İçeriğe geç

İletişim

Mısır Vizesi İşlemleri

Mısır Vize İşlemleri İçin Bizi Tercih Edin Başvuruyu Sizin Adınıza Yapalım!

UDK Dil Kursu Mısır Arap Cumhuriyeti Vizesi konusunda uzman olan kadromuz Mısır vize işlemleri sürecinde sizin adınıza başvuru adımlarını tamamlama konusunda gerekli danışmanlık hizmetini sağlamaktadır. Vize temsilcilerimiz 20 yılı aşkın tecrübesi ile başvuruya ilişkin evrakları en doğru şekilde bir araya getirerek başvurunun talep edildiği gerçekleştirilmesi konusunda hizmet vermektedir. Mısır vizesine başvuru işlemleri konusunda gerekli olan bilgilere sizler için hazırlamış olduğumuz sayfa üzerinden kolaylıkla öğrenebilir başvuru sürecini hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. 

Mısır vizesi işlemleri hakkında detaylı bilgi almak talep etmeniz halinde veya kurumumuz danışmanlığı ile doğrudan vize talebi oluşturma sürecini başlatmak istemeniz durumunda tarafımız ile iletişime geçebilirsiniz. Mısır vize uzmanlarımıza vize@udk.com.tr elektronik posta adresine yazarak veya iletişim bilgilerimizi kullanarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vizesi 

Mısır Arap Cumhuriyeti ülkemiz sınırları içerisinden Mısır seyahati yapmayı düşünen Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerden vize sahibi olmalarını talep etmektedir. Diplomatik Siyah Pasaport, Hususi Yeşil Pasaport ve Hizmet Gri Pasaport sahibi kişiler 90 ikamet gününü aşmayan Mısır ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 90 ikame gününden daha uzun süreli vize talep eden kişilerin Mısır Konsolosluğuna başvuruda bulunarak ilgili talepleri doğrultusunda vize almaları gerekmektedir. 

Mısır vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişilerin öncelikli olarak seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Seyahat amacına uygun olacak şekilde başvuru yapılacak olan vize türü belirlenmektedir. Mısır vize türleri aşağıda belirtildiği gibidir. 

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Öğrenci Vizesi
  • Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi 

Mısır seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte uygun olan vize türüne ait gerekli evrakların bir araya getirilmesi ile birlikte başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Kısa süreli Mısır vizesine başvurularının Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet veren yetkili temsilciliklere, uzun süreli başvuruların ise Mısır sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Göç İdarelerine yapılması gerekmektedir. 

Mısır vizesi talebi oluşturma işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde süreç boyunca temsilcilerimiz başvuru adımlarını sizin adınıza tamamlamaktadır. Gerekli belgelerin tarafımıza iletilmesi ile birlikte işlemler başlatılmakta ve sürecin takibini kolaylıkla yapabilmeniz sağlanmaktadır. 

Mısır Vizesi Başvuru İşlemleri 

Mısır vizesi başvuruları Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde hizmet veren diplomatik temsilcilikler tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Ankara’da yer alan Mısır Arap Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve İstanbul’da yer alan Mısır Arap Cumhuriyeti Konsolosluğu ile birlikte ülkemizde iki adet Mısır temsilciliği bulunmaktadır. Yetkili temsilcilikler başvuru sahiplerine randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda süreç dahilinde bulunan tüm adımlar şahsınız adına temsilcilerimiz tarafından atılmaktadır. 

Mısır vizesi başvuru işlemlerini başlatmak için seyahat amacına uygun olan vize türünün belirlenmesinin ardından ilgili vize türüne ait belgelerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. Talep edilen belgelerin eksiksiz olarak bir araya getirilmesi, bilgi ve belgelerde yanıltıcı herhangi bir bilgiye yer verilmemesi başvurunun değerlendirilmesi aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Değerlendirmeye sunulan bilgi ve belgelerde eksik veya yanlış bilgi gözlemlenmesi durumunda başvuru ret kararı ile sonuçlanabilmektedir. Konsolosluk gerek görmesi durumunda değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu durum başvuru değerlendirme süresinin tahmin edilenden uzun sürmesine ve seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmasına neden olabilir. 

Mısır vizesi uzmanlarımız başvuru dosyasının eksiksiz olarak ve talep edildiği biçimde hazırlanması konusunda gerekli danışmanlık desteğini sağlamaktadır. UDK Dil Kursu Mısır Departmanı temsilcilerimiz süreç dahilinde yaşanan her gelişmeyi takip ederek konu ile ilgili bilgi sahibi olabilmeniz konusunda destek vermektedir. Mısır vizesi talebinizin güncel bilgilere uygun ve eksiksiz olarak gerçekleştirilebilmesi için kurumumuzun sağladığı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

Mısır Vize İşlemleri Gerekli Evrakları 

Mısır’a seyahat planı olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne bağlı olarak değişmektedir. Talep edilen evraklar başvuru yapılan vize türünün yanı sıra seyahat detaylarına ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre de farklılık gösterebilmektedir. Mısır vizesine başvuru sürecinde başvuru sahibi kişinin ibraz edeceği evraklar ile birlikte seyahat amacını kanıtlaması gerekmektedir. 

Başvuru sırasında ibraz edilen tüm belgelerin eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmış olması konsolosluk değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Evraklar arasında eksiklik olması tarafınızdan ek evrak talep edilmesine neden olabilmektedir. Söz konusu durumda ek evrak teslim etmek değerlendirme işleminin tahmin ettiğinizden uzun sürmesine ve planladığınız seyahatin aksamasına neden olabilmektedir. Başvurunuz aynı nedenle olumsuz olarak sonuçlandırılabilmektedir. Bu nedenle tüm bilgi ve belgelerin gerçeğe uygunluk gösterecek şekilde sunulması seyahat planı ile ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması açısından oldukça önemli adımlar arasında yer almaktadır. 

Mısır’a yapacağınız seyahat için sahip olmanız gereken vize türüne ait gerekli evrakların güncel listesine tarafımız ile iletişime geçerek kolayca ulaşabilirsiniz. Temsilcilerimiz gerekli belgelerin talep edildiği şekilde bir araya getirilmesi konusunda tarafınıza yardımcı olarak başvuru dosyasının uygun biçimde oluşturulmasını sağlamaktadır. 

Mısır vizesi için gerekli evraklar sayfamız üzerinden konuya dair detaylı bilgiye ulaşabilecek olduğunuzu hatırlatırız. Başvuru işlemleri ile ilgili ayrıca merak ettiklerinizi sormak veya vize talebi oluşturma sürecini doğrudan tarafımız desteği ile başlatmak için iletişim bilgilerimizi ya da vize@udk.com.tr e-posta adresimizi kullanarak temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vizesi Başvuru Süresi 

Mısır vizesine başvuru işlemlerinin seyahat planının 2 ay kadar öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir. Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri veya tarafınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda başvuru sonuçlanma süresi tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı başvurunun reddedilmesi ihtimaline karşı tekrardan başvuru yapabilecek süreye sahip olmak seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır vizesine başvuruda bulunan 45 yaş altı kişilerin başvuruları ortalama 2 ay içerisinde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır. Başvuru sahibinin 45 yaş üzerinde olması durumunda vize talebi ortalama 8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sahip olunan kriterlerin göz önünde bulundurulması ile birlikte tavsiye edilen başvuru süresinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Mısır vize işlemleri için kurumumuzu tercih ederek başvuru sürecinde yer alan adımların tümünün şahsınız adına en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Süreç boyunca temsilcilerimiz ile iletişimde kalarak işlemlerin takibini yapabilirsiniz. Ayrıca karmaşık vize prosedürünün şahsınız adına oldukça kolay ve rahat biçimde sona ermesine neden olabilirsiniz. Mısır vizesi için bizimle iletişime geçin, sizin adınıza en uygun başvuruyu yapalım!