İçeriğe geç

İletişim

 

Romanya Vize

Romanya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

UDK Dil Kursu, Romanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  UDK Dil Kursu’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Romanya Konsolosluğu Vize Randevu İşlemleri Hakkında

Romanya Konsolosluğu’na yapılacak vize randevuları online olarak alınmaktadır. Romanya Konsolosluğu web sitesini ziyaret ederek vize randevu alma koşullarını inceleyiniz ve randevu işlemlerinizi tamamlayınız. Romanya Konsolosluğu başvuru işlemlerinde yoğunluk yaşanması durumunda vize işlemleri için randevuları ileri bir tarih verebilir. Bu sebeple lütfen Romanya vizesi işlemleriniz için ülkeye olan giriş tarihinizden olabildiğince erken bir tarihte işlemlere başlayınız.

Online Romanya vizesi randevu işlemlerinizi tamamlamanızın ardından yine randevu sisteminde olduğu gibi evraklarınızı Romanya Konsolosluğu’nun online başvuru (e-vize) portalına tek tek ve büyük bir özenle yükleyin. Romanya Konsolosluğu’nun elektronik vize portalına evraklarınızı yüklemenizin ardından alacağınız onay ile Romanya vizesi için hazırlamış olduğunuz gerekli evraklarla ikamet adresinize hizmet veren Romanya Konsolosluğu’na gitmeniz gerekecektir.

Romanya devletinin Türkiye’de Ankara Romanya Büyükelçiliği, İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ve İzmir Romanya Konsolosluğu bulunmaktadır.

Ankara Romanya Büyükelçiliği vize departmanı başvuru evraklarını Pazartesi Cuma: 09.30/12.30 saatleri arasında kabul etmektedir.

Romanya Büyükelçiliği Ankara pasaport dağıtım saatleri ise: 16.00/ 17.00’dir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nun vize başvuru evraklarını kabul etme saati: 09.00/13.00.

Lütfen randevu saatinizden en geç 15 dakika önce konsoloslukta olunuz.

Romanya Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Romanya Vizesine Başvurmalı mıdır?

Romanya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Romanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Romanya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Romanya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Romanya Turistik Vizesi, Romanya Ticari Vizesi, Romanya Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Romanya Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Romanya Kültürel-Bilimsel-İnsani Faaliyet Vizesi, Romanya Resmi Ziyaret Vizesi, Romanya Tır Şoförü Vizesi, Romanya Havaalanı Transit Vizesi, Romanya Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
Romanya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için UDK Dil Kursu temsilcileri ile irtibat kurun!

Romanya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Romanya vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Romanya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin!

Romanya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Romanya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Romanya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

UDK Dil Kursu Temsilcileri Romanya Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Romanya vize işlemleri için gerekli olan Romanya otel-uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi de gerçekleştirir.

Romanya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

UDK Dil Kursu Romanya vize temsilcileri, Romanya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
Romanya vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Romanya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Romanya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu vize danışmanlarını 0 382 213 86 60 numaralı telefonla arayabilir veya vize@udk.com.tr adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.

Romanya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Romanya Vizesi İşlemleri Hakkında Önemli Bilgiler

Romanya devletine transit geçiş gerçekleştirecek veya konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti devletinin Umuma Mahsus Pasaport (Bordo) hamilleri bu ülkeye giriş yapabilmeleri için Romanya vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti ile Romanya devleti arasında vize kolaylığı anlaşması Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi pasaportları olan Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlarını kapsar. Söz konusu pasaporta sahip kişiler Romanya seyahatleri öncesi Romanya vize işlemlerinde bulunmalarına gerek kalmadan vizesiz olarak bu ülkeye seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Romanya Vize Başvuru Süreci Hakkında

Romanya vize başvurularında bulunacak vatandaşlarımızın Romanya vizesi alarak bu ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir.
Romanya vize başvurularında bulunacak vatandaşlarımız için Romanya vizesinin nasıl alınacağı konusunda izlenmesi gereken yolu aşağıda aşama aşama sizler derlemeye çalıştık. Romanya Konsolosluğu, Romanya vize başvurularını randevu ile kabul etmektedir. Bu sebeple Romanya vizesi başvuruları için randevu alınız.

Romanya Vizesi Başvuru Evrakları Hakkında

Romanya vizesi için konsolosluğa sunulması gereken evraklar ziyaret etmekte olduğunuz web sitemizin sol bölümünde bulunan başlıklarda mevcuttur. Romanya seyahatinizin amacını netleştirmenizin ardından durumunuza uygun evrakları lütfen açıklamalarını dikkate alarak hazırlayınız ve temin ediniz.

  • Romanya transit vizesi
  • Romanya havaalanı transit vizesi
  • Romanya turistik vize
  • Romanya ticari vize
  • Romanya aile ziyareti vizesi

Romanya D tipi ulusal vizesi kategorileri farklı amaç ve içeriklere sahip Romanya Konsolosluğu’nun vize kategorileridir. Bu sebeple her Romanya vize kategorisinin başvuru evrakları birbirinden farklılık gösterebilir ve gösterecektir. Lütfen seyahat amacınızı netleştirin ve seyahat amacınıza uygun Romanya vizesi kategorisinin gerekli evrak listesini hazırlayın.