İçeriğe geç

İletişim

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda’da kısa süreli ya da uzun süreli eğitim almak isteyen kişiler, durumlarına uygun Yeni Zelanda öğrenci vizesi için başvuru yapabilirler. Başvurunuzu gerçekleştirebilmeleri için Yeni Zelanda’da eğitim alacağınız süre içinde maddi olarak kendinizi destekleyebileceğiniz kaynaklara sahip olduğunuzu ve eğitim ücretini ödediğinizi kanıtlamanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi Çeşitleri 

 • Yeni Zelanda Çocuk Öğrenci Vizesi
 • Yeni Zelanda Değişim Programı Öğrenci Vizesi
 • Yeni Zelanda Ücretli Eğitim Öğrenci Vizesi
 • Yeni Zelanda Devlet Destekli Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi ile Yapabildikleriniz

 • Eğitiminizin süresine bağlı olarak Yeni Zelanda’da kalabilir,
 • Eğitim görebilir,
 • Vize türünüze bağlı olarak belli saatlerde çalışabilir
 • Vize başvurunuza eşinizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz 19 yaşın altındaki çocuklarınızı ekleyebilirsiniz.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi başvurunuzu UDK Dil Kursu deneyimi ve alanında uzman danışmanlarımız aracılığı ile gerçekleştirmek için Yeni Zelanda vize uzmanlarını arayabilir ya da vize@udk.com.tr e-posta adresinden danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi için yaptığınız başvuru Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından kabul edilse dahi bu Yeni Zelanda’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Geçerli Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi ile Yeni Zelanda’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak aşağıdaki durumlarda sınır görevlileri tarafından ülkeye girişiniz reddedilebilir:

 • Göçmenlik yetkililerinin aradığı karakter şartlarına uymuyorsanız
 • Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi aldıktan sonra vizenizin koşullarını sağlayabilen durumunuzda değişiklik olduysa
 • Parmak izi ya da iris taraması istendiği halde buna izin vermiyorsanız
 • Seyahatiniz boyunca kendinizi destekleyeceğiniz maddi varlıklarınızı ve sponsorunuz varsa sponsorunuzun maddi varlıklarını kanıtlayamıyorsanız

Yeni Zelanda’ya Girişinizde Sınır Yetkilileri Tarafından Aranan Nitelikler

 • Geçerli bir pasaporta ya da seyahat belgesine sahip olmanız gerekmektedir.
 • Yeni Zelanda’ya seyahat edebilmenizi sağlayan geçerli bir Yeni Zelanda vizenizin olması gerekmektedir.
 • Yeni Zelanda’dan başka bir ülkeye geçecekseniz, seyahat edeceğiniz ülkeye giriş yapabileceğinize dair vize ve seyahat bileti gibi kanıtlara sahip olmalısınız.
 • Yeni Zelanda seyahatiniz boyunca maddi olarak kendinizi destekleyebileceğinizi kanıtlayan varlıklara sahip olduğunuzu gösterebilmelisiniz.
 • İstendiği takdirde sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılayabilmelisiniz.
 • Sorulduğu takdirde Yeni Zelanda’yı neden ziyaret ettiğinizi doğru olarak söylemelisiniz.

Yeni Zelanda Çocuk Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda çalışma ve öğrenci vizesi sahipleri, Yeni Zelanda’da eğitim görürken ya da çalışırken bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının Yeni Zelanda’da okula devam edebilmeleri için Yeni Zelanda Çocuk Öğrenci Vizesi almaları gerekmektedir. Yeni Zelanda Çocuk Öğrenci Vizesine sahip olan çocuklar tıpkı Yeni Zelandalı çocuklar gibi herhangi bir okul harcı ödemeden yerel okullara devam edebilirler. Bu vizenin süresi çocuğun anne ya da babasının sahip olduğu Yeni Zelanda vizesinin süresine bağlı olarak belirlenmektedir. Yalnızca 19 yaş ve altındaki çocuklar başvurabilmektedir. Yalnızca Yeni Zelanda çalışma vizesi sahiplerinin, Yeni Zelanda Değişim Programı Öğrenci Vizesi sahiplerinin, Yeni Zelanda’daki bir üniversitede doktora programına kayıtlı olan kişilerin bakmakla yükümlü olduğu bağımlı çocukları bu vizeden yararlanabilmektedir. Asıl Yeni Zelanda vizesi sahiplerinin çocuklarını maddi olarak destekleyebileceklerine dair finansal varlıklarının bulunduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. Yeni Zelanda Çocuk Öğrenci Vizesi sahibi 16 yaşından büyük çocuklar okul yılı boyunca haftada 20 saat yarı zamanlı, yılbaşı ve noel gibi tatil dönemlerinde ise tam gün çalışabilirler. 18 yaşından küçük çocukların çalışabilmesi için okullarından ve ebeveynlerinden ya da yasal vasilerinden izin almaları gerekmektedir. 18 yaşından büyüklerin yaz tatillerinde çalışmasına izin verilmemektedir.

Yeni Zelanda Değişim Programı Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda’daki bir eğitim kurumu tarafından onaylı bir öğrenci değişim programı kapsamında kabul edildiyseniz Yeni Zelanda’da tam zamanlı olarak eğitim alabilirsiniz. Böylece Yeni Zelanda’daki yüksek kaliteli eğitim standartlarından yararlanabilir ve uluslararası alanda kabul gören niteliklere sahip olabilirsiniz. Yeni Zelanda Değişim Programı Vizesi, değişim programının süresine bağlı olarak 4 yıla kadar verilebilmektedir. Bu vize ile yaşınıza ve eğitim programınızın süresine bağlı olarak haftada 20 saat yarı zamanlı, tatillerde ise tam zamanlı çalışabilirsiniz. 18 yaşından küçüklerin çalışabilmesi için anne – baba ya da yasal temsilcisinden izin alması gerekmektedir. Vizeniz değişim programınızın bittiği tarihe kadar geçerli olacaktır. Bu tarihten sonra Yeni Zelanda’da kalmak ve tatil yapmak istiyorsanız 3 aylık Yeni Zelanda turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yeni Zelanda Ücretli Eğitim Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda’da tam zamanlı bir eğitim almak için Yeni Zelanda ücretli eğitim öğrenci vizesine başvurabilirsiniz. Bunun için Yeni Zelanda’da onaylanmış bir eğitim sağlayıcısına kaydınızı yaptırmış olmanız ve eğitiminizin tüm masraflarını ödemiş olmanız gerekmektedir. Yeni Zelanda ücretli eğitim öğrenci vizesi ile Yeni Zelanda’da 4 yıla kadar eğitim alabilirsiniz. Eğitim alabileceğiniz okullar yükseköğrenim ve İngilizce dil eğitimi veren kurumlar olabilir. Bu vize sahipleri, koşulları sağlandığı takdirde eş ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarını da Yeni Zelanda’ya götürebilirler. Eğitiminiz süresince maddi olarak kendinizi destekleyeceğiniz paranızın Yeni Zelanda’da bulunması gerekmektedir. Eğer bir sponsorunuz varsa, eğitiminiz boyunca tüm gereksinimlerinizi karşılamalı ve ayrıca Yeni Zelanda’dan ayrılmanız gerekirse tüm masraflarınızı karşılamalıdır. Yeni Zelanda ücretli eğitim vizesi sahipleri, eğitimlerinin başladığı tarihten vizelerinin bitiş tarihlerine kadar geçerli olacak şekilde seyahat ve sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Bu vize ile okul yılı boyunca haftada 20 saat yarı zamanlı, yılbaşı ve noel gibi tatil dönemlerinde ise tam gün çalışabilirsiniz.

Yeni Zelanda Devlet Destekli Öğrenci Vizesi

Devlet destekli bir kredi ya da burs ile Yeni Zelanda’da 3 aydan daha uzun ve 4 yıla kadar tam zamanlı olarak eğitim görebilirsiniz. Yeni Zelanda Devlet Destekli Öğrenci vizesine başvurabilmeniz için öğrenim ücretlerinizin alacağınız kredi ya da burs ile ödeneceğine dair kanıtlar sunmanız gerekmektedir. Tam zamanlı olarak eğitim alabileceğiniz okullar yükseköğrenim ve İngilizce dil eğitimi veren kurumlar olabilir. Bu vize ile okul yılı boyunca haftada 20 saat yarı zamanlı, yılbaşı ve noel gibi tatil dönemlerinde ise tam gün çalışabilirsiniz. 16 yaşından küçüklerin çalışmasına izin verilmemektedir. 18 yaşından büyükseniz kendi başınıza Yeni Zelanda’ya giderek yaşayabilirsiniz, küçükler ise anne – baba ya da yasal temsilcileri ile Yeni Zelanda’ya gitmek ve yaşamak zorundadır. Anne – baba ya da yasal temsilci öğrenciyi Yeni Zelanda’da bırakarak ülkeden ayrılamaz. Yeni Zelanda Devlet Destekli Öğrenci Vizesi sahipleri koşulları sağlandığı takdirde eş ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarını da Yeni Zelanda’ya götürebilirler. Ayrıca eğitimlerinin başladığı tarihten vizelerinin bitiş tarihlerine kadar geçerli olacak şekilde sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.

Yeni Zelanda öğrenci vizesi için başvurabileceğiniz en erken tarih eğitiminizin başlayacağı tarihten 90 gün öncesidir. Eğitiminizin başlangıç tarihine 90 günden daha uzun bir süre varsa ve vize başvurusunda bulunursanız Yeni Zelanda Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecektir. Bununla birlikte başvuru yaptığınız tarih ile eğitiminizin başlangıç tarihi arasında çok kısa bir zaman olmamasına da dikkat ediniz. Eğitiminizin başlangıç tarihine az bir zaman kala yaptığınız Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı olarak geç sonuçlanabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.
Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurusunda bulunmadan önce kalacağınız yer ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırmış olmanız ve başvuracağınız öğrenci vizesi türüne göre eğitim ücretlerinizin ödenmiş olması gerekmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvuru evrakları arasında rezervasyon belgeleri ile eğitim ücretinin ödendiğine dair kanıtları görmek istemektedir. Uçak rezervasyonlarınızı dilerseniz ön rezervasyon şeklinde satın almadan yapabilirsiniz. Dilerseniz uçak biletinizi satın da alabilirsiniz. Eğitim ücretlerinizin, kalacağınız yerin ücretlerinin ödenmiş olmaması ve uçak biletlerinizin rezervasyonunun yapılmış olmaması durumunda Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından vize başvurunuz kabul edilmeyebilecektir.

Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurusu için hazırlamanız gereken tüm belgeler İngilizce olmalıdır. İngilizce olmayan belgelerinizin onaylı İngilizce çevirileri yaptırılarak Yeni Zelanda Konsolosluğu’na o şekilde sunulmalıdır.

Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurularınız yapıldıktan sonra başvuru işlemleri arasında konsolosluk mülakatı, parmak izi ya da biyometrik fotoğraf randevusu aşamaları bulunmamaktadır. Başvuru işlem ve şekilleri Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun takdirindedir ve Yeni Zelanda Konsolosluğu’na bağlı olarak her zaman değişiklik gösterebilir.

Yeni Zelanda öğrenci vizesi başvurunuz için gerekli tüm evrakları hazırladıktan sonra başvurunuz online olarak yapılacak ve başvuru formlarıyla birlikte diğer istenen evraklar Yeni Zelanda Konsolosluğu’na teslim edilecektir. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz bir karar verme süreci yaklaşık 20 iş günü sürmektedir. Bazı başvurular için bu süre 60 güne kadar çıkmaktadır.

Yeni Zelanda Vizesi Hakkında Bazı Önemli Bilgiler

 • Yeni Zelanda vizesi başvurusu yapmak için gerekli tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamış olmanız Yeni Zelanda vizenizin konsolosluk tarafından kesin olarak verileceği anlamına gelmemektedir. Vize başvurunuzu değerlendirme ve olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırma yetkisi yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.
 • Web sitemizin ilgili sayfalarında bulabileceğiniz Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından talep edilen evrak listelerinden oluşmaktadır. Yeni Zelanda Konsolosluğu bu evraklar haricinde sizden başka evrak talebinde bulunabilir ya da bizzat ulaşarak ek bilgi isteyebilir.
 • Başvuru için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru olarak hazırladıktan sonra kargo ya da kurye yoluyla UDK Dil Kursu temsilcilerimize ulaştırabilirsiniz. Başvuru işlemlerinize ancak evraklarınız teslim alındıktan sonra başlanabilecektir.
 • Vize başvurunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından incelenecek ve değerlendirme aşamasından sonra onaylanırsa tarafınıza elektronik ortamda gönderilecektir. Yeni Zelanda’ya seyahat etmeden önce vizenizden bir çıktı almanız ve bu çıktıyı geçerli pasaportunuz ya da seyahat belgenizle birlikte yanınızda taşımanız gerekecektir.