İçeriğe geç

İletişim

Rusya Başkonsolosluğu Antalya

Rusya Başkonsolosluğu Antalya hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik. Rusya Başkonsolosluğu Antalya çalışma saatleri, iletişim bilgisi ve tüm detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Antalya’da ve Antalya çevresinde yer alan Muğla ilinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznini almış üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Rusya vizesi başvurularınızı Rusya Antalya Başkonsolosluğu’na yapmanız gerekecektir.
Rusya Antalya Başkonsolosluğu, Rusya vize işlemlerinin yanında Türkiye’de yaşayan Rusya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda bölgesinde yetkilidir.

Rusya Antalya Başkonsolosu Kimdir?

ROGOZA Oleg Vasilievich

1965 yılında dünyaya gelen sayın konsolos 1988 yılında Leningrad (St. Petersburg) Devlet Üniversitesi’nden (Oryantal Bölüm) mezun oldu.

Antalya Rusya Federasyonu Başkonsolosunun ayrıca 2001 yılında  Rusya Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi mezuniyeti vardır. 

Rusya Dışişleri Bakanlığı Merkez Ofisinde çeşitli görevlerde bulunan sayın konsolos danışman 1. sınıf rütbesi sahibidir.

Ocak 2017’den beri Antalya Rusya Federasyonu Başkonsolosluğu’nu görevini sürdüren sayın konsolos Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

Tarihi

Rusya Federasyonu Hükümeti 2002 yılında Antalya’ya Rusya Konsolosluğu açılmasına karar verdi. Özellikle Antalya ve Muğla illerindeki tatil beldelerine tatile gelen Rus vatandaşlarının yoğunluğu ve sayısının artması sonrasında Antalya’daki diplomatik statüsünün arttırılmasına karar verildi ve Ocak 2006 yılında Konsolosluk resmen Başkonsolosluk olarak değiştirildi.

Görev Bölgesi

Antalya ve Muğla illeri içinde kalan tüm bölgeler Rusya Antalya Başkonsolosluğu görev bölgesi içinde yer alır.

Vize Başvuru Formu

Rusya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Rusya vize başvuru formu için tıklayınız.

Vize Çıkış Süresi

Rusya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 4 ila 7 iş günü arasında değişmektedir. Vizenizin daha çabuk çıkmasını istiyorsanız Ekspres Vize başvurusu yapabilirsiniz. Rusya vize süreçleri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için Rusya vizesi adresimizden bilgi alabilir ve müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. 

Vize Ücreti

Rusya’ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Güncel vize fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız..

Pasaport Yenileme

Rusya vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Antalya Rusya Başkonsolosluğu’nda başvurarak yenileyebilirler.

Çalışma Saatleri

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Pazartesi-Cuma günleri 09.00-13.00 ve 14:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Acil Durum

Rusya Federasyonu vatandaşları Antalya Kemer, Manavgat, Alanya, Kemer, Serik, Muğla, Fethiye, Marmaris, Bodrum, Datça ve Dalaman Havaalanı bölgelerinde acil bir durum ile karşı karşıya kalınca Antalya Rusya Başkonsolosluğu ile iletişime geçmelidir.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu 2022 Resmi Tatil Günleri

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya’da resmi tatil olarak kabul edilen günlerde hizmet vermemektedir. Lütfen Rusya Antalya Başkonsolosluğu aracılığı ile yapacağınız işlemlere başlarken Rusya Antalya Başkonsolosluğu’nun resmi tatil günlerini dikkate alarak hareket ediniz.

TARİH TATİL
1-10 Ocak Yeni Yıl
22 Şubat Anavatanı Savunma Günü
8 Mart Kadınlar Günü
1-3 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü 
10 Mayıs Zafer Günü
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
14 Haziran Ulusal Gün
15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü 
 9-12 Temmuz Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
4-5 Kasım Birlik Günü
31 Aralık

Yeni Yıl Tatili

 

Rusya Antalya Başkonsolouğu İletişim

  • Park sok.,No: 30, 07100 Yenikapı, Antalya
  • Telefon: +90 242 248 32 02
  • Faks: +90 242 248 44 68
  • E-mail: ruskonsant@yandex.ru

Telefon ile irtibat zaman aralıkları: Çalışma günleri içinde 9:00 – 18:00 saatleri arası. (13:00 – 14:00 saatleri arasında öğle yemeği molası nedeniyle cevap verilmemektedir.)

Rusya Büyükelçiliği Antalya acil durum bildirme hattı: +90 541 417 87 78

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Ulaşım