İçeriğe geç

İletişim

Tayland Vize İşlemleri

Tayland Vizesi Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Tayland seyahati için Tayland vize müracaatı yapacak başvuru sahiplerinin, Tayland Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvuru işlemlerini UDK Dil Kursu Temsilcileri sizin adınıza takip etsin.

Tayland’a seyahat amacıyla ziyarette bulunacak umuma mahsus pasaport sahipleri 30 gün boyunca, hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri 90 gün boyunca Tayland’a olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Bununla birlikte Tayland’da ikamet etme süresi 30 günden uzun olan seyahatlerde Tayland Ankara Büyükelçiliği ve Tayland İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapmaları gereklidir.

Tayland’da 30 günden uzun kalmak şartıyla seyahat edecek umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahatlerinden önce Tayland vizesi almaları gereklidir. T.C. diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün ikamet etme şartıyla Tayland vizesinden muaftırlar. Ancak 90 günden uzun Tayland seyahatlerinde vize almaları gerekmektedir. Tayland vize işlemleri belirli kategorilerden oluşmaktadır; turistik vize, ticari vize, çalışma vizesi ve öğrenci vizesi. Tayland vizesi için gereken belgeler başvuru yapacak kişinin seyahatinin amacına ve mesleğine göre değişmektedir.

30 günden uzun Tayland turistik vize başvuru sahibi, başvurusunu UDK Dil Kursu aracılığıyla yapabilmektedir. Tayland vize işlemleri için online başvuru yapılarak alınan bir vize değildir. Tayland vizesine başvuru yapacak kişinin seyahatinden önce vizesini alması gereklidir. Tayland turistik vizesi, 3 ay tek girişli ve 6 ay çok girişli olarak iki seçenek olarak alınabilmektedir. Tek girişli Tayland vizesinin geçerlilik süresi 3 ay kalma süresi 60 gündür. Çok girişli Tayland turistik vizesinin geçerli olma süresi 6 ay kalma süresi 60 gündür. Seyahat amacınıza göre bu iki vize seçeneğinden birini seçerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Tayland’da daha fazla kalmak isteyenler ya da vize tipini değiştirmek isteyen kişiler Tayland Göçmenlik Ofisi’ne başvuru yapabilirler.

Tayland Vize İşlemleri

Tayland Ticari Vizesi, Tayland’da ticari faaliyette bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının alması gerekli olan bir vizedir. Tayland’a ticari sebeple gidecek Türk vatandaşlarının ticari vize almaları gereklidir. Tayland’a iş toplantısı, fuar veya iş antlaşması gibi sebeplerle seyahat edecek Türk vatandaşlarının 30 günden uzun sürecek Tayland seyahatlerinde ticari vize başvurusunda bulunmalıdırlar.

Tayland Çalışma Vizesine başvuru yapacak kişi, Tayland’da çalışacağı firmadan görevini, maaşını ve orada bulunacağı süreyi gösteren mektup başvuru belgelerinin içinde olmalıdır. Başvuran kişinin Tayland’daki Çalışma Bakanlığı’ndan onay mektubu alması gereklidir.

Tayland Çalışma İzni vizesinin 2 adet seçeneği bulunmaktadır. Tayland çalışma iznine başvuracak kişiler tek girişli 90 gün süreli ya da 1 yıl süreli olarak iki vize kategorisinden birini seçebilirler.

Tayland’a eğitim sebebiyle 30 günden uzun kalmak koşuluyla gidecek olan umuma mahsus Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde Tayland öğrenci vizesine başvurmaları gereklidir. Türkiye ve Tayland arasındaki vize prosedürüne istinaden Türk vatandaşlarının 30 günden uzun ülkede kalması kalmaları halinde vize uygulanmaktadır. Tayland öğrenci vizesi tek girişli olmak üzere 3 ay, ülkede 90 gün kalma şartıyla verilmektedir. Eğitim süresince en çok 3 aya kadar vize alınabilir.

Tayland vize ücreti vize türüne, seyahatin amacına ve kalış süresine göre değişmektedir. Tayland vize ücreti belirli dönemlerde değişiklik göstermekle birlikte, vizenin türüne, giriş sayısına göre de değişmektedir. Tayland vizesi için gereken belgelerin tam olarak hazırlanıp teslim edilmesinden sonra başvuru esnasında herhangi bir durum oluşmazsa vizenin sonuçlanma ve onaylanma süresi 3-5 iş günü içerisindedir.

UDK Dil Kursu Tayland vizesi işlemlerinde başvuru sahibinin vize işlem sürecini kolaylaştırmak için danışmanlık hizmeti vermektedir. UDK Dil Kursu aracılığıyla yapılan başvuru işlemlerinde temsilcilerimiz vize başvuru sahipleirne gereken belgelerin Tayland yetkili makamlarının istediği şekilde verilmesi ile ilgili olarak destekte bulunmaktadır. Gerekli evraklar konusunda yardım alarak Tayland vize başvurusunu kolay bir şekilde gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Tayland Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini konsolosluğa çağırarak  başvuru işlemini şahsen gerçekleştirmesini isteyebilmektedir.

Tayland Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Tayland Vizesine Başvurmalı mıdır?

Tayland’a seyahat edecek T.C. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 gün süreli  Tayland Kapı Vizesi ile; T.C. Diplomatik, Hizmet, Hususi Pasaport hamilleri 90 gün süreli Tayland Kapı Vizesi ile ülkede ikame edebilirler. Tayland’ da ikamesi 30 günden uzun süreli seyahatlerde, Ankara Tayland Büyükelçiliği’ne Tayland vize başvurusunda bulunulması gereklidir.

Tayland Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Tayland vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir. Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin.

Tayland Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Tayland vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 1 hafta içinde vizeniz sonuçlanacaktır. Ancak Tayland Büyükelçiliği’nin iş yoğunluğunun ve resmi tatil günlerini gözönünde bulundurularak, Tayland seyahat planınızı gözden geçirmenizi öneririz. Tayland seyahat planınızın aksamaması için seyahat tarihinden en az 20 gün öncesinde başvurunun devreye alınması faydalı olacaktır.

Tayland Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

UDK Dil Kursu Tayland Vize Temsilcisi, Tayland vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Tayland Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşabilir ve ya Tayland vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya vize@udk.com.tr adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Tayland vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

 

 

daha fazla göster