İçeriğe geç

İletişim

Rusya Başkonsolosluğu Trabzon

Rusya Başkonsolosluğu Trabzon için tüm bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. Rusya Başkonsolosluğu Trabzon görev bölgesi, çalışma gün ve saat bilgileri olmak üzere tüm bilgiler yazımızda sizler için derledik.

Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Rize illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Rusya vizesi başvurularınızı Rusya Trabzon Başkonsolosluğuna yapmanız gerekecektir. 

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu, Rusya vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Rusya vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur

Rusya Trabzon Başkonsolosu Kimdir?

Tikhonov Valery Borisovich

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı’nın emriyle Valery Borisovich Tikhonov, Rusya Federasyonu’nun Trabzon Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’na atandı.

Tikhonov V.B., 1957 doğumlu 1983 yılında SSCB Dışişleri Bakanlığı Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nden mezun oldu. 2. sınıfın Olağanüstü ve Genel Yetkili Temsilcisi diplomatik rütbesine sahiptir

Dışişleri Bakanlığı sisteminde – 1983’den beri. Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın merkezi aygıtında ve yurtdışında geniş deneyime sahiptir. SSCB Elçiliklerinde SFRY’de, Slovenya Cumhuriyeti’nde ve Makedonya Cumhuriyeti’nde çalıştı. 2004 – 2009 – Arnavutluk’taki Rusya Büyükelçiliği Danışmanı ve Elçisi, 2009-2011’de. – 2011 – 2017 yıllarında Pan-Avrupa İşbirliği Dairesi Kıdemli Danışmanı – Dördüncü Avrupa Bölümünde Bölüm Başkanı.

İngilizce, Sırpça ve Arnavutça bilen sayın konsolos, evli, yetişkin bir kızı ve oğlu vardır.

Görev Bölgesi

Rusya Trabzon Başkosolosluğu Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Rize ve Trabzon illeri bölgesinde sorumludur.

Vize Başvuru Formu

Rusya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Rusya vize başvuru formu için tıklayınız.

Vize Çıkış Süresi

Rusya vize başvuruların sonuçlanma süresi 4 ila iş günü arasında değişebilir. Rusya vize süreçleri hakkında aklınıza takılan tüm sorular için Rusya sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Vize Ücreti

Rusya’ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Rusya Vizelerinin güncel ücretlerini Vize Ücreti sayfamızdan öğrenebilirsiniz.  

Pasaport Yenileme

Rusya vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaport yenileme veya pasaport ile herhangi başka işlemleri de Trabzon Rusya Başkonsolosluğu’nda yapabilirler.

Acil Durum

Rusya Federasyonu vatandaşları Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Erzurum, Bayburt, Erzincan, Gümüşhane şehirlerinde kaza, doğal afet vs. gibi acil durumla karşılaşırsa Tabzon Rusya Başkonsolosluğu’nu aramalılardır

Çalışma Saatleri

Resepsiyon saatleri ve Konsolosluk İşleri için Pazartesi-Cuma 10.00-12.00 ve 15:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu 2022 Resmi Tatilleri

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya’da resmi tatil olarak kabul edilen günlerde hizmet vermemektedir. Lütfen Rusya Trabzon Başkonsolosluğu aracılığı ile yapacağınız işlemlere başlarken Rusya Trabzon Başkonsolosluğu’nun resmi tatil günlerini dikkate alarak hareket ediniz.

TARİH TATİL
1-10 Ocak Yeni Yıl
22 Şubat Anavatanı Savunma Günü
8 Mart Kadınlar Günü
1-3 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü 
10 Mayıs Zafer Günü
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
14 Haziran Ulusal Gün
15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü 
 9-12 Temmuz Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
4-5 Kasım Birlik Günü
31 Aralık

Yeni Yıl Tatili

 

Rusya Trabzon Başkonsolouğu İletişim
Adres: Refik Cesur Caddesi No: 6, Ortahisar, Trabzon
Telefon: +90 462 326 26 00, +90 462 326 27 28
Faks: +90 462 326 26 01
E-mail: trabzon@yandex.ru, trabzon@mid.ru
Web: www.trabzon.mid.ru

Acil durumlarda iletişim için: +90 533 464 40 78, +90 530 520 18 00

Rusya Trabzon Başkonsolosluğu Ulaşım