İçeriğe geç

İletişim

İngiltere Ticari Vize

İngiltere ticari vize İngiltere’ye iş amaçlı seyahatler için hazırlanmış vize kategorisidir. Fuar, iş görüşmesi, iş toplantıları bu kapsamda değerlendirilir.  Ticari vize kısa süreli ziyaret vizesi kapsamında yer almakta kişinin, iş için İngiltere’de bulunması zorunluluğunu ispatlayan davetiye veya katılım (fuar-toplantı)  belgelerini ibraz etmesi gerekmektedir.

Faaliyet gösterilen iş kolu ve seyahat sebebine göre talep edilen evrak listesi değişmekte olduğundan İngiltere vizesi dosyasının kişisel kıstaslara göre hazırlanması gerekmektedir. 

İngiltere konsolosluk işlemlerine sunulması gereken başvuru dosyasının eksiksiz ve tüm belgelerin birbirini teyit eder nitelikte olması gerekir. Aksi takdirde seyahat etmek istediğiniz tarihler ret cevabı ile uzayabilir. 

İngiltere’yi işle ilgili faaliyetler için ticari olarak ziyaret etmek isterseniz standart ziyaretçi vizesi alabilirsiniz. İşle ilgili faaliyetlere örnekler şunlardır:

 • İngiltere’de bir konferans, toplantı veya eğitime katılmak,
 • İngiltere’de gerçekleşecek spesifik spor etkinliğine katılmak,
 • Bir akademisyen olarak İngiltere’deki bir araştırma yapmak veya araştırma yapan öğrencilere refakat etmek,
 • Bir doktor veya diş hekimi olarak İngiltere’deki bir araştırmaya katılmak,
 • Professional and Linguistic Assessment Board (PLAB) veya Objective Structured Clinical Examination (OSCE) sınavlarına girmek.

İngiltere ticari vize başvurunuzda zaman ve maddi kayıp yaşamadan yapmak için UDK Dil Kursu danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Eğer seyahatiniz ticari bir gereklilik arz etmiyorsa İngiltere ziyaret vizesine ait diğer kategorilerden başvuru yapmanız gerekir. Diğer vize kategorileri için tıklayın.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere ticari vizesi için gerekli evraklar çalışma durumunuza göre farklılık gösterebilir. Şirket sahibi ve çalışanlar olarak iki grupta örneklendirerek kısa bir özet aşağıdaki gibi verilmiştir. 

İngiltere Ticari Vize Başvuru Formu

İngiltere ticari vize başvurusu işlemleri için öncelikli evrak vize başvuru formudur. Her başvuru sahibi adına online olarak başvuru formu doldurması gerekir. Aşağıda bilgisini vereceğimiz evrak listesi de bu formda verilen bilgilere istinaden şekillenmektedir.

Bu hizmet için bizler yardımcı olmaktayız. Ofisimizi ziyaret ederek veya bize 0 382 213 86 60 numaramızdan ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Şirket Sahipleri

 • İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, ıslak kaşe ve imzalı)
 • Pasaport (seyahatinizin bitimi itibari ile en az 6 ay geçerli olmalı)
 • Ticari davetiye (İngiltere’deki şirketten; Antetli kağıda, davetiye gönderen kişinin pasaport ve kimlik kartı, fotokopileri ile)
 • Güncel şirket evrakları (Orijinal faaliyet belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri)
 • SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
 • Vadesiz banka hesap hareketleri (son 3 aylık, şirkete ait, en az 25.000 TL bakiyeli, kaşe ve imzalı ve imza sirküleri )
 • Var ise gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği çıktısı

İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Çalışan

 • İngiltere ticari vizesine başvuracak SGK’lı olarak çalışan kişilerin yukarıda belirtilen listeye ek olarak aşağıda belirtilen evrakları da hazırlaması gerekmektedir.
 • SGK işe giriş bildirgesi (e-devletten alınmalıdır)
 • Maaş bordrosu (orjinal, son 3 aylık, imza ve kaşeli)

İngiltere vizesi için gerekli evraklar sayfamızdan diğer kategorilere ait evrak listelerine ulaşabilirsiniz.

İngiltere Ticari Vize Davetiyesi

 • Davetiye (İngiltere’deki şirketin antetli kâğıdına, davetiyeyi gönderen kişinin bilgilerini, iş seyahatinin amacını içeren, davetiyeyi gönderen kişinin pasaport veya kimlik fotokopisi ile birlikte)
 • Fuar davetiyesi (Fuar bileti, fuar giriş kartı ya da fuar bilgilerini içeren dokümanlar)
 • İngiltere’ye ticari olarak gitmek isteyenlerin mutlaka bir davetiye mektubuna ihtiyacı vardır:Davetiye sizi İngiltere’ye davet eden İngiltere’de bulunan bir kişi ya da kurum tarafından hazırlanmalıdır.
 • Davetiyede İngiltere’ye ticari olarak gidecek kişinin tüm kişisel bilgileri, şirketteki pozisyonu, vatandaşlık durumu, seyahatiyle ilgili tüm bilgiler (nedeni ve süresi gibi) ve sponsoru yer almalıdır.
 • Davetiye antetli kağıda, imzalı ve kaşeli olarak yazılmış olmalıdır.
 • Davetiye, davetiyede imzası olan kişinin vatandaşlık durumunu gösteren belgelerin fotokopileri ile birlikte sunulmalıdır.
 • Ticari bir organizasyon fuar veya sergi gibi bir etkinliğe katılım olacaksa bu etkinlere ait davetiye, giriş bileti, giriş kartı gibi dokümanlar da ibraz edilmelidir.

İngiltere turistik vize veya ticari vize başvurusu yapmak için online formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalı ve ardından yetkilendirilmiş İngiltere vize başvuru merkezinden bir randevu almalısınız. Yapacağınız en küçük bir hatada vize başvurunuzun reddedilme ihtimali ortaya çıkacağı için İngiltere vizesi ile ilgili tüm işlemleri sizin adınıza profesyonelce yürüterek başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayacak olan vize uzmanlarımıza danışmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.

İngiltere Ticari Vize Ücreti

İngiltere Büyükelçiliği tarafından vize ücretleri her sene güncellenerek açıklanmaktadır. 2022 İngiltere ticari vize ücreti, sizin vize sürenize ve vize kategorinize göre değişkenlik gösterecektir. İngiltere ticari vize için ön görülen minimum harç bedeli 140 Dolar civarındadır. Bu ücrete randevu bedeli ve hizmet bedellerimiz dahil değildir.

İngiltere vize başvuru sonucunuz tarafınıza bildirildiğinde sonuun olumsuz olması halinde vize ücretleriniz iptal veya iade olmayacaktır.

İngiltere ticari harcı ne kadar ve nereye yatırılır?

İngiltere ticari vize işlemleri kapsamında vize harçlarınızı online olarak tarafımızca sizler adına ödenecektir. Başvuru dosyalarınız tarafımıza ulaştığında siz tüm ödemelerinizi bize gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

İngiltere Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

İngiltere ticari vize sonuçlanma süresi başvurunuz yapıldıktan sonra minimum 20 iş günü içinde sonuçlanır. Bu süre konsolosluk yoğunluğuna veya olağanüstü durumlara göre zaman zaman değişiklik gösterebilir.