İçeriğe geç

İletişim

Konsolosluk

Pakistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Pakistan vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Pakistan vizesi güncel evraklarına ulaşmak için UDK Dil Kursu ofislerimizi arayın. UDK Dil Kursu ofislerimiz Pakistan vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Pakistan vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin

Türkiye Cumhuriyeti Karaçi Konsolosluğu

Türkiye Karaçi Konsolosluğu Türkiye vize işlemleri olmak üzere diğer izinleri de yasal olarak düzenleme gibi işlemleri de yapan resmi bir kurumdur. Türkiye Karaçi Konsolosluğunda vize işlemlerinizi yapacaksanız öncelikle randevu alıp gitmeniz gerekir. Türkiye Konsolosluğu pasaport sahibi olmayan başvuru sahiplerinin vize işlemlerini gerçekleştirmez.

Türkiye Cumhuriyeti Genel Konsolosluğu, 29-A, Khayaban-e-Hafiz Phase V, Defence Housing Authority Karachi – Sindh – Pakistan adresinde bulunur. Konsolosluğun genel olarak sorumlu olduğu bölge İslamabad ve Rawalpindi hariç tüm Pakistan içindir. Konsolosluk çalışma saatleri 09:30 ile 17:00 arasındadır ve başvuru kabul saatleri ise 09:00 ile 12:300 arasındadır. Ancak konsolosluk ve diğer resmi birimler resmi tatillerde kapalıdır.

Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda konsolosluğun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Türkiye vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Karaçi Konsolosluğuna Türkiye vizesi için başvuruda bulunacaksanız Türkiye için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Türkiye Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir.

Türkiye vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Türkiye vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Türkiye vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Türkiye vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Türkiye vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Eğer vize için başvuru yapacaksanız öncelikle sizden istenen başvuru formunu doldurmalısınız. 

Pakistan Vizesi Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Pakistan vizesi alınmasında gereklidir. Pakistan vizesi başvuru formu Pakistan Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca Pakistan Büyükelçiliğinde Pakistan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Pakistan vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Pakistan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Pakistan vizesi başvuru formu Türkçe– Urdu dili ya da İngilizce – Türkçe seçeneklerini barındırır.

Pakistan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Pakistan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Pakistan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz UDK Dil Kursu bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Pakistan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler:

  • Vize başvurusu için verilen formlar başvuru sahipleri tarafından imzalanmak zorundadır.
  • Planlarınızı minimum 60 gün öncesinden yapmanız olası aksaklıklar için daha yararlıdır.

Pakistan Konsolosluğu’nun Görevleri

Pakistan Konsolosluğu, resmi bir kurum olmasının yanı sıra diplomatik yetki sahibi değildir. Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve ilerleten, çeşitli resmi süreçleri idame ettiren resmi bir kurumdur. Pakistan Konsolosluğu’nun görevleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle tasarlanmıştır. Pakistan Konsolosluğu’nun en genel amacı ise, Türkiye devleti içerisindeki ticari menfaatlerini korumak, geliştirmek, pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni, eğitim alanında yardım sağlama, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla ilgili olmaktır.