İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi başvurunuzu ve İngiltere Vize İşlemleri sizin adınıza yapalım!

İngiltere vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın vizemerkezi.com şubesini (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Konya ve Adana) arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

İngiltere vizesi başvurusu, sadece İngiltere Konsolosluğu’nun biyometrik verilerinizi ve başvurularınızı almak için dışarıdan hizmet tedarik ettiği TLScontact firmasına yapıldığından, İngiltere vizesi başvurusu sürecini tamamlamak isteyen herkese Vize Merkezi tarafından bireysel ve kurumsal olarak hizmet verilmektedir. Vize Merkezi’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İngiltere vizesi işlemlerinizde gerekli olan evrakları İngiltere vizesi için gerekli evraklar; vize ücretlerini, İngiltere vize ücretleri sayfamızdan bulabilirsiniz.

Vize reddi ile alakalı sorularınız için İngiltere vize reddi sayfamızı inceleyebilirsiniz. Dilerseniz İngiltere vize evraklarını İngiltere vize uzmanlarımızdan ücretsiz bir şekilde isteyebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için gerekli evrakların arasında başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler yer almalıdır. İngiltere vizesi için seyahat amacınıza uygun ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine sitemizden veya vize uzmanlarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Merkezi Temsilcileri, İngiltere vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Mesleğinize, durumunuza ve seyahat amacınıza uygun kategori için gereken evrak listesini İngiltere sitemizin “Vize İşlemleri” bölümünde görebilirsiniz. İngiltere vizesi başvurunuza dair sorularınız için Vize Merkezi vize danışmanlarından telefonla bilgi alabilirsiniz. Temsilcilerimiz, tercih ettiğiniz vize kategorisine ait evrak listesini e-posta ile size ulaştırırlar. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. İngiltere vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır. Dilerseniz evraklarınızı size yakın ofisimize gelerek elden teslim edebilir ve teslim alabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri İngiltere Vizesi Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport (Bordo), Hizmet Pasaportu (Gri) ve Hususi Pasaport (Yeşil) hamilleri İngiltere vizesine tabidirler. Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, İngiltere’ye yapacakları seyahatlerinde İngiltere vizesinden muaftırlar. T.C. İkamet İzni (Oturum İzni) sahibi yabancılarına uygulanan vize süreci, T.C. vatandaşlarına uygulanan 180 gün süreli İngiltere vize prosedürü ile aynıdır. İngiltere vize başvuru merkezlerine randevu sistemi ile yapılan başvurularda, İngiltere vizesi için gerekli evraklarla hazırlanmış bir dosya ile müracaat edilmesi gerekmektedir. Ancak bununla birlikte İngiltere vize başvurularının sonucu hakkında karar İngiltere Konsolosluğu’nun inisiyatifi altındadır. İngiltere’ye seyahat edecek T.C. vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine İngiltere vizesi için vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi kişilerin, İngiltere seyahatleri öncesinde İngiltere vizesi başvuru prosedürüne uygun şekilde vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

İngiltere Vizesi İçin Sıkça Sorulan Sorular

Sizin için sıkça sorular kategorisini düzenledik. 

İngiltere seyahat amacına göre İngiltere Turistik Vize, İngiltere Ticari Vize, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize ve İngiltere Transit Vize olarak belirlenen İngiltere vize kategorilerinde, 180 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurularını kabul etmektedir. Ayrıca yerleşim kategorileri, uzun süreli eğitim ya da çalışma vizeleri için de bir çok farklı vize kategorisi bulunmaktadır. İngiltere vize başvurusunda doğru kategoriyi belirlemek ve vize müracaatı için gereken evrakların doğruluğu, başvuru şartlarına uygun davranmak açısından çok önemlidir. İngiltere vize işlemleri için başvuru sahiplerinin İngiltere Konsolosluğu’nun resmi tatiller, milli bayramlar ve fuar dönemlerindeki yoğunluğunu göz önünde bulundurmaları vizenin çıkışının gecikme riskini ortadan kaldıracaktır.

Vize Merkezi’nin İngiltere vize işlemleri departmanı ihtiyacınız olan İngiltere vize kategorisini en doğru şekilde seçmenizi sağlarken, İngiltere vize reddi alma riskinizi de asgari seviyeye indirerek başvuru dosyanızın sorunsuz ve sonuca odaklı şekilde hazırlanmasını, seyahat planlarınıza uygun olan vizenin kolayca alınmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. İngiltere'ye vize başvurusunda bulunanlar her başvurularında parmak izi beyanında bulunmalıdır. Konsoloslukta randevu günü gerçekleştirilen parmak izi verme işlemine başvuru sahibinin şahsen gelmesi zorunludur. İngiltere vizesi için daha önceden parmak izi verilmiş olması başvuru sahibine bu işlemden herhangi bir muafiyet hakkı vermemektedir. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanmaktadır. Biyometrik verilerinizin ibraz edilmesi sırasında temsilcilerimiz size eşlik edecektir.

İngiltere vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 15 iş günü içinde vizeniz çıkar. Ancak konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar göz önünde bulundurularak, İngiltere seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 3 ay önce başvurunun yapılması doğru olur.

İngiltere vizesi işlemlerinin ücreti seçilen vize türüne ve vizenin süresine göre değişiklik gösterir. 6, aylık, 2 yıllık, 5 yıllık veya 10 yıllık İngiltere vizesi ücretleri birbirinden farklılık gösterir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup AB vatandaşıyla evli olunan durumlarda konsolosluğun belirlediği harç ücretlerinde, vize başvuru merkezi veya vize danışmanlık merkezinin vize bedelleri farklı olabilir. İngiltere vize ücreti uzun süreli eğitim vizeleri, çalışma vizeleri gibi kategorilerde kalış süresine göre değişebilir. Acil İngiltere vizesi başvurularında harç bedellerine ilave olarak ek ücret talep edilebilmektedir. Vize Merkezi danışmanlarıyla iletişme geçtiğiniz takdirde İngiltere vizesi için gereken belgelerin listesiyle birlikte başvuruda bulunduğunuz vize türüne ait ücretler hakkında da bilgi alabilirsiniz. 

İngiltere vizesi işlemleri için gerekli olan online başvuru formunun doldurulması, dilekçe yazımı, başvuru merkezinden randevu alınması ve gerekmesi durumunda İngiltere otel-uçak bileti rezervasyonları gibi işlemleriniz Vize Merkezi tarafından gerçekleştirir. İngiltere vizesi için ilk defa başvuru gerçekleştiriyor veya İngiltere vize başvuru işlemleri esnasında ortaya çıkabilecek zaman kayıplarını önlemek istiyorsanız Vize Merkezi ailesi olarak, profesyonel bir yaklaşımla ele aldığımız vize sürecinde sizlere gereken hızı ve konforu sağlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. 

Ofis Adresimiz

Aksaray Belediyesi Yanı Güney İşhanı Kat :1 68100 Aksaray