talep edilen ücret onay yapılacak olan evrakların tek sayfası için geçerlidir. 

** Muafiyet vizesi ABD, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Kıbrıs, Sırbistan, Rusya Federasyonu vatandaşlarını kapsamaktadır.

Mısır Vize Ücreti ile İlgili Bilinmesi Gerekenler 

  • Mısır vizesine başvuru işlemleri sırasında talep edilen ücret başvuru yapılan vize türüne, başvuru sahibinin çalışma durumuna, ülkeye giriş hakkına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 
  • Vize ücretleri Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve güncellenmektedir. Bu nedenle başvuru öncesinde güncel tutarın teyit edilmesi gerekmektedir. 
  • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Mısır vizesine başvuru yapacak olan yabancı ülke vatandaşları için vize harç bedeli farklılık göstermektedir. 
  • Mısır vize başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı konsolosluk tarafından reddedilmesi halinde başvuru aşamasında ödenen vize bedeli iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunun en doğru şekilde yapılması seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmaması ve maddi-manevi herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. Başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığı ile tamamlayarak tüm sürecin en doğru şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz. 

Mısır E-vizesi 

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine seyahat etmek isteyen bazı ülke vatandaşları Mısır e-vize (elektronik vize) uygulamasından faydalanabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuruları e-vize sistemi üzerinden kabul edilmemektedir. Başvuru için kurumumuz ile iletişime geçerek Mısır vize talebi oluşturma sürecini oldukça kolay ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Mısır e-vize uygulaması dahilinde yer alan ülkelere aşağıda bulunan liste üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Söz konusu ülkelerin vatandaşlığına sahip olmanız halinde kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek e-vize başvuru işlemlerinizi başlatabilir ve Mısır vize ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Arnavutluk Kanada Estonya Macaristan Kore Cumhuriyeti Malta
Yeni Zelanda Rusya İsveç Vatikan Avustralya Hırvatistan
Finlandiya İzlanda Letonya Moldova Norveç Sırbistan
İsviçre Avusturya Kıbrıs Fransa İrlanda Litvanya
Monako Polonya Slovakya Birleşik Krallık Belçika Çek Cumhuriyeti
Almanya İtalya Lüksemburg Karadağ Portekiz Slovenya
ABD Bulgaristan Danimarka Yunanistan Japonya Makedonya
Hollanda Romanya İspanya Ukrayna    

Mısır Konsolosluğu Filistin, Libya ve Suriye vatandaşlarından ikamet belgesi talep etmemektedir. İkamet tezkeresine sahip olan Suriye vatandaşları Mısır vizesi başvuru işlemlerini vize temsilcilerimiz desteği ile kolaylıkla yapabilmektedir. Suriye vatandaşları konsolosluk vize harcından muaf tutulmaktadır ve başvuruları 4 ila 5 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Mısır e-vize işlemleri, 2022 güncel vize ücretleri ile ilgili bilgi almak veya vize talebi oluşturma sürecini başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi temsilcilerimiz ile ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret ederek görüşme sağlayabilirsiniz. İşlemler sırasında şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaması nedeniyle dilerseniz iletişim ve vize@udk.com.tr e-posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.