İçeriğe geç

İletişim

Portekiz Vize

Portekiz Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

UDK Dil Kursu, Portekiz vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. UDK Dil Kursu’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Portekiz vizesi için gerekli olan evraklar Schengen vize prosedürüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Portekiz vizesi için gerekli olan güncel evraklarını UDK Dil Kursu Portekiz departmanı vize temsilcilerimizi arayarak talep ediniz.

Temsilcilerimize verdiğiniz iletişim bilgileri, seyahat amacı ve mesleki durum bilgilerine göre ihtiyacınız olan gerekli evraklar size e-posta ile gönderilecektir. UDK Dil Kursu temsilcilerimiz Portekiz vize başvurularınızda size destek olmaktan mutluluk duyacaktır. Portekiz için vize başvurularınızı sizin adınıza yapıp doğru evraklarla doğru vize başvurusu yapmanızda size destek olacağız.

Portekiz Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Portekiz vizesi başvurusunda bulunacaksanız seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza yönelik başvuru evrakların ön izlemesini seyahat amacınıza göre sayfamızdaki “Vize İşlemleri” bölümünden yapabilirsiniz. UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayıp güncel evrak listesini talep ederek, evrak detaylarına dair bilgi alabilirsiniz.

Portekiz vizesi başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacına ve mesleki duruma göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınızın kategorisini doğru belirlemek için UDK Dil Kursu temsilcimizden destek alabilirsiniz. Portekiz turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi vize türlerindeki evraklar farklılık göstermektedir. Portekiz vize talep dilekçesinde belirttiğiniz seyahat amacı, beyan etmek üzere hazırladığınız diğer evraklardaki bilgilerle çelişkili olmamalıdır.

Portekiz vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer gerekli evraklar içindeki herhangi bir evraka sahip değilseniz muadili olan en yakın evrakı başvuru dosyanıza eklemeniz gerekir. Eksik evraklarla yapılan vize başvuruları kabul edilmeyebilir veya kabul edilse bile vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. 2022 güncel evraklar için lütfen temsilcilerimizle irtibata geçiniz.

Portekiz vizesi için gerekli olan evrakların güncel bilgileri içermesi gerekmektedir. Banka hesap dökümü gibi maddi mal varlığını bildiren evrakların vize randevusundan önce 15 günden eski olmaması tavsiye edilir. Portekiz seyahat masraflarını destekleyen kaynakların biçimi vize başvuru sahibinin ülkeye geri dönmesini gerektiren bağları kanıtlayıcı nitelikte olmalıdır. Ülkeye dönmeyi garanti eden manevi unsurlar da (aile bağları vb.) gerektiği durumlarda belirtilebilir.

Portekiz vizesi başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olmasına, seyahatinizin sona erdiği tarihten sonra en az 6 ay geçerliliğinin olması gerektiğine ve en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Portekiz vizesi için gereken evraklar web sayfamızda belirtilen evrakların listesi ile sınırlı olmayabilir. Konsolosluk vize bölümünce tarafınızdan yeni evraklar talep edilebilir, beyan etmiş olduğunuz evrakların orijinalini paylaşmanız istenebilir veya sunmuş olduğunuz evrakların yeniden güncel tarihli halini sunmanız söz konusu olabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde talep edilen evrakları yeniden sunmak zorunda olduğunuzu ve Portekiz vizesi işlemlerinizin uzamaması için UDK Dil Kursu müşteri temsilcilerimize ileteceğiniz bilgilerin seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun, tutarlı bilgiler olması gerektiğini unutmayınız.

Portekiz Vizesi Nasıl Alınır?

Portekiz vizesi başvurusunda bulunacak olan T.C. vatandaşları veya ikamet izni olan yabancı uyruklu kişiler vize başvurularını doğrudan Portekiz Konsolosluğu’na gerçekleştiremeyeceklerdir. Türkiye’de Portekiz Schengen vize başvuruları Macaristan ve Portekiz arasında yapılan ikili anlaşma uyarınca Macaristan Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Vize sonucuna ve vizenin süresine karar veren tek yetkili kurum Portekiz devletinin vize işlemlerini Türkiye’de gerçekleştiren Macaristan Konsolosluğu olmakla birlikte Portekiz vize müracaatlarını anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir. UDK Dil Kursu Portekiz vize işlemlerinde uzman bir kuruluş olarak vize başvuru sürecinin her aşamasında etkin rol oynayarak Portekiz vizesi talebinizin olumlu sonuçlanmasına yönelik koşulları analiz ederek ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size destek olmaktadır.

UDK Dil Kursu, Portekiz vize başvuru evraklarının hazırlanmasından itibaren vizeniz sonuçlanana kadar bütün vize başvuru sürecinde size danışmanlık ederek Portekiz vizesi başvuru dosyanızın hızlı, güncel ve eksiksiz şekilde tamamlanmasına destek olmaktadır. UDK Dil Kursu temsilcilerimizle irtibata geçmeniz halinde Portekiz vize ücreti, Portekiz vize harcı, seyahat sağlık sigortası, en uygun fiyatlı otel ve uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

UDK Dil Kursu, Portekiz vize başvuru işlemlerinizin takip ve idari kısmına destek olmak için vardır.

T.C. Vatandaşlarının Portekiz Vizesi Almaları Zorunlu mu?

Portekiz’e seyahat edecek olan Türkiye vatandaşları Portekiz vizesi için gerekli evrakları hazırlayıp vize başvurusu yaparak Portekiz’e giriş yapabilirler. Portekiz’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde Portekiz devletinin Türkiye’deki dış temsilciliklerine Portekiz vizesi başvurusunda bulunmaları gerekecektir. T.C. bordo pasaport hamili kişilerin Portekiz’e vize ile giriş yapma zorunluluğu vardır. Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi kişiler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak üzere vize işlemlerinden muaftır.

Portekiz Vizesi Dilekçe

Portekiz vizesi dilekçesi seyahatin amacını, tarihlerini ve  seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik yeterliliğin bulunduğunu Portekiz Konsolosluğu’na hitaben yazacağı dilekçe metninde açık bir şekilde belirtmelidir. Portekiz vize başvurusunda bulunacak kişiler seyahat amaçlarını içeren vize dilekçesini konsolosluğa hitaben yazarak Portekiz vize talebinde bulunmalıdırlar. Portekiz  Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçe metni; başvuru sahibinin durumuna, çalıştığı kurumdaki pozisyonuna ve seyahatinin amacıyla ilintili vize türüne göre değişiklik gösterecektir. 

Portekiz vize başvuru sahibi emekli ise; Portekiz Konsolosluğu’na hitaben yazılacak dilekçe metnini şahsen hazırlamalıdır. Emekli kişi Portekiz Konsolosluğu’na yazacağı dilekçe metninde seyahat niyeti, gidiş dönüş tarihleri gibi bilgileri Portekiz Konsolosluğu görevlileri ile paylaşmak durumundadır.

Portekiz vize başvuru sahibi ev hanımı ise; Portekiz vizesi başvuru dosyasına, konsolosluğa şahsen yazacağı dilekçe metnine ek olarak kendisinin masraflarını karşılayacak olan birinci dereceden yakını statüsündeki sponsoru tarafından yazılmış dilekçeyi de dahil etmelidir. Ayrıca Portekiz vize müracaatında bulunacak ev hanımının başvuru dosyasına masraflarını karşılayacak kişinin bağlı bulunduğu şirketten alacağı “Çalışma Yazısı” da eklenmelidir.

Değerli ziyaretçilerimiz,

Biyometrik verilere dahil olan Portekiz vize başvurusuna ekleyeceğiniz fotoğrafınızda dikkat çekici bir fiziksel değişiklik olması Portekiz Konsolosluğu’nun vize başvurusunu değerlendirme sürecini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden fotoğrafınızın 3 ay içinde ve Schengen vize işlemlerinde istenen biyometrik ölçülere uygun olarak çekilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. 

Portekiz vizesi başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan konaklama ve ulaşım ücreti ödememenizi, Portekiz vize başvurularınız için gerekli olan konaklama ve ulaşım bilgilerinizi ön rezervasyon olarak vize başvuru dosyanızda beyan etmenizi tavsiye ederiz.

Portekiz vizesine başvurusu yapmadan önce pasaportunuzda herhangi bir tahrifat (yırtık, kazıntı, silinme vb.) bulunmadığını kontrol etmeniz ve Portekiz seyahatlerinizde pasaport fotokopinizi ve seyahat sağlık sigortanızın bir nüshasını yanınızda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Portekiz Vizesi Ücreti

Portekiz vizesi ücretleri seyahat amacına, başvuruda bulunulan vize kategorisine, seyahatin süresine göre değişiklik gösterebilir. Turistik, ticari, aile ziyareti ve diğer vize türlerine göre değişiklik gösteren vize ücretlerini öğrenmek için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Reddi

Portekiz Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Portekiz Konsolosluğu kişinin Portekiz vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Portekiz vizesi başvurularında Portekiz Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir. Portekiz vizenizin reddedilme durumu, Portekiz’e olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır. Portekiz vize talebi reddedilen kişi Portekiz vize başvurusunun reddine itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz Portekiz Konsolosluğu’na yazılı müracaatla yapılmaktadır. Portekiz Konsolosluğu vize başvuru sayısına sınırlama koymamaktadır. Portekiz vizesi başvurusu reddedilen kişi yeniden başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını denetlemelidir. Portekiz vize başvurusunda bulunan kişi gerekli hazırlıklarını tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. UDK Dil Kursu, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.