İçeriğe geç

İletişim

Portekiz Vizesi Başvurusu

15 Mart 2011 Portekiz Büyükelçiliği ve Macaristan Büyükelçiliği arasında imzalanan anlaşmaya göre Macaristan Ankara Büyükelçiliği, Portekiz vize başvurularını kabul etmek ve Portekiz vize işlemlerini gerçekleştirmek üzere yetkili duruma getirilmiştir. Bu anlaşma İstanbul ve çevresinden yapılacak Portekiz vize başvurularını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Portekiz vize başvurusu için gereken evraklar Macaristan Başkonsolosluğu’na veya Macaristan Büyükelçiliği’ne teslim edilebilmektedir. Ancak Portekiz vizesi için gerekli belgelerin Türkçe-İngilizce çevirilerinin yapılıp, başvuru evraklarının tercümelerinin Macaristan Konsolosluğu’na yapılacak Portekiz vize başvurularında başvuru evraklarına eklenmesi koşulu vardır. Ankara’dan yapılacak Portekiz vize işlemi başvurularını Portekiz Büyükelçiliği değerlendirmektedir.

Bununla birlikte Portekiz vizesi için gereken belgeler diğer Schengen vize başvurularında olduğu gibi akredite edilmiş vize başvuru merkezlerine teslim edilmektedir. Ancak Portekiz vizesinin sonucu hakkında tek karar yetkisi Portekiz Büyükelçiliği ve Macaristan Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. UDK Dil Kursu, Portekiz Schengen vize işlemlerinin takibinde yetkin bir kurum olarak, vize başvuru sürecinizin sağlık bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Bununla birlikte UDK Dil Kursu ve vize başvuru merkezleri vize sonucuna karar veren kurumlar değillerdir.

14 Temmuz 2010’da Portekiz Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasına göre T.C. hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport hamilleri Portekiz vize işlemlerinden muaf tutularak Portekiz’e girişlerde bu pasaport sahiplerinden vize talep edilmeyeceği duyurulmuştur. Ancak umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Portekiz’e yapacakları 90 günden daha kısa süreli seyahatler için Portekiz Schengen vize talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Portekiz Vize Başvurunuzu UDK Dil Kursu Danışmanlığında Yapın!

UDK Dil Kursu, Portekiz vize başvuru evraklarının hazırlanmasından itibaren vizeniz sonuçlanana kadar bütün vize başvuru sürecinde size danışmanlık ederek Portekiz vizesi başvuru dosyanızın hızlı, güncel ve eksiksiz şekilde tamamlanmasına destek olmaktadır. UDK Dil Kursu temsilcilerimizle irtibata geçmeniz halinde Portekiz vize ücreti, Portekiz vize harcı, seyahat sağlık sigortası, en uygun fiyatlı otel ve uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.