İçeriğe geç

İletişim

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfamızda Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu ulaşım ve telefon bilgisi, çalışma saatleri gibi önemli detayları sizlerle paylaşıyoruz.

İzmir Fahri Konsolosu

Sayın Rysa Eray Gürler’dir.

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu’nda vize başvuru işlemi yapılmamaktadır. Bu tür vize işlemleri için görev bölgesi olarak bağlı bulundukları Başkonsoluklara başvurmaları gerekmektedir.

Rusya Vize Başvuru Formu

Rusya vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir. Rusya vize başvuru formu için tıklayınız.

Rusya Vize Çıkış Süresi

Rusya vize başvuruları 4 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanabilir. Vize başvuru süresi konsolosluğun ek evrak talepleri doğrultusunda uzayabilir. Rusya vize başvurusu için gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Normal vize başvurusunun yanında ekspres vize başvuru da vardır. Ekspres vize başvurusu 1 ila 3 gün arasında arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru detaylarını müşteri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Tel : 0 382 213 86 60

Rusya Vize Ücreti

Rusya’ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti Rusya’nın konsoloslukları tarafından belirlenmektedir. Rusya vizesi için başvuruların türü ve gün sayısına göre Rusya Vize ücreti değişmektedir. Güncel ücretleri buradan öğreneblilir ya da müşteri temsilcilerimizle konuşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Rusya İzmir Fahri Konsolosluğu tatil günleri dışında Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 10.00 – 16.00 arasında hizmet vermektedir.

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir 2022 Resmi Tatilleri

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir, Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya’da kabul edilen tatil günlerinde hizmet vermez. Lütfen tatil günlerini dikkatlice inceleyiniz.

TARİH TATİL
1-10 Ocak Yeni Yıl
22 Şubat Anavatanı Savunma Günü
8 Mart Kadınlar Günü
1-3 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü 
10 Mayıs Zafer Günü
2-4 Mayıs Ramazan Bayramı
14 Haziran Ulusal Gün
15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü 
 9-12 Temmuz Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
4-5 Kasım Birlik Günü
31 Aralık

Yeni Yıl Tatili

 

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir İletişim Bilgileri

Adres: Gaziosman Paşa Bulvarı No:9 Kat:3 Daire:303 Esen İşhanı, Çankaya İzmir
Telefon:  +90 232 484 33 92-93
E-mail: ruskonIzmir@mail.ru

Rusya Fahri Konsolosluğu İzmir Ulaşım Bilgileri