İçeriğe geç

İletişim

Nijerya Vize

UDK Dil Kursu Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir.  Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Nijerya Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir veya vize@udk.com.tr e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz.

Nijerya Vizesi

Nijerya’ya seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Umama Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (Gri) ve Hususi Pasaport (Yeşil) hamillerinin tamamı vizeye tabidir. Sadece Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftırlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Nijerya kapı vizesi uygulaması olmadığı için Nijerya seyahati yapmak isteyen kişiler, Nijerya Ankara Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümünden Nijerya vizesi almak zorundadırlar. Nijerya vizesi almak isteyenler, Nijerya Konsolosluğu tarafından istenen bütün koşullara sahip olmalı ve istenen tüm belgeleri eksiksiz olarak Nijerya Büyükelçiliği konsolosluk vize bölümüne sunmalıdırlar.

Nijerya Büyükelçiliği vize bölümü, Nijerya vizesi için tüm şartlara uyan ve belgelerini eksiksiz hazırlayan kişilerin, aşağıdaki vize kategorilerinden birini seçmeleri durumunda vize başvurularını kabul eder. Nijerya vizesi için pasaportun planlanan Nijerya seyahati sonrası başvurulan vize türüne göre en az 6 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Nijerya makamları eski tip pasaportlarla yapılan vize başvurularını geri çevirmektedir. Pasaportun yıpranmış veya yırtık olmaması da önemli olmaktadır. Hasar görmüş pasaportlarla yapılan vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanma ihtimali çok düşük olmaktadır. Hasar görmüş pasaportla yaptığınız ya da yapacağınız Nijerya vize başvurunuz kabul edilse ve vizenizi alsanız bile sınırdan geri çevrilmeniz çok büyük bir olasılıktır. Ayrıca, Nijerya vize başvurusu için eksik ya da yanlış bilgi içeren evraklar vermeniz durumunda da vize başvurunuz ret olarak sonuçlanabilmektedir.

Vize alamamanız veya sınırdan geri çevrilmeniz durumunda ülkeye girişiniz gerçekleşemeyip bir sonraki vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebi açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı ve/veya sözlü bir açıklama yapmaktadır. Bu durumla hiç karşılaşmamak, en doğru ve düzgün vize başvurusu için güvenilir ve tecrübeli kadrosuyla UDK Dil Kursu şubelerimiz size Nijerya vizesine dair her türlü danışmanlığı yapmaktan memnuniyet duyar. Nijerya vize başvuruları için belirlenmiş vize kategorileri aşağıdaki gibidir;

  • Nijerya Turistik Vize
  • Nijerya Ticari Vize
  • Nijerya Çalışma Vizesi

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye’de bulunan Nijerya temsilciliklerine başvurmaları gerekmektedir. Nijerya vizesi başvuruları sadece Ankara’dan yapılmaktadır. Nijerya Konsolosluğu vize bölümü, Nijerya vizesi başvurularını başvuru sahiplerinin kendisinden veya Nijerya vizesi hizmeti sunan yetkili acentelerden kabul eder. Yetkili acenteler aracılığı ile Nijerya vizesi almak isteyen kişilerin başvuruya bizzat gelmelerine gerek yoktur. Nijerya vize başvurusu acente aracılığıyla kabul edilir ve vize işlemleri sonucunda pasaport acente temsilcisine teslim edilir. UDK Dil Kursu Nijerya vize başvurusunda yetkili danışmanlık firmasıdır.

Konsolosluğa gitmeye gerek kalmadan, UDK Dil Kursu’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Antalya ve Gaziantep’te şubelerine Nijerya vizesi için gerekli olan evraklarıkendiniz gelerek ya da kargo veya kurye aracılığıyla göndererek Nijerya vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Nijerya vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin, Nijerya Konsolosluğu tarafından istenen Nijerya vizesi başvuru formunu eksiksiz ve hatasız olarak doldurmaları gerekmektedir. Nijerya vizesi başvuru formu ile birlikte vize kategorisine göre farklılık gösteren evrakları, Nijerya Büyükelçiliği vize bölümüne sunan kişilerin vize başvuruları kabul edilir.  

Nijerya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar 

Nijerya vize başvurusu yapabilmek için Nijerya Büyükelçiliği tarafından belirtilen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Evraklar, başvuru kategorinize ve çalışma durumunuza göre değişiklik gösterir. Sol menüde yer alan Nijerya ticari vize, Nijerya turistik vize, Nijerya çalışma vizesi linklerini kullanarak, size uygun evrak listesine ulaşabilirsiniz.Nijerya makamlarının vize başvurusu için istediği kimi belgeler ise bütün vize türleri için geçerli olmaktadır. Bu belgeler vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, pasaport, biyometrik fotoğraf ve davet karşılığı gidilmesi planlanan bütün seyahatlerde davetiye olmaktadır.

Başvurmak istediğiniz Nijerya vizesi ilgili evraklar hakkında bilgi için web sitemizin vize türlerine özel olarak hazırlanmış sayfalarını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca, UDK Dil Kursu temsilcilerimizi ziyaret ederek veya e-mail ya da telefon aracılığıyla iletişime geçerek de Nijerya vize türleri için gerekli evraklar hakkında daha detaylı bilgi almanız da mümkündür. UDK Dil Kursu temsilcilerimizin tavsiyeleri doğrultulusunda evraklarınızı hazırlayıp UDK Dil Kursu aracılığıyla Nijerya vizesi için başvuruda bulunmanız durumunda başvurularınız daha sağlıklı olup vize alma şansınız artacaktır.

Nijerya Konsolosluğu’nun vize işlemleri sırasında ek belge talebinde bulunması durumunda ise temsilcilerimiz sizinle iletişime geçerek tecrübeleri ve çabalarıyla size yardımcı olacaklardır. UDK Dil Kursu araçlığıyla yapılan başvurularda temsilcilerimiz gereken belgelerin tam, doğru ve daha kolay bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olarak böyle durumlarla karşılaşmamanız için size destek olmaktadır. Talep ettiğiniz Nijerya vizesi için daha sağlam bir şekilde başvuru gerçekleştirebilmek için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle hemen iletişime geçiniz.

Nijerya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Nijerya vize başvurusunda, kategori farklılığı göstermeksizin randevu alınması şarttır. Nijerya vize randevusu alınmaması durumunda Nijerya Büyükelçiliği tarafından vize başvurusu kabul edilmemektedir. Nijerya vize randevusu alındıktan sonra, pasaport ve Nijerya Konsolosluğu vize bölümü tarafından istenilen evraklarıyla birlikte Nijerya vize başvurusu yapılabilir. Nijerya vizesi, başvuru tarihini takiben, Nijerya Büyükelçiliği’ nin yoğunluk durumuna göre 5-7 gün arasında sonuçlandırılmaktadır.

Nijerya Vize Ücreti

2022 Nijerya Vize ücreti hakkında güncel fiyat bilgisi için UDK Dil Kursu vize danışmanlarımız ile iletişime geçiniz. Nijerya vize başvurusu ücreti, vize başvurusunun olumsuz sonuçlandığı durumlarda iade edilmemektedir.