İçeriğe geç

İletişim

Amerika P Vizesi

Amerika P vizesi için başvuru sahibi Amerika’ya bireysel veya bir grup olarak, benzersiz, geleneksel, etnik veya kültürel bir müzik, tiyatral ya da sanatsal performansının tanıtımını geliştirme, yorumlama, koçluk etme veya öğretme amacıyla gidiyor olmalıdır. Ek olarak, başvuru sahibi Amerika’ya sanat şeklini tanıtmayı veya geliştirmeyi olumlu yönde etkileyecek bir kültürel etkinliğe veya etkinliklere katılmak üzere geliyor olabilir. Programın ticari veya ticari olmayan bir yapıya sahip olması önemli değildir.

P-1A Amerika Vizesi (Profesyonel veya Amatör Sporcular)

Bu vize türüne atlet veya spor grubunun üyesi olarak Amerika’da gerçekleşecek belirli bir spor etkinliği ya da yarışmada performans sergileyecek olan kişiler başvurmalıdır. Uluslararası düzeyde kabul görmüş ve sürdürülebilir bir performans seviyesi gerektirir. Amerika P-1 vizesine atlet veya spor grubunun üyesini desteklemek için yanında olması gereken antrenörler de başvurabilir.

Uluslararası düzeyde tanınan bir performans seviyesinde, bireysel ya da bir ekibin üyesi olarak belirli bir atletizm, spor yarışmasına katılmak için Amerika’ya gitmek isteyen atletlerin, sporcuların başvurması gereken vize türüdür.

Bireysel atletler, sporcular etkinlik, yarışma veya performanslarını tamamlamak için 1 yıl veya 5 yıl boyunca Amerika’da kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 5 yıl daha uzatılabilir.

P-1B Amerika Vizesi (Uluslararası Kabul Görmüş Eğlence Grubu)

Uluslararası alanda süregelen ve önemli bir süre boyunca üstün nitelikli ve tanınan bir eğlence grubunun üyesi olarak Amerika’ya gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür.

Amerika P Vizesi Bir eğlence grubunun üyesi olarak Amerika’ya giden kişiler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için P-1B Amerika Vizesi ile 1 yıl boyunca Amerika’da kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 1 yıl daha uzatılabilir.

P-2 Amerika Vizesi (Bireysel İcracı veya Karşılıklı Değişim Programı Kapsamında Performans Göstermek İçin Giren Bir Grubun Parçası)

Amerika P-2 (Sanatçı veya Şovmen, eğlence sektörü çalışanı) vizesi, Amerika’daki bir kuruluş ile başka bir ülkedeki bir kuruluş arasındaki karşılıklı değişim programı kapsamında Amerika’da sergilenecek bir performans için başvuru yapacakları vize türüdür. Sanatçı veya Şovmenin hizmetinde çalışan yardımcıları da bu vizeye başvurabilirler. Bu kişiler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 1 yıl boyunca Amerika’da kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 1 yıl daha uzatılabilir.

P-3 Amerika Vizesi (Kültürel Bir Gösterinin Parçası Olarak Sanatçı veya Grup)

Amerika’da gerçekleşecek olan kültürel, geleneksel, folklorik bir etkinlikte veya müzikal ve tiyatro gibi sanatsal bir performansta öğretmenlik/koçluk yapacak olan kişilerin başvurması gereken bir vizedir. Başvuranla birlikte çalışan yardımcılar ve kişiyi desteklemek için gerekli hizmetleri veren kişiler de Amerika P-3 vizesine başvurabilir. Bu kişiler etkinlik, yarışma veya performansı tamamlamak için 1 yıl boyunca Amerika’da kalabilirler. Bu süre etkinlik, yarışma veya performans devam ediyorsa en fazla 1 yıl daha uzatılabilir.

Eş ve Çocuklar

Amerika P vizesi sahibi kişinin eşi ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çocukları P4 vizesine başvurabilirler. Bu kişiler Amerika’da çalışamazlar ancak eğitim görebilirler.

P Amerika (Sporcular, Atletler, Eğlence Grupları, Sanatçılar) vizesine başvurmak için Amerika uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak ve başvurunuz sonucunda Amerikan Konsolosluğu’ndan ret cevabı almamanız için alanlarında profesyonel Amerika vize uzmanlarımıza danışabilir ve hızlı bir şekilde vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Lütfen iletişim numaralarımızdan veya vize@udk.com.tr adresinden e-posta yoluyla ulaşınız.

Eğlence grupları, Sanatçılar, Sporcular Geçici Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi (Yabancı uyruklu kişiler başvuruda Ulusal kimlik kartlarının fotokopisini sunması gerekir.)
 • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalı, varsa eski pasaportlarını da sunmalıdır.)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (50X50 mm boyutlarında, güncel, arka fon beyaz) 
 • Amerika vize başvuru formu- DS 160 Formu (Online, İngilizce doldurulacak)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Adres, aile, anne ve baba bilgilerini içermelidir.)
 • Şahsi vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben yazılmalı, seyahat boyunca tüm masrafların kendisi tarafından karşılayacağı belirtilmelidir.)
 • I-129 Dilekçesi ( (Gelecekteki işveren veya temsilci tarafından doldurulur)
 • Şahsi vadesiz Banka hesap dökümü (En az 16.000TL bakiyeli, Son 3 aylık, kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza atan banka yetkilisinin imza sirküleri fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır)
 • Başvuru yapan kişi sporcu ise sporcu lisansı

Amerika Vize Başvurusu Hakkında Önemli Notlar

 • Amerika vizesi başvurularınız hakkında verilecek kararlar, Amerika Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır.
 • Amerika vize başvurunuzu UDK Dil Kursu aracılığıyla yaptığınız takdirde, evraklarınız bize ulaştıktan 1 gün sonra randevunuz kesinleşecektir.
 • Amerikan Konsolosluğu iş yoğunluğuna bağlı olarak ileri tarihlere randevu verebilmektedir. Bu yüzden seyahatinize 1 ay kala vize işlemlerinize başlamanızı tavsiye ederiz. (Yaşanılan salgın ya da politik sebeplerden dolayı randevu alma ve vize alma süreleri uzayabilmektedir.)
 • Amerika vize başvuru işlemleri sırasında başvuru sahibinden dijital parmak izi alınmakta ve mülakat yapılmaktadır.
 • 14 yaş ve üstü Konsolosluğa şahsen gelmesi gerekmektedir. Mülakat ve dijital parmak izi vermek için randevuya gittiğinizde vize operasyon sorumlumuz size asistanlık edecektir.
 • Amerika Konsolosluğu, gerek duyması halinde başvuru sahibini yeni bir mülakata çağırabilir ve ek evrak talebinde bulunabilir.
 • Amerika vizeniz olumlu sonuçlanırsa vizeniz basılmış olarak pasaportunuzu 3 iş günü içinde; İstanbul’daki Başkonsolosluktan başvuru yapanlar LEVENT PTT Merkezinden, Ankara’daki Büyükelçilikten başvuru yapanlar ÇANKAYA PTT Merkezinden alabilirler. Size en yakın PTT Merkezinden pasaportunuzu almak istiyorsanız 51 Türk Lirası, bulunduğunuz ofise ya da eve gelmesini istiyorsanız 60 Türk Lirası ekstra ödeme yapmanız gerekir.
 • Amerika vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz.
 • Amerika vizesi ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizle ilgili UDK Dil Kursu temsilcilerimizle telefon ve e-mail ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika P Vizesi başvurusu için vize uzmanlarımızdan danışmanlık alabilirsiniz. 0 382 213 86 60